Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
15
Favori
57.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu makineyi almayı düşünüyorum iki kişilik bir aileyiz sanırım genel olarak memnunsunuz, en eski kullanıcı ne zamandır kullanıyor merak ediyorum da?
  • Eğer kumaş tipini ayırırım derseniz kurutma makinası bence iyi ancak her kumaşı da atıp
    kuru şekilde çıkar diye hâyâl etmeyin derim çünkü örneğin gömlekleri tamamen kurutma
    modunda yıkarsanız çıkınca çok kırışıyor, ya da işte önceki sayfalarda resmini verdiğim nevresim
    takımı gibi uzun ve kırışmaya müsait kumaşları kurutmak pek mantıklı olmuyor.
  • Aeg L87695WD Modelini bende yeni aldım yalnız bu modelde galiba yük sensörü yok
  • Makineniz hayırlı olsun, kaça aldınız?

Makinede yük sensörü yoktur. Ancak OptiSense yük orantısallığı vardır. Yani makine doldurduğunuz çamaşırın yükü ve cinsine göre su, enerji tüketimi, program süresi ve durulama sayısına otomatik olarak karar verir. Fazla yüklemelerde süreyi uzatıp temiz yıkanmasını sağlar, az yükte durulama sayısı ile de oynayabildiğinden ciddi su tasarrufu sağlar. 1kg yükte bile A sınıfı enerji kullanarak yıkama yapabiliyorsunuz. Size düşen sadece deterjan miltarını yüke göre doğru ayarlamak. Tavsiyem kg başı 20ml deterjan doldurmanızdır. Tabi 3-4kg altında 100ml altına inmeyin.
  • Teşekkürler Teknosa da teşhir ürünü olarak 1799 Tl satılıyordu 1800 tl lik teknosa çekinide sanalpazar üzerinden 1500 tl ye satın aldım yani makinayı 1500 tl ye 12 taksit satın almış oldum açıkcası aklımda 88489FL modeli vardı ama teknosa da o modelde bitmişdi ve bende fırsat arıyordum iyi denk geldi.

Birde makine yandan biraz vuruk acaba taşıma civataları çıkık diyemi tambur sallanıyor çünkü daha önce teşhirdeki diğer Aeg makinaların tamburunu salladığımda oynamıyordu vurukla oynamanın bir ilişkisi varmıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorist

Teşekkürler Teknosa da teşhir ürünü olarak 1799 Tl satılıyordu 1800 tl lik teknosa çekinide sanalpazar üzerinden 1500 tl ye satın aldım yani makinayı 1500 tl ye 12 taksit satın almış oldum açıkcası aklımda 88489FL modeli vardı ama teknosa da o modelde bitmişdi ve bende fırsat arıyordum iyi denk geldi.

Birde makine yandan biraz vuruk acaba taşıma civataları çıkık diyemi tambur sallanıyor çünkü daha önce teşhirdeki diğer Aeg makinaların tamburunu salladığımda oynamıyordu vurukla oynamanın bir ilişkisi varmıdır acaba?

Makineyi taşırken sert indirdilerse nakliye emniyet çubuklarının kazanla bağlandığı kısımlar kırılmış olabilir. Montaj esnasında servise üst tablayıp ve arkayı söktürerek kazanı dıştan kontrol ettirin. Kazanda dikkat çeken bir hasar varsa rapor tutup değiştirsin cihazı.

Bu arada makineyi bedavaya almışsınız :) Keşke hep böyle ucuz olsa da AEG kalitesi ve performansından herkes faydalansa.
  • Açıkcası montaj yapıldı ve servis gittikden sonra aklıma tambura bakmak geldi ve sallanınca hemen servis görevlisini arayıp sordum ve normal olduğunu söyledi. Bende açıkcası taşıma ciataları çıkınca böyle sallandığını varsaydım. acaba rica etsem siz tamburunuzu ileri geri itip sallanıyormu bakabilrimsiniz bu bilgilere göre servis çağırabilirim. Gerçi Sıkmada 1400 devirlerde herhangi bir değişik ses veya sallantı görmedim ama

Evet eğer nakit almak isteseydim bana 1375 Tl ye gelmiş olacakdı :) Aeg çamaşır makinalarını gördükden sonra diğerleri oyuncak gibi gelmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 15 Temmuz 2013; 0:43:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: victorist

Teşekkürler Teknosa da teşhir ürünü olarak 1799 Tl satılıyordu 1800 tl lik teknosa çekinide sanalpazar üzerinden 1500 tl ye satın aldım yani makinayı 1500 tl ye 12 taksit satın almış oldum açıkcası aklımda 88489FL modeli vardı ama teknosa da o modelde bitmişdi ve bende fırsat arıyordum iyi denk geldi.

Makineyi taşırken sert indirdilerse nakliye emniyet çubuklarının kazanla bağlandığı kısımlar kırılmış olabilir. Montaj esnasında servise üst tablayıp ve arkayı söktürerek kazanı dıştan kontrol ettirin. Kazanda dikkat çeken bir hasar varsa rapor tutup değiştirsin cihazı.

Bu arada makineyi bedavaya almışsınız :) Keşke hep böyle ucuz olsa da AEG kalitesi ve performansından herkes faydalansa.

candoğan bey bende beyaz eşya alacağım size pm attım cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
  • Cihazları ayrı ayrı almayı düşünüyordum, bu konuyu ve yorumları görünce tekrar aklım karıştı
    Kurutma sonrasında makine boşken bir sefer durulamak tiftik ve hav sorununu çözüyor sanırım..
    Hala emin olamıyorum ayrı ayrı mı almalıyım yoksa tek makine mi almalıyım
  • Cihazı alalı baya bir zaman oldu. Cihazımdan memnunum. Bence yer probleminiz yok ise ayrı ayrı alınmalı.
  • Hafta sonu bende Darty den bu makineden aldım. yorumları sonradan okudum.

elektrolux EWW1697MDW modelini almayı düşünürken (gerçi darty ve elektroworl de görünmüyor.) darty de bu makineyi gördüm. 9 ve 7 kg oldduğu için tercih ettim.

1- Yorgan yıkama programının avantajı nedir acaba yani AEG dede yorgan yıkanır diye düşünüyorum. Bir sorun olur mu
    2- Bugün kuruldu ilk çalıştırmada ne yapmam gerekiyor. Hangi program ve sanırım boşta çalıştırmaktan bahsedenler vardı yada katalogda yazıyor dendi.

akşam gidince kataloğu inceleyeceğim tabiki ama
  • quote:

Makineniz hayırlı olsun, kaça aldınız?

Makinede yük sensörü yoktur. Ancak OptiSense yük orantısallığı vardır. Yani makine doldurduğunuz çamaşırın yükü ve cinsine göre su, enerji tüketimi, program süresi ve durulama sayısına otomatik olarak karar verir. Fazla yüklemelerde süreyi uzatıp temiz yıkanmasını sağlar, az yükte durulama sayısı ile de oynayabildiğinden ciddi su tasarrufu sağlar. 1kg yükte bile A sınıfı enerji kullanarak yıkama yapabiliyorsunuz. Size düşen sadece deterjan miltarını yüke göre doğru ayarlamak. Tavsiyem kg başı 20ml deterjan doldurmanızdır. Tabi 3-4kg altında 100ml altına inmeyin.

Tavsiyem kg başı 20ml deterjan doldurmanızdır. Tabi 3-4kg altında 100ml altına inmeyin.

Bu cümlenizden şunu mu anlamalıyım

5kg ya kadar 1 kg de çamaşır koysam 100 ml deterjan mı koymalıyım
  • Evet, aynen dediğinizi kastetmiştim. Bendeki AEG çamaşır makinesinde yük sensörü var. İçinin boş olmasından 5 kilograma kadar %70 deterjan miktarı tavsiye ediyor.

AEG kurutmalı çamaşır makinenizde yorganları hassas (Kuş tüyü sembollü) programda sıkma devrini 600 ya da 800'e indirerek yıkayabilirsiniz.

İlk yıkamayı içi boş olarak yine 100ml kadar deterjanla 95'C pamuklu programında yapmanızda fayda var. Hem cihazın içi temizlenir hem de körük lastiği yumuşayarak sese neden olmaz.

Bu arada makineniz hayırlı olsun. Electrolux'ten daha iyi bir tercih. (Ses seviyesi bakımından)
  • quote:

Evet, aynen dediğinizi kastetmiştim. Bendeki AEG çamaşır makinesinde yük sensörü var. İçinin boş olmasından 5 kilograma kadar %70 deterjan miktarı tavsiye ediyor.

AEG kurutmalı çamaşır makinenizde yorganları hassas (Kuş tüyü sembollü) programda sıkma devrini 600 ya da 800'e indirerek yıkayabilirsiniz.

İlk yıkamayı içi boş olarak yine 100ml kadar deterjanla 95'C pamuklu programında yapmanızda fayda var. Hem cihazın içi temizlenir hem de körük lastiği yumuşayarak sese neden olmaz.

Bu arada makineniz hayırlı olsun. Electrolux'ten daha iyi bir tercih. (Ses seviyesi bakımından)

Candoğan hocam merhabalar...
    Sizinde kullandığınız AEG Lavamat L88489FL modeli üretimden kalkmış. Yeni ürün olarak L87494EFL modeli var dediler. Sizin yorumlarınızdanda bu yeni modelde yük sensörü olmadığını öğrendim. Fiyat olarakta 1.760 TL'ye buldum bu yeni modeli. Ne dersiniz ? Alınır mı ?
    Onay vermesseniz almayı düşünmüyorum. Başka bir makinada tavsiye edebilirsiniz.
    İlginiz için şimdiden çok teşekkürler...
  • MERHABA
    kurutma makinesi arayışı içindeyim.. bahçe katı balkonsuz bir evde yaşıyoruz. malesef evde küçük.. birde küçük çocuğumuz var.. bu eve geçen kış taşındık, ve ömrümden ömür gitti desem fazla abartmış olmam.. banyoda da çamaşır makinesi koyacak yer olmadığından antrede duruyor çamaşır makinem.. 7 yıllık bir makine, buraya taşındıktan sonra epey gürültülü çalışmaya başladı.. pek temiz yıkamıyor.. sıkması C sınıfıymış daha yeni haberim oldu makinem çok eski değil ama ikisi bir arada alsam daha mantıklı olacak diye düşünüyorum, saydığım nedenlerden dolayı yıkamasından çok memnun değilim.. ama genelde ikisinin ayrı önerildiğini biliyorum..

ancak yerim olmadığı için, makinede eski olduğu için ikisi bir arada olanı tercih etsem matıklı olurmu candoğan62 bey bana yardımcı olabilirmisiniz?

dün elektroworld e gittik eşimle, ordaki bir arkadaş çok bilgilendirdi bizi dikkat etmediğimiz bir çok konuda bilgilendirdi sağolsun.. ve AEG L87695wd modelini çok emin olarak tavsiye etti.. miele den sonra alınacak tek makine dedi.. görüntüsünü de beğendik, ve anlattıklarından dolayı içimize sindi.. almaya karar vermek üzereyiz lütfen yardımcı olurmusunuz siz ne dersiniz bu makine hakkında?

buharla kurutuyormuş, su ve elektrik faturası çok şişer mi.. buharla kurututken su mu kullanıyor tam olarak nedir ne değildir beni aydınlatırsanız sevinirim.

teşekkürler..

ayrıca kullananlardan da fikir rica ediyorum..
  • candogan bey ben aeg l87695 almayı dusunuyorum 2300 tl ye dartyden. sızce bu fıyatlara denk gelebılecek urunlerden ayrı ayrı mı almalıyım kurutma makınesını yoksa bırlıkte mı yada onerebılecegınız bır model var mı ?
  • 97 yılında aldığımız 5 kg'lık AEG miz arıza yaptı bügün dartyden 2666 tl toplam +6 yıl kaskolu olarak 12 taksitle aldım yarın montaja gelecekler bu makineyi almamdaki neden buradaki olumlu yorumlar sebep olmustur :) inşallah bi problem yaşamam eski makinem kadar uzun ömürlü olur inş.
    :)
  • Sizlerin yorumları ile bende Teknosa dan bu makineyi alacağım. Umarım memnun kalırız
  • Selamlar,
    Degerli yorumlariniz ile urunu darty den 2399 TL ye sarin aldim. Bugun bekliyorum, kullandiktan sonra performanstan bahsedecegim.
    Yerim musait olmasina ragmen combi aldim, LG ile kiyasladim AEG daha kaliteli gorunuyor.
    Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz uzun süredir kullanıyoruz ancak hanım kırışıklık derdinden bıktığından artık kurutmalı yıkamıyoruz hiç, gerçekten de
    çamaşır tipine göre ayırıp çamaşır yıkamıyorsanız, kurutmalı çamaşır yıkaması yapmak çok kırışıklığa yol açıyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.