Şimdi Ara

İnternet hızım düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, Türk Telekom kullanıyorum 35 MB internet kullanıyorken hızımı 50 MB'e yükselttim geçiş tamamlandı diye mesaj geldi ancak yine hızım 35'in üzerinde çıkmıyordu modeminize yansımamıştır 24 saat içerisinde geçer dediler bende modemi resetledim (resetlemeden önce modeme gelen en yüksek hız 58 MB ancak benim yararlandığım 38 MB görünüyordu) bende modemi fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yaptım ve artık modeme gelen maksimum hız 34 MB benim yararlandığım 20 MB görünüyor, arıza kaydı oluşturdum ancak altyapınız yetersiz olabilir gibisinden konuştular inceleyeceğiz dediler, bana ilginç geldi böyle bir şey olabilir? Güncel hat değerlerim aşağıda

İnternet hızım düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_kadir -- 16 Eylül 2022; 1:59:56 >

• Max Rate'in çok düşük. 34k kbit demek 34Mbit maksimum alabilirsin demek. Keşke 50Mbit'e geçmeseydin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Modeminiz snr'yi sınırlamış gözüküyor. Yönetim kısmından snr'yi 8'e çekip denerseniz muhtemelen 40-45 mbit bir hız alabilirsiniz.

• arkadaşlar bugün telekom'dan geldiler bina girişindeki kabloları kutudan çıkarıp cihaz ile test yaptılar hızda sorun yok dediler sonra daireye gelen hızı kontrol ettiler bunda da sorun yok dediler modeme bağladık max hız 63 kullandığım 42 görünüyordu, girişteki kablolar oksitlenme yapmış olabilir dediler ben daha sonra @simos35 'in dediği gibi snr'yi 8e düşürdüm şuan 48 49 mbps alıyorum max rate de 83'e çıkmış durumda. çok teşekkürler ilginiz için.

• hamza_kadir kullanıcısına yanıt

Rica ederim yardımcı olabildiğime sevindim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hattında problem var çözersen 50-75 mbit'i görürsün bu basit jaktan prizdende olabilir apartman içindeki kablodanda olabilir saha dolabından evine gelen kablodanda olabilir

bunu telekom ekibi çağırıp ölçüm yaptırıp sonuca göre yapmanı tavsiye ederim ekip gelir sadece saha dolabından apartmanın girişine kadar test eder atıyorum 75 mbit geliyor der iç hatta problem var der. sende iç hattaki evin içindeki kabloları yeniletirsin cat5-cat6 almana gerek yok normal 4 telli 0.50mm bulabilirsen 0.75mm telefon kablosu alsanda olur ama kaliteli bakır olsun

eğer ölçümde apartmana 25 mbit geliyorsa o zaman çözmen zor

apartmanda oturuyorsan yer altından saha dolabından evine gelen bakır kabloda sorun varsa onu çözüm yok müstakil gecekondu villa v.s. gibi yerde oturuyorsan saha dolabından evine kadar bakır kablo çekilmesini talep et ozaman 100 mbiti görebilirsin

apartmanda ve büyükşehirde oturuyorsan 1-2 yıla büyük ihtimal fiber gelecektir zaten fiber FTTH altyapı talebi oluştur devamlı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.