Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
15
Favori
57.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eozen81

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi.

Bizim canavar monte edildi. Cihazın kırmızı ışık olayını çok sevdim, henüz kullanmadık sadece ilk kez kullanım
    olduğundan yüksek sıcaklıkta ilk kurulum için kısa süreli bir çalıştırdık kullanma kılavuzunda önerildiği gibi. Bu
    sırada gözlemlediğim husus eski Arçelik'e nazaran motorun çok sessiz olduğunu söyleyebilirim yıkama sırasında.
    Umarım sıkmada da böyle olur

Gelen servise özellikle sordum, "kuruluma sonrası makineyi özel bir programla çalıştırmak gerekiyor mu" diye
    çünkü kullanma kılavuzunda açık açık yazıyor aşağıda görebileceğiniz gibi, ama gerek yok dediler
    Bizdeki servis elemanları gerçekten zayıflar siz siz olun kitapçığı çok dikkatli okuyun.

colk guzel gorunuyor hocam.hayırlı olsun.program sonunda deterjan cekmecesını ve kapagı acık bırakın kurusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol
    colk guzel gorunuyor hocam.hayırlı olsun.program sonunda deterjan cekmecesını ve kapagı acık bırakın kurusun.

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlerin olsun.

Program sonu derken, her program sonunda mı demek istediniz?
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlerin olsun.

Program sonu derken, her program sonunda mı demek istediniz?

her yıkama kurutma sonu. çekmece kazan kuru temız kalır.
  • quote:

Bizim hanım eski makinanın da kapağını hafif açık bırakırdı, ben de unuttu diye
    kapatırdım, demek ki bundanmış

Dün akşam ilk kez ECO modunda yıkama + kurutma yaptık. Sonuç beklediğimizin
    ötesinde iyiydi diyebilirim, sıcacık çamaşır çıkıyor, kup kuru Yalnız
    ilk kullanımlardan olsa gerek çamaşırlara da sinen ağır bir koku mevcut, kurutmadan
    kaynaklanıyor sanırım, bu normal mi ve zamanla geçer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 22 Mart 2013; 9:56:57 >

• quote:

quote:

ilk kullanımlardan olsa gerek çamaşırlara da sinen ağır bir koku mevcut, kurutmadan

zamanla o koku gecer yenı plastık kokusudur.

• Bu aeg L87695WD bugün aldım. Umarım pişman olmam.

• quote:

quote:

Cihaz yeni ve Carboran (plastik alaşımlı) kazana sahip olduğundan bir süre koku yapması normaldir. Zamanla azalacaktır.

• yorumlar gayet güzel. sanırım bende bu makinayı tercih edeceğim. nişanlım biraz pahalı buldu ama ucuzunu alıp stresini (dırdırdan kaynaklanan) çekmek istemem. henüz acelem yok umarım fiyatı biraz daha düşer. veya bir kampanya olurda 2bin altına düşerse hemen alırım.
  • Kokuyla ilgili cevaplar için teşekkür ediyorum.

Bugün Sentetik kurutmalı yıkama modunda çamaşırları yıkayalım dedik. 1200 Devir 40 Derecede yaklaşık 5 saat olarak gösterdi, başlattık 5 saat bitti kalan süre ekranda 1 dakika olarak kaldı yaklasik 10 dakika kadar sonra baktim gene 10 dakika gosterdi yani normalde 5 saatte bitmesi gerekirken sonlarda nedense uzatti kurutma islemini. Çok değil 15 dk sonra falan herşey bitti ama, kuru ama biraz kırışık çıkmıştı çamaşırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 30 Mart 2013; 16:57:18 >
  • Arkadaşlar, makinayı kullananlara soruyorum.

Ben Sentetik ayarında yani 40C ve 1200 devirde yıkama + kurutma yaptırıyorum. Programı başlattığımda yaklaşık
    5 saat gösteriyor ama 1 dakika kala (yani kurutmanın da bitmesine) orada kalıyor cihaz çok uzun süre daha çalışmaya
    devam ediyor, bu normal mi?
  • Makine dün kuruldu. Hemen kullanmaya başladık. Ancak çamaşırların renklerini biraz soldurdu. Eşim çok titizdir. Çamaşırları türlerine ve renklerine göre ayırmadan hiç yıkamaz. Uygun programlarıda dikkatlice seçtik. Acaba bu sorun tüm kurutmalı makineler için geçerli mi? Yoksa makinede mi bir sorun var. Kurutma makineleri "çamaşırları biraz yıpratır" biçiminde yorumlar okumuştum. Renklerin solmasını da kapsıyor mu bu değerlendirme.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacokaan

Makine dün kuruldu. Hemen kullanmaya başladık. Ancak çamaşırların renklerini biraz soldurdu. Eşim çok titizdir. Çamaşırları türlerine ve renklerine göre ayırmadan hiç yıkamaz. Uygun programlarıda dikkatlice seçtik. Acaba bu sorun tüm kurutmalı makineler için geçerli mi? Yoksa makinede mi bir sorun var. Kurutma makineleri "çamaşırları biraz yıpratır" biçiminde yorumlar okumuştum. Renklerin solmasını da kapsıyor mu bu değerlendirme.

renklerın solmaması ıcın renklıler ıcın persıl veya omo renklı sıvı kullanın ve kurutma kademesını bıraz dusurun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 11 Nisan 2013; 19:52:08 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lacokaan

Makine dün kuruldu. Hemen kullanmaya başladık. Ancak çamaşırların renklerini biraz soldurdu. Eşim çok titizdir. Çamaşırları türlerine ve renklerine göre ayırmadan hiç yıkamaz. Uygun programlarıda dikkatlice seçtik. Acaba bu sorun tüm kurutmalı makineler için geçerli mi? Yoksa makinede mi bir sorun var. Kurutma makineleri "çamaşırları biraz yıpratır" biçiminde yorumlar okumuştum. Renklerin solmasını da kapsıyor mu bu değerlendirme.

renklerın solmaması ıcın renklıler ıcın persıl veya omo renklı sıvı kullanın ve kurutma kademesını bıraz dusurun .

Renkliler ve beyazlar için persil jel kullanıyoruz zaten ancak kurutma kademesi derken neyi kast ettiğinizi anlamadım. Biz ütü modunda kuruttuk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hassas yıkama kurutma programını kastettım
  • İçinde nevresim, gömlek olan genellikle pamuklu çamaşırlarımızı Pamuklu ve Güneşli kurutmada yıkama yaptırdık.
    Kırışıklık nevresimlerde bayağı üst derecede oldu, sanırım kumaş tipine göre bu kaçınılmaz kurutma makinalarında.

• peki bu kurutmalı modelde kuru temizlemelik pantolları denesek nolur?
  • vovv bayagı kırısmıs hacımlılerı ayrı yıkayıp kurutun bence
  • Bir dahakine öyle deneyelim, sonucu bildirirm, teşekkürler.

Ancak bazı gömlek ve kumaş tiplerinde de kırışıklık düzeyi
    diğer yıkananlara göre fazla olabiliyor.
  • Arkadaşlar merhabalar,

AEG ben de aldım malum yer probleminden dolayı. Kurulum için gelen teknik servis elemanı güneşli kurutmanın çamaşırları yıpratıp soldurabileceğini bu sebeple dolaplık kurutma seçmemi önermişti. Bu seçeneği seçince kırışıklık önleme de otomatik olarak yanıyor. Ben 2 yıkama ve kurutma yaptım o şekilde çok bir kırışıklık olmadı şimdilik. Alet güzel genel olarak; sesi de çıkmıyor pek, gidip bakıyorum durdu mu diye ama daha çok yeni yorum yapmak için.

Selamlar
  • Ben de genel olarak artık ECO modunda yıkama+kurutma yaptırıyorum. Kurutmayı da dolaplık seçiyoruz. Cihaza yıkama+kurutma
    yapacaksanız max 3 kgg. çamaşarı koyabiliyorsunuz ancak ben bu kadar doldurmamanın daha iyi olacağını gözlemledim, eğer kazan
    içinde fazla çamaşır olursa kurutma sonucunda kırışıklık artabiliyor. Özellikle hacmi geniş olan yatak örtüsü gibi çamaşırlarda bu yüzden
    olsa gerek kırışıklık fazla oluyor (yukarıda resmini göstermiştim).

Ancak benim gibi balkonu olmayan, dolayısıyla çamaşırını evde kurutmak zorunda olan birisi için bu cihazlar bir nimet, orası kesin. Ben
    her zaman kırışıklık da olsa tercih ederim kurutma makinasını evde oraya buraya çamaşır asmaya.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.