Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
15
Favori
57.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hergezen

Bugün servise bir mail attım. CC ye AEG müşteri hizmetlerini ekledim. Anında servis aradı ve AEG müşteri hizmetlerinden mail geldi. Yarın servis için geleceklerini söylediler. Buraya kadar herşey çok güzel.

Bende akşam geldiğimde makinayı tekrar bir yokladım. Sağına soluna ve kitapçığına baktım. Herşeyden önce cihazın caprazlamasına dengesiz olduğunu, hareket ettiğini fark ettim. Makinenin ayaklarını ayarladım. Ayrıca kitapçığında bahsi geçen nakiliye yerlerine takılması gereken plastik kapakçıkların takılı olmadığını fark ettim. Yerlerine taktım. Cihazın sesi aynı kurutma evresinde daha makul düzeyde ( Yine sizin dediğiniz gibi fan sesi olduğunu düşünüyorum.) geldi.
    Yarın servisi iptal etme kararı aldım. Zaten işinin ehli biri olsaydı geldiğinde ayaklarını falan ayarlar, kapaklarını takar öyle giderdi.

Neyse şuan için cihazımdan gerçekten memnunum. Sıcak ekmek gibi çıkıyor. :)

Yeni alacak arkadaşlar için;

- Ürün kaliteli, öyle de duruyor.
    - Kurutma evresi hariç gerçekten sessiz çalışıyor. Yıkama evresinde su alıp-boşaltma evresi olmasa çalıştığını anlamazsınız.
    - Kurutma evresi biraz uzun. Ama 2 yıkama kurulama yaptım. Full dolu cihaz, hepsi kuru çıktı. Yaklaşık 5 saat civarı sürüyor. Ayrıca ilk defa çamaşır makinesi kullandığım için, programları yanlış ayarlıyor olabilirim, belki daha kısa programlarda da yıkanabilir. ben kitapçık ne diyorsa onu yaptım. (Yıkama ve Kurutma)( Sadece 2 yıkama kurutma yaptığımı özellikle belirtmek isterim.)
    - Ayaklarının ayarlanması çok önemli, son devir dönerken ayaklar ayarsız ise cihaz halay çekiyor.
    - Faturam sanırım tuzlu gelicek o gelince onuda yazarım. Normalde 80-90 TL elektiriğim ve 50-60 TL suyum gelir. ( Bu sırada 3 kişilik bir aileyiz.)
    - Hav/Tüy ile ilgili olarak daha çok erken ama önümüzdeki günlerde bir süpriz ile karşılaşırsam onuda belirtirim.
    - Servisin pazarladığı ayrıca kireç önleyici boruymuş (fiyatını piyasadan pahalı satıyorlar) ve HAV toplayıcı topmuş bunların boş olduğunu düşünüyorum. Ama kireç önleyiciyi dışarıdan alarak kendiniz bağlayabilirsiniz.
    - İtalyan üretimi, Çin olmasında iyidir
    - Biraz plastik kokusu oluyor kurutma sırasında, bunu da eklemek istedim. Çamaşırlar da herhangi bir koku fark etmedim. Çamaşır makinesinin bulunduğu yerde havalandırma için pencere olması lazım. Dediğim gibi kurutma aşamasında bu koku oluyor.

Kişisel görüşlerimdir. Satıcı veya firma ortakları ile bir akrabalığım bulunmamakla beraber, BOSCH yanlısı bir insan olduğumuda belirtmek isterim. :)

Saygılarımla,

bende bu 2si bir arada ürünü almayı düşünüyorum. yeni bir model. fiyatının düşmesini bekliyorum. arçelik in love serisi alıp yanında birde kurutma makinası almayı düşünüyordum vazgeçtim o düşüncemden. araştırdıkça ya daha mükemmeli bulurum ya batar işin içinden çıkamam nişanlıma bırakırım.

• Ben aldım bu makineden. Burada bayii olmadığı içim Teknosadan 2399'a 12 taksit aldım. Kurutma çalışırken yıkamadan biraz daha sesli çalışıyor, fan sesi ekleniyor çıkan sese ama öyle rahatsız edici araba sesi gibi değil. Makinenin olduğu mutfak ile oturma odam arasında 5 metre uzunluğunda bir koridor var ve tv açıkken makinenin kurutma sesini duymadım. Program vb beceremedim mi bilmiyorum ama pamuklu yıkama kurutma 5 saat sürüyor. Daha tecrübeli olanlar bu süreler hakkında bilgi verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

Ben aldım bu makineden. Burada bayii olmadığı içim Teknosadan 2399'a 12 taksit aldım. Kurutma çalışırken yıkamadan biraz daha sesli çalışıyor, fan sesi ekleniyor çıkan sese ama öyle rahatsız edici araba sesi gibi değil. Makinenin olduğu mutfak ile oturma odam arasında 5 metre uzunluğunda bir koridor var ve tv açıkken makinenin kurutma sesini duymadım. Program vb beceremedim mi bilmiyorum ama pamuklu yıkama kurutma 5 saat sürüyor. Daha tecrübeli olanlar bu süreler hakkında bilgi verebilir mi?

Hayırlı olsun. Sürenin bu derecelere çıkması normal. Ben de çoğunlukla uzun yıkama programlarını kullanıyordum; bir de kısada denedim. Geçen 7kg kadar siyah çamaşırı 1:20 dakikalık ekonomik programda mis gibi çıkardı. Şimdi 8kg dolumla tekrar deniyorum, makinede yıkanıyor :) Yani ekonomik programın süresini kısıp kurutma ekleyerek deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Ben aldım bu makineden. Burada bayii olmadığı içim Teknosadan 2399'a 12 taksit aldım. Kurutma çalışırken yıkamadan biraz daha sesli çalışıyor, fan sesi ekleniyor çıkan sese ama öyle rahatsız edici araba sesi gibi değil. Makinenin olduğu mutfak ile oturma odam arasında 5 metre uzunluğunda bir koridor var ve tv açıkken makinenin kurutma sesini duymadım. Program vb beceremedim mi bilmiyorum ama pamuklu yıkama kurutma 5 saat sürüyor. Daha tecrübeli olanlar bu süreler hakkında bilgi verebilir mi?

Hayırlı olsun. Sürenin bu derecelere çıkması normal. Ben de çoğunlukla uzun yıkama programlarını kullanıyordum; bir de kısada denedim. Geçen 7kg kadar siyah çamaşırı 1:20 dakikalık ekonomik programda mis gibi çıkardı. Şimdi 8kg dolumla tekrar deniyorum, makinede yıkanıyor :) Yani ekonomik programın süresini kısıp kurutma ekleyerek deneyebilirsiniz.

senin makine de bunu candogan,yani ikisi bir arada mı,tavsiye edermisin diyeceğiz ama...

• Biz ne alacagız arkadaş,hem çamaşır lazım ,hemde kurutma.Ayrı ayrımı 2.si bir aradamı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Biz ne alacagız arkadaş,hem çamaşır lazım ,hemde kurutma.Ayrı ayrımı 2.si bir aradamı.

ayrı ayrı almanız elbette daha mantıklı ama bu makina combo olarakta başarılı gözüküyor tercih size kalmış elektrik ve su faturasını önemsemiyorsanız alınabilir
  • quote:

Biz ne alacagız arkadaş,hem çamaşır lazım ,hemde kurutma.Ayrı ayrımı 2.si bir aradamı.

Yeriniz müsaitse mutlaka iki cihazı ayrı almanızı öneririm.

Kurutmalı çamaşır makinelerinin dezavantajları:
    -Makineyi tam doldurduğunuz zaman aynı kapasite ile kurutma yapamazsınız. Ya daha az doldurmanız; ya da içindekileri ikiye bölerek 2 aşamada kurutmanız gerekir.
    -Kurutmalı çamaşır makinelerinde yoğuşma işlemi içinm soğuk su kullanıldığından kurutma işlemi için su harcamak zorunda kalırsınız. Makine 50 ile 100lt arası su harcayacaktır.
    -Çamaşırlar kuruma esnasında tiftik salarlar. Bu tiftikleri toplayan bir filtre olmadığı için kazanda ve ön lastikte birikirler. Bunları temizlemek için makineyi arada boşta çalıştırıp durulatmanız gerekecektir.

Kurutmalı çamaşır makineleri daha çok kurutma özelliğini arada bir kullanacaklar veya hiçbir şekilde yeri olmayanlar içindir.

Kurutma işlemi sık kullanılacaksa en ideali B veya A sınıfı sıkma performansına sahip bir çamaşır makinesi ile ısı pompalı bir kurutma makinesi almaktır.

Benim kullandığım kurutmalı değil; L88489FL modeli. Sıkması A sınıfı olduğundan gece yıkadığımı sabah giyebiliyorum. Bu yüzden kurutma makinesini erteledim şimdilik

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Yeriniz müsaitse mutlaka iki cihazı ayrı almanızı öneririm.

Kurutmalı çamaşır makinelerinin dezavantajları:
    -Makineyi tam doldurduğunuz zaman aynı kapasite ile kurutma yapamazsınız. Ya daha az doldurmanız; ya da içindekileri ikiye bölerek 2 aşamada kurutmanız gerekir.
    -Kurutmalı çamaşır makinelerinde yoğuşma işlemi içinm soğuk su kullanıldığından kurutma işlemi için su harcamak zorunda kalırsınız. Makine 50 ile 100lt arası su harcayacaktır.
    -Çamaşırlar kuruma esnasında tiftik salarlar. Bu tiftikleri toplayan bir filtre olmadığı için kazanda ve ön lastikte birikirler. Bunları temizlemek için makineyi arada boşta çalıştırıp durulatmanız gerekecektir.

Kurutmalı çamaşır makineleri daha çok kurutma özelliğini arada bir kullanacaklar veya hiçbir şekilde yeri olmayanlar içindir.

Kurutma işlemi sık kullanılacaksa en ideali B veya A sınıfı sıkma performansına sahip bir çamaşır makinesi ile ısı pompalı bir kurutma makinesi almaktır.

Benim kullandığım kurutmalı değil; L88489FL modeli. Sıkması A sınıfı olduğundan gece yıkadığımı sabah giyebiliyorum. Bu yüzden kurutma makinesini erteledim şimdilik

L88489FL modeli bu model üretim yeri neresi. Yani bunu alalım,kurutma makinasını erteleyelim mi dersin.Belki kandırırız hanımı ha!!Kendimizi sıkalım bir kere para verelim diyoruz.

• Aynen, ben de öyle yaptım çünkü. Makine'nin üretim yeri İtalya. Deyim yerinde ise taş gibi makina. İçini de söküp incelemiş biri olarak yazıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır astığımız odayı bebek odası yapacağımız için aldım bu makineyi. Yer olmadığı için 1100 liraya aldığımız 5 yaşındaki arçelik makineyi 250 liraya verdim. Yer olsa 600 liralık arçelik kurutma alır ikisini beraber kullanarak işi ucuza kapatırdım.
  • quote:

Gerçekten çok uzun sürüyor ama günlük çamaşırlar için yıkama süresini hızlandırabilir ve sonrasına süreli kurutma eklersen %50 zaman tasarrufu sağlamış olursun.

Deneme yanılma ile kendi programını buluyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: hergezen

quote:

Gerçekten çok uzun sürüyor ama günlük çamaşırlar için yıkama süresini hızlandırabilir ve sonrasına süreli kurutma eklersen %50 zaman tasarrufu sağlamış olursun.

Deneme yanılma ile kendi programını buluyorsun...

Evet biz de aynısını yapıyoruz...

• Arkadaşlar,

Bu ürünün kullanma kılavuzunda Kurutma için sentetiklerde 3 kg sınırı var yazıyor.
    Günümüzde hemen hemen hey giyside sentetik var, yani biz günlük kıyafetlerimizi
    bu durumda kurutmak istersek max 3 kg mı atacağız makinaya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 15 Mart 2013; 19:50:14 >
  • Bugün Electroworld'de kampanyalı fiyatı 2.250 / 12 taksit olarak aldım. Oradaki teknik bilgisi
    geniş arkadaş da uzun uzun anlattı, bu klasmanda tektir dedi. Umarım yüzümüzü kara çıkartmaz
    kereta
  • Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Yıkama+kurutma makinelerinde bana göre tartışmasız alınabilecek en iyi modeli seçmişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Bugün Electroworld'de kampanyalı fiyatı 2.250 / 12 taksit olarak aldım. Oradaki teknik bilgisi
    geniş arkadaş da uzun uzun anlattı, bu klasmanda tektir dedi. Umarım yüzümüzü kara çıkartmaz
    kereta

hocam hayırlı olsun gule gule kullan.ıyı makıne kullandıkca yazarsın
  • Teşekkürler, mutlaka yazacağım tabii tecrübelerimi.
  • AEG L 87695 WD Türkçe kullanım kılavuzu sitesinden indiremedim, telefonla istedim, isteyen varsa buyursun.

http://netload.in/dateiTgR2QDYDUp/AEGL87695WD_TR.rar.htm 
    http://ul.to/y3540mdw
  •  AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi.

Bizim canavar monte edildi. Cihazın kırmızı ışık olayını çok sevdim, henüz kullanmadık sadece ilk kez kullanım
    olduğundan yüksek sıcaklıkta ilk kurulum için kısa süreli bir çalıştırdık kullanma kılavuzunda önerildiği gibi. Bu
    sırada gözlemlediğim husus eski Arçelik'e nazaran motorun çok sessiz olduğunu söyleyebilirim yıkama sırasında.
    Umarım sıkmada da böyle olur

Gelen servise özellikle sordum, "kuruluma sonrası makineyi özel bir programla çalıştırmak gerekiyor mu" diye
    çünkü kullanma kılavuzunda açık açık yazıyor aşağıda görebileceğiniz gibi, ama gerek yok dediler
    Bizdeki servis elemanları gerçekten zayıflar siz siz olun kitapçığı çok dikkatli okuyun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.