Şimdi Ara

ADALET BAKANLIĞI RESMİ İCRA E-SATIŞ SİTESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
20
Favori
86.641
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tanıdıgım bir kişi oto ihalelerine giriyor bildigim kadarıyla ihale kazanılması durumunda sadece verdigin teklifle malı almıyorsun otopark ücreti vs vs baya kabarık bir ücret biniyor devlet tarafından tabi bu işi bilenler bunu göz önünde bulundurarak tekliflerini ona göre veriyorlar
  • Allah içra dairesine düşürmesin sevdiği kulunu. sonra böyle ağlarsınız eğerki borçun haksız olduğunu düşünüp böyle itiraz dilekçesi yazmassanız sonra böyle kafanızı duvarlara vurursunuz. Sizin sıkıştığınız gören avukat böyle kıs kıs güler ve bankaya/turkcelle /telekoma bu mesajı gönderir Sannettiğiniz gibi icralık mallar sadece ucuza gitmez aynı zamanda depo kirası ve sairi karşılamayabilir üstüne yetmez gibi eşe dosta rezil olursunuz sonra sinirlenirsiniz kavga etmek gelir işinizden oto ev bilemem ama tv /pc gibi ihtiyaçlarınızı icra dairesinden alacağınız fiyata zaten sıcak fırsatları takip edip aynı fiyata bulursunuz borçluyu alacaklıyı geçin ağlayan bir çoçuğun bilgisayarını kullnmak istemessiniz. Şunuda 2 kere belirteyim borçunu ödemeyen kurnaz dalavereci çakal garibanı mağdur eden adam zaren icra dairesine bir şey vermez evini arabaaını başkasının adına yapar eşyaları kira gösterir banka hesabı kullnmaz o yol yordam bilir. Ordaki her eşyada gözyaçı vardır. garibanın hakkı vardır. Haberi olmadan açılmış hattan gelen. 500tl yi 5bin TL yapan bankalardan gelen Telekom şirketinden operatörden bilgisiz insanlara fazla fatura gelmez 19tl gelir +1tl ye veriyoruz ayağına kakalanan yüksek faturalardan Her köşe başını tutarak kiraları inanılmaz artırmış banka şubeleri yüzünden yüksek kiralararı ödeyemeyen esnafdan gelen ve sair ve sair mallardır.
    Gerçekden hakkı ile icra dairesinden alacağını alan vardır nadiren ki oda çok azdır.Ama mallar alınabilir sonucda siz almassanız başkası alacak Hani kimse itibar etmese belki ağlayanın malı denilebilir bence icra malları alınabilir bu malı psikolojik olarak kullanmaya sakınca görmeyen birisi almasında hiç sakınca yok ama şahsen ben kendim asla almam ağlayanın olmamış gülende ben olmayayım çünkü rahatsız olurum 500tl lik bir ürünü 75tl puan 100tl hediye çeki 325 almak varken yerine göre mağdur adamın piyasa fiyatı 500tş olan malı taksitle 800-900a almışsa birde onu gidip icra dairesinde 200e-300e 2.el almayı tercih edemem

• Arsa alımlarında fln ne tur vergiler odenıyor bılgısı olan varmı ? araclarda otopark fln denılmıste hıc detaylı acıklama yok ya
    Anca bu var ama bundada oranlar nelerdir beyaz esyada arsada arabada fln
    İhale sonucunda mala ilişkin en yüksek teklif veren kişi olmam durumunda ihale bedelinin haricinde tarafımca ödenmesi gereken meblağ var mıdır?
    Cebri icra satışlarında kanundan doğan satışa mütevellit (KDV, Damga vergisi, Tescil ve Teslim Masrafları vb.) ödemeler icra dairesine başvurmak suretiyle ihale alıcısı tarafından yatırılması gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul_spear -- 8 Mart 2013; 15:12:12 >
  • Eve esya icin icra gelmiyor artik degilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

Eve esya icin icra gelmiyor artik degilmi?

Ev içerisinde aynı türden maldan 2 tane mevcut ise bir tanesi haczedilebilir.Altın,mücevher yada değerli takılar mevcut ise hepsi haczedilebilir.
  • arkadşlar e satış ilk başladıgı günden bu yana birkaç binek otomobil aldım vakıfbank hesabım var ordan temınatı yatırıp teklıf verdım benım teklıfım üzerıne cıkan olmayınca bana kaldı ama alan bırısı olarak söylersem deneyımlerımı sanıldıgı gıbı karlı degıl bırısınden 3 bın tl kar edıyorsun dıgerınden 5 bın tl zarar ben bir sey anlamadım aracı sadece ıhale günü ihale başlamadan 30dk önce görebilirsiniz detaylı inceleme şansınız yok tur anlayacagınız karpuz misali iyide olabılır kötüde:) alamadıgınız mal için yatırdıgınız temınat dilekçe ile satışdan sonra dosya kapandıgında hesabınıza yatar .ek masraf mala göre degişir emlak binek otomobil lüks otomobil falan degerlerı yazmıyorum..... otopark ücretlerı küçümsenecek kadar az degıl haberınız ola ama yedıemıncı ıle pazarlık yapmanızı tavsıye ederım sonuç iş degil ugraşmayın boşuna

• quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

Eve esya icin icra gelmiyor artik degilmi?

tezeğe bile icra geliyor,ne diyorsun sen
    http://www.haber365.com/Haber/Icradan_Satilik_Tezek/
  • arkadaşlar bir sorum var. bu fiyatları kim belirliyor,kim veriyor ? ? eğer işi yapan icra memurlarıysa,, biraz tuhaf geldi.çünkü bazı mallarda ihale başlangıcı muhammen bedelin çok az altında,bazı mallarda arada uçurum var. bide acaba özellik elektronik ve beyaz eşyalar için,, önceden sözü edilen depoya gidip ona göre fiyat vermeye yeltensek nasıl olur ? olayın vicdanı kısmını bikenara atarsak buradan ciddi manada para da kazanılabilir gibi duruyor çünkü. 106 lcd tv 12000 btu klimaya adam ihale başlangıç fiyatı 400 tl vermiş,,anlamadığım,,bi Allahın kulu çıkıp tekllifte bulunmamış.o neden? anlamadığım çok şey var...
  • Ne zaman su icra sitesi basligi acilsa ayni muhabbetler. Haciz mal yaramazmis. Valla biktik. Birakin da ne satiliyor onu inceleyelim. Hacizli mal almayacak olan gelip 1000. Kez hacizli mal alinmaz yazmasin buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 20 Mart 2013; 8:31:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı taşınmazlarda metrekare yazmamışlar Bir de ev tarzı taşınmazların fotoğrafları olsa fikir sahibi oluruz, ona göre uğraşırız Arama yaparken ilçe seçimi falan da yapabilsek çok iyi olur, sistemin çok eksiği var ama zamanla geliştirirler umarım.
  • elektronik eşyalara bakıyorum da, cidden baya pahalı fiyatlardan başlatıyorlar. ürünlerin ikinci el piyasaları kesinlikle çok daha iyi.. şu büyük toplu satışları bilmiyorum tabi.
  • Merhaba öncelikle adalet bakanlığımıza teşekkür ederim

yıllardır icra mallarının satılması şaibeli olmakyaydı

son zamanlarda sırf bu işten para kazanan internet siteleri türemişti

kesinlikle borçlunun lehine bir durum
  • araçların nedense hiç bir parçası kalmıyor.. icra edilmeden önce bu hale gitirildiklerine inanmıyorum anlaşılan millet ne lazımsa önce alıyor sonra kalanı satmaya çalışıyorlar.. bu arada resimleri kim çektiyse ayakta alkışlıyorum.. hani derler ya tost makinası ilemi upload ettin diye daha beter

sitede evlere şenlik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: buhari73

arkadşlar e satış ilk başladıgı günden bu yana birkaç binek otomobil aldım vakıfbank hesabım var ordan temınatı yatırıp teklıf verdım benım teklıfım üzerıne cıkan olmayınca bana kaldı ama alan bırısı olarak söylersem deneyımlerımı sanıldıgı gıbı karlı degıl bırısınden 3 bın tl kar edıyorsun dıgerınden 5 bın tl zarar ben bir sey anlamadım aracı sadece ıhale günü ihale başlamadan 30dk önce görebilirsiniz detaylı inceleme şansınız yok tur anlayacagınız karpuz misali iyide olabılır kötüde:) alamadıgınız mal için yatırdıgınız temınat dilekçe ile satışdan sonra dosya kapandıgında hesabınıza yatar .ek masraf mala göre degişir emlak binek otomobil lüks otomobil falan degerlerı yazmıyorum..... otopark ücretlerı küçümsenecek kadar az degıl haberınız ola ama yedıemıncı ıle pazarlık yapmanızı tavsıye ederım sonuç iş degil ugraşmayın boşuna

eyeBende teklif verdim internetten ihale bana kalmadığında aynı gün dilekçe falan olmadan iade ediliyor teminat. otopark ücretine gelince o masraflar dosyadan karşılanır seni ilgilendirmez ki ancak alman gereken gün almazsan bi fark çıkar. benim bildiğim binek için %1 KDV ve damga senden alınır. MTV, park ve diğer masraflar dosyadan. Araçlara gelince tabi ki icralık duruma gelenlerin içinde uyanıklarda var parçalarını satabilirler icradan önce ama ihale açıklamasında çalışıyor diye bir ibare varsa ben aracı alırım çalışmazsa sorumlular cezasını çeker. İşte belki de bu yüzden çoğu araçta açıklama yetersiz. Evet otoparklara çok yüksek ücretler ödeniyor onun yanında adam akıllı ekspertiz yapılsa 50-100 TL'ye o zaman bu ihaleciler ve parkçıların köküne kibrit suyu. Düşün sen parkçıyı günlük 10 TL park ücreti alıyorlar doymuyorlar sürekli bişeyler daha koparma peşindeler. Bununla ilgili ben BİMER'e başvuracağım madem bi yol alındı ihale işlerinde biraz daha üstüne gitmekte fayda var. Hem icralık adamın işi görülsün hemde galerici elinden kurtulsun artık şu millet.

• otopark satış bedelinden düşülüyor diye biliyorum , yanlış mı biliyorum ? Bu gün bir arabaya baktıracağım bakalım kısmet.
  • Hala 'Ağlayanın malı ' diye başlayan yazılar görüyorum.

Bunları anlamak zor . Zaten üç kuruşa giden malı burda herkez görerek . Arttırım yaparak. Borçlu insanın daha fazla borcunu ödemiş oluyorsunuz. ( Bence güzel bi sistem olmuş. En azından mafyanın elinden az da olsa kurtulmuş oldular)

Adam mecbur kaldığı için yüz yüze görüşerek öldüm fiyatına almaya çalışmıyorsunuz. Öyle olursa ağlayanın malı gülene kar etmez.

Zaten devlet adamın borcundan dolayı malını almış. üç kağıtcılara gideceğine ( mafya ya ) her kez girerek daha yüksek paraya malını satmış olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Bu araçları almak cesaret ister, bir tanesini sorgulattım, sonuçlar aşağıda. İcra müdürü bir tanıdığı olan varsa daha net bilgi verebilir "normal insanların bu satışlara katılması" hakkında.

Hak Mahrumiyeti Makam / Kurum Tarih Dosya No
    YAKALAMA Adana 3. İcra Dairesi 08/12/2009 2009-10336 İcra Dosyası
    YAKALAMA İstanbul 20. İcra Dairesi 26/06/2009 2012-25135
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 29/07/2009 2009-4277
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-6414
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-8259
    HACİZLİ YAKALAMALI KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 07/01/2011 671
    HACİZLİ YAKALAMALI KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 13/10/2011 30246
    REHİNLİ (R) VOLKSVAGEN DOĞUŞ FİNANS 03/01/2008 208000189
    HACİZLİ(H) Adana 3. İcra Dairesi 08/12/2009 2009-10336 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Karaman 1. İcra Dairesi 04/06/2010 2009-4198 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜD. 15/10/2008 18276
    HACİZLİ(H) Konya 10. İcra Dairesi 07/09/2009 2009-10520
    HACİZLİ(H) Konya 10. İcra Dairesi 13/10/2010 2009-10520 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 3. İcra Dairesi 09/02/2010 2009-11236 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 29/07/2009 2009-4277
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-6414
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-8259
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-4277 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-6414 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-8259 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 7. İcra Dairesi 30/07/2012 2010-5588 İcra
    HACİZLİ(H) Konya 7. İcra Dairesi 12/11/2012 2010-5588 İcra
    HACİZLİ(H) Konya 8. İcra Dairesi 13/07/2009 2009-5884
    HACİZLİ(H) Konya 8. İcra Dairesi 09/08/2010 2009-5884 İcra Dosyası

Not: Keşke elimizde olsa da her satışa katılıp en azından yarı değerinin altında satılmasına mani olabilsek...

Düzenleme: Bilgi ekleme.

üstad takyidatlar sitede görülebiliyor mu yoksa siz başka bir kanaldan mı sorgulattınız?

• arkadaşlar e satışı benim yukarda yazddıgım gibi tam anlamıyla kullanan (alışveriş yapan) varmı ben toplamda e satış üzerinde 4 araç aldım ama işin aslı pek kar ettıgım söylenemez birde bir otomobilin muhammel bedeli 20000tl iken ihale başlangıç bedeli 25000tl verilmiş bu kısmı anlamadım ben bilen arkadaşlar bizi bilgilendirirse sevinirim.Haaa birde alışveriş yapacak arkadaşlar iyi araştırın arabanın dumunu gecen gün ben afyonda bir imamın arabasına talip olduk ama adam kendisi almak istedi bizde çekildik .MAL SAHİBİNİNDİR ÖNCELİKLE almak isterse...............
  • quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law
    üstad takyidatlar sitede görülebiliyor mu yoksa siz başka bir kanaldan mı sorgulattınız?

https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama adresinden e-devlet şifresiyle sorgulanabilir.
  • ben bu sistemden şunu anlıyorum. bizim buradan verdiğimiz teklif aslında sadece mezat yerindeki taban fiyatı yüksektiyor. mezatta yüksek fiyat veren yine alıyor aracı vs. biraz gezdim site içinde araçlar denildiği gibi genelde hor kullanılmış araçlar. ayrıca ne durumda olduğu da bilinmiyor araçların. en kötü ihtimal gözü kararttık aldık bir araç. peki bunun yeni ruhsatında vs. sorun oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.