Şimdi Ara

adsl hızı birden düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamün aleyküm arkadaşlar benim internetim hızı 8 mps daha 3 gün önce superonlineye geçtim 2 gün sorunsuz kullandım hiç ping sorunu yaşamadım hızda pingim 58 50 arasıydı
    fakat dün adsl ışığı hiç yanmıyordu bende pirizi cıkarardım kabloları felan değiştirdim nihayet geldi fakat
    adsl hızım cok düştü

ttnet de ki aynı sorunları yine yaşamaya başladım pingin bir anda 1500 e cıkması felan sürekli 800 lerde dolaşmasınızı yardımlarınız bekliyorum

buyrun resim göstereyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nameofblood -- 15 Mart 2014; 10:32:51 >

• nameofblood kullanıcısına yanıt
    internetini 1 mbps ye sabitlemişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqueror0619

internetini 1 mbps ye sabitlemişler

nasıl yani daha 2 gün oldu ne 1 mbps hiçbirşey de indirmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nameofblood -- 14 Mart 2014; 18:30:41 >
    10 yıl onceki hizlarla internete giriyorsunuz hocam berbat hizinaz var suan.Teknik destegi arayin duzeltsinler.

214 kbit upload hızıyla ne adam gibi internet girersiniz ne de oyun oynayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 14 Mart 2014; 19:58:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    müşteri hizmetlerini ara sor, de ki benim hızımı 1 mbps ye sabitlemişsiniz neyin nesi bu de
  • vallahi kardeşim aradım bana tek dediği şu telefon kablosunu değiştirin yani hattadaki çatıdan gelen kabloyu
    değiştir dedi dediğine göre o kablo öncedende kopmuştu bende yeni kablo alıp birleştirdim benim aldıgım kablo eve geliyor o kablodan kaynaklanıyormuş net hızı adam geldi siyah kablo yani hattadan gelende hız 16 mbps

dedi benim aldıgım kablo sürekli kopuyormuş yani anlicanız kabloyu değiştirme lazım adama dedim siz kendi kablonuzu yapın ben yapamam felan dedim kabul etmedi yani anlicanız yine iş başa düştü

bu arada 1998 den beri net var evimde o dönem bile bu kadar yavaş değildi

umarım anlamışsınızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nameofblood -- 14 Mart 2014; 20:36:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nameofblood

vallahi kardeşim aradım bana tek dediği şu telefon kablosunu değiştirin yani hattadaki çatıdan gelen kabloyu
    değiştir dedi dediğine göre o kablo öncedende kopmuştu bende yeni kablo alıp birleştirdim benim aldıgım kablo eve geliyor o kablodan kaynaklanıyormuş net hızı adam geldi siyah kablo yani hattadan gelende hız 16 mbps

dedi benim aldıgım kablo sürekli kopuyormuş yani anlicanız kabloyu değiştirme lazım adama dedim siz kendi kablonuzu yapın ben yapamam felan dedim kabul etmedi yani anlicanız yine iş başa düştü

umarım anlamışsınızdır

@conqueror0619 dediği gibi hızını 1Mbps sabitlemişler muhtemelen ev hattınız 2000 lerden kalma bir elektrikçiye gidip evinize cat5 veya cat6 kablo döşemesini isteyin o zaman hattınızda iyileşme olacaktır

tavsiyem resmi kaldır neyin var neyin yok görünüyor

• Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak bende uzun zamandır superonline adsl + ttnet sabit hat kullanıyorum geçen hafta bu superonline aradı beni dediki sabit hattınızı taşıyalım telefon ücreti almayalım dediler. Üzerine üstüne basa basa dedimki hızımda kotamda değişiklik olacakmı? yok dediler.

Ama şimdi int. hızı tam bir facia şu sayfaya 1-2 dk da girdim..

Bunun bu numara taşıma ile alakası olabilir mi?

Kullandığım tarife
    Telefon
    Ses Hizmetleri
    Yalın ADSL Sesli Kampanyası 24 Ay Taahhütlü
    ADSL
    Yalın 8 Mbpse kadar Limitsiz 50 GB AKK
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak bende uzun zamandır superonline adsl + ttnet sabit hat kullanıyorum geçen hafta bu superonline aradı beni dediki sabit hattınızı taşıyalım telefon ücreti almayalım dediler. Üzerine üstüne basa basa dedimki hızımda kotamda değişiklik olacakmı? yok dediler.

Ama şimdi int. hızı tam bir facia şu sayfaya 1-2 dk da girdim..

Bunun bu numara taşıma ile alakası olabilir mi?

Kullandığım tarife
    Telefon
    Ses Hizmetleri
    ADSL
    Yalın 8 Mbpse kadar Limitsiz 50 GB AKK

Bende superonline adsl kullanıyorum şu an hızım olması gerektiği gibi müşteri hizmetlerini bi ara sor istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tevez51

quote:

vallahi kardeşim aradım bana tek dediği şu telefon kablosunu değiştirin yani hattadaki çatıdan gelen kabloyu

umarım anlamışsınızdır

@conqueror0619 dediği gibi hızını 1Mbps sabitlemişler muhtemelen ev hattınız 2000 lerden kalma bir elektrikçiye gidip evinize cat5 veya cat6 kablo döşemesini isteyin o zaman hattınızda iyileşme olacaktır

tavsiyem resmi kaldır neyin var neyin yok görünüyor

Aynen ya resmi kaldır bence

• Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Modem uzerindeki hiziniz kac gozukuyor? Ayrica hat degerlerini de eklerseniz iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar dun gece zar zor aradım görüştüm.
    Hız testi yaptırdılar 0.72 indirme 0.20 çıktı kadın bile şaşırdı.

Sonra baktı etti modeme güncelleme atti mı gönderdi mı olmadı dedi ki galiba numara taşırken yanlis port tanımladılar sabah arayın duzeltelim dedi suan ekrana giremiyorum dedi

Bakalım tekrar arayacağım birazdan

• sorun çözüldü kablo değiştirdim sonunda 16 mbps oldu valla 144 p video bile izleyemiyordum
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    valla sende kabloları kontrol et düşün kablo yenilemeden önce 1 mbps hızdayken şimdi 16 mbps hızda

dediğim telefon kablosu yani kutudan gelen kablo
  • quote:

valla sende kabloları kontrol et düşün kablo yenilemeden önce 1 mbps hızdayken şimdi 16 mbps hızda

dediğim telefon kablosu yani kutudan gelen kablo

Valla kardeş hiç sanmıyorum kablodan olacağını 4-5 gün önce iyi olan hız bi hat taşıma işleminden sonra taban yaptı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.