Şimdi Ara

ADALET BAKANLIĞI RESMİ İCRA E-SATIŞ SİTESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
20
Favori
86.642
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama satış bedeli hariç masraflar ne kadar acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

1 traktör, 1 kamyon aldım. Haber veren arkadaşa teşekkürler.

süpersin ya çok güldüm.
    yüh fırsatı kaçırdık desene
  • ağlayanın malı gülene yaramazcılar nasıl gelmemiş diye şaşıracaktım fırsat vermediler yine gelmişler.
  • Aglayanin mali alinmazmis. Iyi bari koyalim saksiya sabahtan aksama sular buyuturuz.

Ne ilginc insanlar var yahu. Icranin taktigi insanlar zaten %90 haksiz kazanc saglayan ona buna takan insanlar..
  • ağlayanın malı edebıyatı yapanlara sunu sormak ıstıyorum ;

acık artırma ıle alınıyor maller acık azaltma degıl yanı .
    malın suankı degerı 1 lıra ıse ben 2 lıraya alıyorum bır baskası almak ısterse 3e cıkıyor fıyat ,
    bız 3 lıraya satılacak bır malı 2 yada 1 lıraya dusurmuyoruz yanı . deger katıyoruz askıne .
    haaa kımse acık artırmaya katılmazsa elemanlar mallarını gerı alabılıyormu orasını bılmıyorum ama sanmam öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mktrnk

ağlayanın malı edebıyatı yapanlara sunu sormak ıstıyorum ;

acık artırma ıle alınıyor maller acık azaltma degıl yanı .
    malın suankı degerı 1 lıra ıse ben 2 lıraya alıyorum bır baskası almak ısterse 3e cıkıyor fıyat ,
    bız 3 lıraya satılacak bır malı 2 yada 1 lıraya dusurmuyoruz yanı . deger katıyoruz askıne .
    haaa kımse acık artırmaya katılmazsa elemanlar mallarını gerı alabılıyormu orasını bılmıyorum ama sanmam öyle

kimse katılmazsa bir sonraki ihaleye kalır ve başlangıç tutarı geri çekilir. 50 000 TLlik araç ilk turda 25000 e çıkar satılmazsa daha ucuza gider 2. turda...
    Önceki sistemde tüm işler böyle yürüyordu bir bölgede bir kişi ele almıştı yada 3 -5 kişi piyasayı yönlendiriyordu bunlar dışarıdan teklif gelmesini engelliyor ilk turda teklif vermiyor sonra ölü fiyatına alıyorlardı.
    Tüm ilanlar web üzerinden verilecekse artık bu iş güme gitti, tanıdığı olan alır muhabbeti sona erdi/erecek demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merzer -- 7 Mart 2013; 16:46:48 >

• YANLIŞ: Ağlayanın malı gülene hayır etmez inanışı.
    DOĞRU: İcra ihalelerine katılmak istenmemesinin en önemli sebeplerinden biri zor durumda kalmış bir insanın malını alarak ona kötülük yapıldığına olan inançtır. Oysaki icraya düşmüş bir kişiyi ağlatan şey borcunu kapatmak mal varlığının satılmasından çok, o malının icra ihalelerine katılım olmaması durumunda çok ucuza satılmasıdır. Sanılanın aksine icra ihalelerine katılarak düşene tekme vurulmuyor. İcra ihalelerine katılarak borçluya yardım ediliyor. Malı icraya düşmüş borçluya yardım etmenin en iyi ve en masrafsız yolu ihaleye katılıp teklif vererek borçlunun malına biçilen bedeli yükseltmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merzer

Araçalrla ilgili marka model bilgisi yeterli değil. Araç yedi eminde beklerken sel oluyor :) başına bir iş geliyor ama bu belirtilmiyor :)
    Detaylı foto ya da eksper bilgisi konmalı bu ilanlara. hem eksperlere de ekmek kapısı çıkmış olur, 500 Tl fazla veririz ne aldığımızı biliriz.

Diğer bir sorum ise şu;
    İnternetten teklif saati gerçek açıkartırmadan önce bitiyor mu ? Yok bitmiyorsa bir canlı açıkartırmayı nasıl takip edecez zatn 10 dk lık bir iş...

https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/jsp/esatis_jsp/ihale_detay_goster.jsp?mid=2213663943 aracın bedeli 110 denmiş başlangıç fiyatı 112 :)

dediğin çok doğru daha dün haberlerde vardı. arabanın motoru herşeyini söküp satıyorlar. üstüne arabayı mafya yoluyla en ucuzdan alıp birleştirip piyasaya sürüyorlar. yani aldığın arabanın motoru , şanzımanı her şeyi yok olma ihtimali var çok sakat iş. zaten bu kadar kârlı işi kimseye yedirmezler. yediemin otoparklarının hepsi mafyaların elinde.

• Türkiyede şu icra işini çözecek olan büyük hayra geçer. Şurası dikkatimi çekti. şimdi aşağıdaki araç şu dedikleri depolara bu şekil mi geliyor. yoksa yazılanlar doğrudur o zaman. Böyle araba mı olur Allah aşkına.

41TC006 Plakalı, 2010 Model , AUDI Marka , A5 HATCHBACK Tipli , (okunamadı) Motor No'lu , WAUZZZ8T2AA083018 Şasi No'lu , Sağ ön kapı (komple), Sol ön kapı, Kaput, Ön panel, Radyatör kliması, Radyatör, Ön tampon sis farları, Bagaj kapağı, Arka tampon, Jantlar, Lastikler, Arka sağ-sol kapı döşemesi, Şağ-soI Airbag ler , Sağ-sol stop lambaları, Katalizatör, Cam su deposu, Far su deposu, Sağ-sol çamurluk davlumbazı, Sağ ön koltuk, Sağ-sol far, Motor üst enjeksiyon takımı, Akümülatör, Motor beyni, Torpido ara konsolu, Gösterge tablosu, Sağ-sol sinyal kolları, Cam silgi kalut motoru yok. Açıklamalı Araç

• gerçekten güzel bir uygulama. kolay yoldan zengin olan zorba takımına atılmış güzel bir kazık. ama yine de teklif verirken dikkat etmek lazım. ben gümrük araçları için ihaleye girip bir araç almıştım. araç bedelinin 2 katından fazla vergi ve masraf ödedim. aldığım araç çalışmıyodu bile. o yüzden iyi araştırmak lazım. bildiğim kadarıyla icra ihalelerinde kdv ve damga vergisi haricinde birşey ödenmiyor ama araç ne durumda bilemezsiniz. icralık mal alınmaz diye de birşey yok. bizim yan ev satılıyordu almaya niyetlendik yüksek bir fiyat istediler vazgeçtik. sonra icradan haraç mezat satıldığını duyduk. şimdi sen bu icralık adama acır mısın? sonuç olarak her malın bir fiyatı vardır. fiyat taleple belirlenir. talep olmazsa icralık adama daha çok zarar olur. oturduğun yerden ihaleye girmek büyük bir kolaylık. dikkatli olarak değerlendirilebilir.
  • sadece ilanla araç almak yanıltır ancak bazı araçlar oldukça temiz görünmekte. Gidip görülebilir yedieminin size göstermem deme gibi bir lüksü de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEONİM

Türkiyede şu icra işini çözecek olan büyük hayra geçer. Şurası dikkatimi çekti. şimdi aşağıdaki araç şu dedikleri depolara bu şekil mi geliyor. yoksa yazılanlar doğrudur o zaman. Böyle araba mı olur Allah aşkına.

41TC006 Plakalı, 2010 Model , AUDI Marka , A5 HATCHBACK Tipli , (okunamadı) Motor No'lu , WAUZZZ8T2AA083018 Şasi No'lu , Sağ ön kapı (komple), Sol ön kapı, Kaput, Ön panel, Radyatör kliması, Radyatör, Ön tampon sis farları, Bagaj kapağı, Arka tampon, Jantlar, Lastikler, Arka sağ-sol kapı döşemesi, Şağ-soI Airbag ler , Sağ-sol stop lambaları, Katalizatör, Cam su deposu, Far su deposu, Sağ-sol çamurluk davlumbazı, Sağ ön koltuk, Sağ-sol far, Motor üst enjeksiyon takımı, Akümülatör, Motor beyni, Torpido ara konsolu, Gösterge tablosu, Sağ-sol sinyal kolları, Cam silgi kalut motoru yok. Açıklamalı Araç

araç o şekilde gelmiştir. araç tutanakla depoya teslim edilir. depolarda tutanağa geçmemiş parçalar üzerinde oynama yapılır. örnek gümrükten aldığım araba için radyo teyp vardır yazıyodu. aracı aldım uyduruktan çalışmayan bir teyp vardı üzerinde kabloları bağlı bile değildi. anfi için yer mevcuttu ama anfidende eser yoktu. bi de avrupa plakalı araçtan mutlu akü çıktı ona da baya şaşırdım yani :)

• Hepsi hikaye. Adamın borcu oluyor, sonra adına olan malları haciz ediliyor. Bu malları gidip yok pahasına yine kendisi satın alıyor. Bu para da bırakın alacaklıya gelmeyi, depo parasını zor kurtarıyor.

Alacaklı borcunu alamadığı gibi; haciz esnasında ayak üstü haciz memurları, onların ortağı olduğu hammal çetesi ve adalet bakanlığı anlaşmalı depo sahibi tarafından soyuluyor.

Kurmuşlar bir çete, hakmış-hukukmuş hikaye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Hepsi hikaye. Adamın borcu oluyor, sonra adına olan malları haciz ediliyor. Bu malları gidip yok pahasına yine kendisi satın alıyor. Bu para da bırakın alacaklıya gelmeyi, depo parasını zor kurtarıyor.

Alacaklı borcunu alamadığı gibi; haciz esnasında ayak üstü haciz memurları, onların ortağı olduğu hammal çetesi ve adalet bakanlığı anlaşmalı depo sahibi tarafından soyuluyor.

mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Hepsi hikaye. Adamın borcu oluyor, sonra adına olan malları haciz ediliyor. Bu malları gidip yok pahasına yine kendisi satın alıyor. Bu para da bırakın alacaklıya gelmeyi, depo parasını zor kurtarıyor.

Bimer e şikayet edin lütfen.
  • ben baktım yani böyle aman aman teklif verelim bir şeyde yok szin var mı denk geldiğiniz
  • Bu araçları almak cesaret ister, bir tanesini sorgulattım, sonuçlar aşağıda. İcra müdürü bir tanıdığı olan varsa daha net bilgi verebilir "normal insanların bu satışlara katılması" hakkında.

Hak Mahrumiyeti Makam / Kurum Tarih Dosya No
    YAKALAMA Adana 3. İcra Dairesi 08/12/2009 2009-10336 İcra Dosyası
    YAKALAMA İstanbul 20. İcra Dairesi 26/06/2009 2012-25135
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 29/07/2009 2009-4277
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-6414
    YAKALAMA Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-8259
    HACİZLİ YAKALAMALI KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 07/01/2011 671
    HACİZLİ YAKALAMALI KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 13/10/2011 30246
    REHİNLİ (R) VOLKSVAGEN DOĞUŞ FİNANS 03/01/2008 208000189
    HACİZLİ(H) Adana 3. İcra Dairesi 08/12/2009 2009-10336 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Karaman 1. İcra Dairesi 04/06/2010 2009-4198 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) KARAMAN VERGİ DAİRESİ MÜD. 15/10/2008 18276
    HACİZLİ(H) Konya 10. İcra Dairesi 07/09/2009 2009-10520
    HACİZLİ(H) Konya 10. İcra Dairesi 13/10/2010 2009-10520 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 3. İcra Dairesi 09/02/2010 2009-11236 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 29/07/2009 2009-4277
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-6414
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 02/10/2009 2009-8259
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-4277 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-6414 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 4. İcra Dairesi 05/01/2011 2009-8259 İcra Dosyası
    HACİZLİ(H) Konya 7. İcra Dairesi 30/07/2012 2010-5588 İcra
    HACİZLİ(H) Konya 7. İcra Dairesi 12/11/2012 2010-5588 İcra
    HACİZLİ(H) Konya 8. İcra Dairesi 13/07/2009 2009-5884
    HACİZLİ(H) Konya 8. İcra Dairesi 09/08/2010 2009-5884 İcra Dosyası

Not: Keşke elimizde olsa da her satışa katılıp en azından yarı değerinin altında satılmasına mani olabilsek...

Düzenleme: Bilgi ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 7 Mart 2013; 18:57:36 >

• Ağlayanın malı gülene yar olmaz mı?

Bu malları alan kişilerin parası kime gidiyor? Hey Allah'ım Yarabbim..
  • tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

quote:

Orijinalden alıntı: sinless34

Kaçırılmayacak fırsat bence bu ürün

https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/jsp/esatis_jsp/ihale_detay_goster.jsp?mid=2156880210

Bizim sistemimizin saçmalıkları işte. Cum.altınını ihaleye çıkarıyorlar :) Alacaklı olan direk altını alsın işte :) Saçmalık. Altın para gibi bir değerdir. Mal olarak düşünülmemeli.

akılda durum dediğiniz gibi ama altın bir madendir emtiadır bu sebeple

zaten dediğiniz gibi olsa kuyumlar ile bankalar birbirine girmezdi

kuyumcular bankaların altın satmasını istemiyorlar emtia olduğunu belirterek

bankalar da sizin gibi düşünüyor altın paradır anlaşmazlık burdan çıkıyor

kısaca bir anlam karmaşası var

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.