Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
15
Favori
57.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tecrübeli arkadaşlara soru :
    Kurutmalı makinede AEG yada Electrolux (Yıkama + Kurutma) yaptığımızda 5-6 saatlik programlar sözkonusu oluyor. Elektrik ve su maliyetini aşağı yukarı nasıl belirleriz yaklaşık bir rakam verebilir misinz ?
  • 9kg çamaşırı 60'C eko programda yıkayıp 4,5+4,5kg olarak 2 kez çalıştırıp kurutursanız 6,12kw elektrik ve 112lt su gider. Eğer siz 7kg çamaşır doldurup 40 derecede normal pamuklu programında yıkayıp ara vermeden direkt kurutursanız 5kw civarı elektrik ve 100lt civarı su harcamış olursunuz. 1 lira 80 kuruş elektrik yakmış olur makine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Aralık 2013; 17:39:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

9kg çamaşırı 60'C eko programda yıkayıp 4,5+4,5kg olarak 2 kez çalıştırıp kurutursanız 6,12kw elektrik ve 112lt su gider. Eğer siz 7kg çamaşır doldurup 40 derecede normal pamuklu programında yıkayıp ara vermeden direkt kurutursanız 5kw civarı elektrik ve 100lt civarı su harcamış olursunuz. 1 lira 80 kuruş elektrik yakmış olur makine.

9 kg yikama 7 kg kurutma 1 80 kuruş yakarsa haftada 3 kez acsan ayda 21 TL fark gelir su parasini saymiyorum bile ocağa incir agaci diker bunlar

• B sınıfı kurutma makinesi ile kafa kafaya geliyor elektrik faturası.

• Merhaba,
    Ürünün kitapçığını indirdim fakat hava yoğuşması veya ısı pompalı model olduğu ifade edilmiyor.

LAVAMAT L87695WD PROTEX PLUS
    • Tam kurutmalı, 9 kg yıkama-7kg kurutma • 1600
    dev./dk. • LogiControl LCD ekran • Inverter motor
    • Desenli ProTex yumuşak XXL tambur • OptiSense
    yük orantısallığı • Buhar ile tazeleme ve kırışıklık açma
    • AWT yıkama sistemi • Köpük önleme sistemi
    • Gecikmeli başlatma fonksiyonu • Çocuk kilidi •
    Aktif Denge Sistemi • Aqua kontrol • Carboran®
    kazan • Hızlı 20 dk - 3kg programı • Super Eco 15
    dk programı • 59 dk yıka ve kurut programı • Taşma
    emniyeti • Sıvı deterjan bölmesi • Leke seçeneği
  • Makine zaten hava yoğuşmalı ve ısı pompalı değildir. Suyla yoğuşma yapar ve ısıtıcıyla kurutma yapar.

• Uzun süren araştırmalar sonucu aeg nin 87695wd kurutmalı çamaşır makinasını almaya karar vermiştim.
    Fakat eşimin Miele isteği ve araştırmalarım sonucu mielenin w5874 modelinide beğendik...
    Birinin kurutmalı olması diğerinin kaliteli olması tercih sebebi konusunda birhayli kararsız kaldık...
    Aeg nin tek eksisi kurutma yaptıktan sonra camaşırları kırıştırması ve elektrik ve su tüketimi...

değerli görüşlerinizi bekler saygılarımı sunarım Allaha emanet olunuz......
    Paylaş
  • Merhaba
    Bu bahar evlilik planlarim oldugu icin beyaz esyalarimi almam gerekiyor simdiden...
    Bircok yorum okudum ve kafam cok karisti. Beyaz esyada onerilerinizi yazarsaniz sevinirim.
    Oncelik olarak bulasik ve camasir makinasina agirlik vermeliyim cunku daha evim belli degil Buzdolabi boyutlarinda sikinti yasayabilirim.
    Aslinda bu yuzden kurutmali mi yoksa sadece camasir makinasi mi alayim karar veremedim.

Camasir makinasi olarak
    Aeg L87695WD ile Aeg L88489FL arasinda kaldim. Ayica kurutmali olarak VESTEL CKA-XXL 9614 TE Kurutmalı Çamaşır Makinesi hakkinda ne dusunuyorsunuz. Malesef bu makina hakkinda fazla yorum yok.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.
  • Arkadaşlar kurutmalı çamaşır makinelerinde eğer kumaş tiplerine göre kurutmalı yıkama yapmazsanız
    kırışıklık sorunu oluyor bana göre, bu yüzden biz mesela aldık evimizde balkon yok, kuruturuz ortada
    çamaşır kalmaz dedik ama o kadar kırışıklık oldu ki artık sadece çamaşır yıkama olarak kullanıyoruz.
  • Tesekkur ederim eozen81 .
    O zaman size gore kapsamli bir camasir makinasi almak kurtumali makina fiyatina daha iyi olacak.
    Mersin de yasiyorum balkon konusunda sikinti yasayacagimi sanmiyorum
    sadece ev ve is ortami artik bayanlarin zamanini cok aldigi icin kurtumaliyi da da tercih etmeye yoneldim bir de almiskken en iyisi olsun istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: curious1

Tesekkur ederim eozen81 .
    O zaman size gore kapsamli bir camasir makinasi almak kurtumali makina fiyatina daha iyi olacak.
    Mersin de yasiyorum balkon konusunda sikinti yasayacagimi sanmiyorum
    sadece ev ve is ortami artik bayanlarin zamanini cok aldigi icin kurtumaliyi da da tercih etmeye yoneldim bir de almiskken en iyisi olsun istiyorum.
    Üstadların önerileri mekanınız elverişli ise, yıkama ve kurutma makinelerini ayrı ayrı almak yönünde.
    Yani yıkanan çamaşırları çıkarıp şöyle kabaca bir silkeledikten sonra kurutma makinasına atıp kurutma
    kırışıklık konusunda en ideal çözümmüş ancak benim evimde yer sorunu oldugundan ayrı ayrı alamadım.
    Bu tip bir çözüm düşünürseniz, markaların üst üste monte edilen modelleri var.

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    bugün elektroworld'e gidip baktım hatta etiketin fotografınıda çektim, zaten hepi topu 4 tane makinesi vardı aeg'nin. yalnız bu hafta gittiğimde fiyatta indirime gitmişler, şu an fiyatı 2639tl. oradaki görevliye de sorduk bu hafta indirime girdi dedi. daha önceden dedğim gibi 3100tl idi fiyatı. fotografta çektim ama yüklemeye üşeniyorum doğrusu.. 2250 lira gerçekten çok iyi fiyata almışsınız makinenizi.
  • Değerli dostum yukarıda Teknosa linki vermiştim, bakmadınız sanırım orada hala 2400 12 taksit.
    Bu durumda neden gidip Electroworld'den alasınız ki onu anlamadım, yani adamların fiyatı alakasız
    yüksek onu anlatmaya çalışıyorum.
  • AEG nın servıs agı nasıl arkadaslar ?
    Cok yayın olmadıgını soyluyorlar...
  • Siemens WM10K210TR iQ300 A+++ 8 Kg 1000 Devir

LG F12B8TDP5 A+++ 8 Kg 1200 Devir

bu iki ürün de direct drive yani fırçasız motor mu? hangisini tavsiye edersiniz... ya da bu fiyat aralığında önerisi olan var mı?
  • bende kurutmalı makine dusunuyorum 2500 limitimiz var ne önerirsiniz yeterki kırıstırmasın sorun cıkarmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modena2003

bende kurutmalı makine dusunuyorum 2500 limitimiz var ne önerirsiniz yeterki kırıstırmasın sorun cıkarmasın.

Burada bas bas bağırıyoruz ama okunmuyor tabii, kırışıklık sorunu oluyor.

Olmaması için kumaş türüne göre çamaşırlarınızı ayırıp aynı tip kumaşları aynı
    anda yıkama/kurutma yaptırmanız lazım, bu da gündelik yaşamda çok kolayca
    yapılabilen bir durum değil. Herkes kirli çamaşırını bir sepete atar ve sonra hurrra
    çamaşır makinasına bocalar
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    yok ben alacam demiyorum zaten, muhabbet ew'deki fiyat etiketinden çıktı ona istinaden mesaj yazdım. şu an için 25 yılını aşkın bir süredir kullandığımız ve halen kullanmaya devam ettiğimiz arçelikle yola devam ediyoruz. ama ilk fırsatta yani herhangi bir yamuğunu gördüğümüzde aeg nin yetkili satıcılarından fiyat alacağız, eğer olmazsa teknosaya daha doğrusu en iyi fiyat verene gitcez.
  • Siemens WM10K210TR iQ300 A+++ 8 Kg 1000 Devir

LG F12B8TDP5 A+++ 8 Kg 1200 Devir

bu iki ürün de direct drive yani fırçasız motor mu? hangisini tavsiye edersiniz... ya da bu fiyat aralığında önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Makine zaten hava yoğuşmalı ve ısı pompalı değildir. Suyla yoğuşma yapar ve ısıtıcıyla kurutma yapar.

sevgili CANDOGAN usta tavsiyelerinizle aldıgım Elektrolüx buzdolabından çok memnunum.
    Kurutmalı çamaşır makinalarındaki sıralamanız nasıl olurdu? 1,2,3,4,5
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.