DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ADSL Modeme reset nasıl atılır?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
46
Cevap
1
Favori
231.896
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> ADSL Modeme reset nasıl atılır?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      1609 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:23:08
      Datron marka adsl modemimiz var. Arkadaş akşam bilgisayarını kapatmış ancak modemini kapatmamış. Sabahleyin kalktığında ise internete girememiş. Bilgisayarda bir problem olduğunu düşünerek ayarlarını kontrol ettim. Gayet güzel çalışıyor. Postaneyi aradık "Bizde bir problem görünmüyor. Siz modeminizi yeniden tanıtın." dediler. Bunu da denedik. Ama olmadı. Makineyi aldım eve geldim. Burada benim modeme taktım. İnternete giriyor. Bu durumda aklıma tek çare modeme reset atmak geliyor. Ekte modemin resmini de gönderiyorum. Buna nasıl reset atabileceğimi veya bir başka önerisi olan varsa bekliyorum...

[image]local://upfiles/121549/5D10E27416D8410D8CDC48DF6834F012.jpg[/image]

[image]local://upfiles/121549/94E7AE5620E944938D36628E0CD72732.jpg[/image]

"Herşey olabildiğince basit şekilde ele alınmalıdır. Fakat asla olması gerektiğinden basit değil!" Einstein
    • Yarbay
      4067 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:24:18
      Besleme kablosunu çekip en fazla 5 dakika beklerseniz resetlenmiş olacaktır.

http://www.elkoser.com/ Beylikdüzü Elektronik Kart Tamiri.
    • Teğmen
      157 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:26:51
      elektrikten çekin arkadaşlar melih beyin de dediği gibi çekin fişini onun :D

Er olmadan Ermiş Olunmaz!!!!
    • Binbaşı
      1093 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:27:08
      MODEMİN ARKASINDA UFAK Bİ DELİK VAR ORAYA İĞNE,KÜRDAN V.B SOKARSAN RESETLEME OLAYI OLUR AMA RESETLERKEN IŞIKLARIN SÖNÜP TEKRAR YANMASI LAZIM ONA DİKKAT ET BAZI MODEMLERDE 5 SN FALAN BASILI TUTUNCA RESETLEME YAPIYO AKLINDA OLSUN................

• Binbaşı
      1609 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:27:52

quote:

Orjinalden alıntı: melih.yanardağlar

Besleme kablosunu çekip en fazla 5 dakika beklerseniz resetlenmiş olacaktır.

5 Dakika olmasa da ona yakın bir süre bunu denedik arkadaşım. Ama yine deneriz. Sağolun...

"Herşey olabildiğince basit şekilde ele alınmalıdır. Fakat asla olması gerektiğinden basit değil!" Einstein
    • Binbaşı
      1093 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:30:16
      NE BESLEMESİ NE FİŞİ NE 5 DAKİKASI AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEYE GEREK YOK AL ELİNE İĞNEYİ SOK DELİĞE RESETLENSİN...........

• Binbaşı
      1609 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:31:29

quote:

Orjinalden alıntı: DVB

MODEMİN ARKASINDA UFAK Bİ DELİK VAR ORAYA İĞNE,KÜRDAN V.B SOKARSAN RESETLEME OLAYI OLUR AMA RESETLERKEN IŞIKLARIN SÖNÜP TEKRAR YANMASI LAZIM ONA DİKKAT ET BAZI MODEMLERDE 5 SN FALAN BASILI TUTUNCA RESETLEME YAPIYO AKLINDA OLSUN................

Power düğmesinin yanındaki küçük delikten bahsediyorsun sanırım. Teşekkürler...

• Binbaşı
      1093 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:38:50
      EVET ORASI EKTEKİ RESİMDE DE İŞARETLEDİM

• Binbaşı
      1609 Mesaj
      04 Ocak 2006 15:42:43

quote:

EVET ORASI EKTEKİ RESİMDE DE İŞARETLEDİM

Teşekkür ederim arkadaşım...

• Yarbay
      3166 Mesaj
      04 Ocak 2006 16:48:47
      bende usb modem var.peki ben nasıl reset atabilirim?ayrıca reset atınca açık portlar tekrar kapanır mı?

Encinaar
    • Yarbay
      3759 Mesaj
      04 Ocak 2006 19:46:07
      internet explorer dan modemin içine girebilirsiniz. zor bir iş değil hatta herkesin kullandığı birşey.

internet explorerda modemin ip adresini girin( datronu bilmiyorum ama us robotics te 192.168.1.1 idi) orada reboot\restart falan birşey olması lazım.ona bastığınızada modemi yeniden başlatır.

türk telekom sağolsun ben günde 10 kere bu işi yapıyorum

Mobil imza versek?
    • Teğmen
      110 Mesaj
      04 Ocak 2006 23:02:25

Intel Pentium IV 2.8 ghz --\--/--
      2x256mb ddr-400 ram --\--/--
      ATI Radeon 9600se 128mb 64BIT
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Ocak 2006 00:30:17

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

internet explorer dan modemin içine girebilirsiniz. zor bir iş değil hatta herkesin kullandığı birşey.

internet explorerda modemin ip adresini girin( datronu bilmiyorum ama us robotics te 192.168.1.1 idi) orada reboot\restart falan birşey olması lazım.ona bastığınızada modemi yeniden başlatır.

türk telekom sağolsun ben günde 10 kere bu işi yapıyorum

en iyisi bu şekilde olanı... internet üzerinden

• Android Beta Kullanıcısı
      2775 Mesaj
      01 Temmuz 2007 18:19:41
      da benim de datron var rta1030 wireless ancak http portunu kapatmışım yanlışlık bu yüzden giremiyorum internet explorer ile...
      ama modem çalışıyor internete giriyor o şekilde bi sorunu yok ama yine de port açma wireless hizmeteini kapama açma gibi işlemleri gerçekleştiremiyorum
      reset atsam düzelir mi?
      (konu biras hortlak olcek gerçi)

Yaptığın işi önce kendin beğenmelisin..
      Air Ride Controller Android App
      necoinside.com
    • Emekli Yönetici
      3110 Mesaj
      01 Temmuz 2007 19:12:36

quote:

MODEMİN ARKASINDA UFAK Bİ DELİK VAR ORAYA İĞNE,KÜRDAN V.B SOKARSAN RESETLEME OLAYI OLUR AMA RESETLERKEN IŞIKLARIN SÖNÜP TEKRAR YANMASI LAZIM ONA DİKKAT ET BAZI MODEMLERDE 10 SN FALAN BASILI TUTUNCA RESETLEME YAPIYO AKLINDA OLSUN................

2775 Mesaj
      01 Temmuz 2007 19:31:52
      ben modeme reset atınca html portum eski haline geldi artık browwserdan arayüze girebiliyorum eğer bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar varsa gönül rahatlığıyla deneyebilirler..

necoinside.com
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      02 Temmuz 2007 11:17:39
      Başlat/Çalıştır deyip "cmd" ile MS-Dos u çalıştırıp burada "ipconfig" yazın,IP adresi görünür.Buradaki adresi internet tarayıcının adres çubuğuna yazıp enter deyin.Büyük ihtimalle modemin kontrol paneline girecektir.Ben bu şekilde kendi modemimin kontrol paneline girebiliyorum.Fakat tüm modellerde işe yarar mı bilemiyorum.Modemin sitesine de bir bakın derim.

2775 Mesaj
      02 Temmuz 2007 12:23:34
      Denetim Masası/Ağ bağlantıları/Yerel Ağ Bağlantısı(internet için geçerli olan hangisiyse)/Destek sekmesine tıkladığınızda
      Varsayılan Ağ Geçidi karşısında yazan ip no nuzu internet explorer adres kısmına yaıp enter e batığınızda modeminizin arayüz sayfasına girebilirsiniz.. bazı modemler grişite kullanıcı adı ve şifre ister bu bilgiler genelde admin admin olmakla birlikte farklı da olabiliyor kullanım klavuzundan öğrenebilir daha sonra girdiğiniz bu arayüzden değiştirebilirsiniz..

necoinside.com
    • Çavuş
      54 Mesaj
      09 Temmuz 2007 09:59:12
      USR wireless modemim var dün kablosuz güvenlik ayarlarına girdim ve 0.0.0.0 yazan bi yer vardı oraya 192.168.1.1 ve şifer bolumunede bı sıfre gırdım ve ondan sonra ne ınternete baglana bıldım nede modeme gırebıldım,surekli mukemmel sınyal gucuverıyro fakat kimlik dogrulanamıyor dıyor modeme reset atsam duzelırmı acaba yada baskabısey?

ozan özen
    • Emekli Yönetici
      3110 Mesaj
      09 Temmuz 2007 10:14:12
      Arkasında Ufak deliğe İğne sokarak 10sn basılı tutunuz. Modeminiz Resetlenecektir.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.