Şimdi Ara

Açtığım Flame Hesap Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce Riot Türkiye'nin umarsızlığını ve ceza alması gereken oyuncuları cezalandırmadığını anlatmıştım. Şimdi sıra yavaşça ispatlamaya geliyor. ilk cezamı yemiş bulunmaktayım. Önce işlediğim suçları yazayım.

11 maç flame, hakaret, moral bozma.

13 maç anneye küfür, sülaleye küfür.

9 maç Allah'a küfür, dini değerlere küfür.

6 maç Atatürk'e küfür.

4 kürtlere, 4 maç türklere küfür.

2 Maç RTE'ye küfür, 3 Maç Kılıçdaroğlu'na küfür.

2 Maç anivia ile aramda takım arkadaşlarını trolleme.

6 maç anivia ile sihirdar vadisinde takım arkadaşlarını trolleme.

4 maç nunu ile ormancı trolleme.

2 maç bilerek besleme.

Toplamda 34'ten fazla kişinin beni reportladığından eminim. Hatta muhtemelen 2 tane de ticket yemiş olabilirim.

Sonuç olarak 5 maç chat ban yedim, Level 22 hesap.

Şimdi benzer suçları eu west'te yeni bir hesap ile deneyeceğim.

Özet:

Riot Türkiye, oyunun devam etmesi uğruna, değerlerimizi, inançlarımızı, onur duyduğumuz nimetlerimizi önemsemiyor ve ben Riot'un riot tr'nin bu umursamaz tavrından haberi olduğunu düşünmüyorum.

2 hesabın cezalarını ve işledikleri suçları karşılaştırmalı olarak riot'a gönderdikten sonra capsleri burada paylaşacağım.

Bizim server'ımız böyle olmak zorunda değil. Biz de huzur içinde, değerlerimize saygılı bir serverda oyun oynayabilmeliyiz. Çocukların yaptıkları hataları burada eleştirmiyorum. Bir çocuk bir müslüman için Allah'ın ne kadar değerli olduğunu anlamayabilir ve küfredebilir. Lakin bunu cezalandırma görevi riot'undur.

Huzurlu, küfürsüz ve hakeden kişinin ceza aldığı bir server bizim de hakkımız.

Bu örnekleri Bimer ve Milli Eğitim Bakanına da bir rapor halinde göndermeyi düşünüyorum. Eminim kayıtsız kalmayacaklardır.

Daha önce de söyledim. Sezon 8 itibariyle tr serverda işler tamamen çığırından çıkmış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 26 Mayıs 2018; 0:18:48 >

• Kişinin ban yemesi flame yapmasınin yaninda report yemesi ilede alakalı özellikle yuksek eloda çok kolay yiyorsun bani.Sürüyle 8 9. Hesabini kasan flamerlar var.Burda sıkıntı riotta değil,riotun oyuncu banlamaktan çekindiğini düşünmüyorum.Sıkıntı report sistemini doğru kullanamayan TR oyuncularında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rutzelq -- 26 Mayıs 2018; 0:48:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rutzelq

Kişinin ban yemesi flame yapmasınin yaninda report yemesi ilede alakalı özellikle yuksek eloda çok kolay yiyorsun bani.Sürüyle 8 9. Hesabini kasan flamerlar var.Burda sıkıntı riotta değil,riotun oyuncu banlamaktan çekindiğini düşünmüyorum.Sıkıntı report sistemini doğru kullanamayan TR oyuncularında
    Dostum haklı olabilirsin ama basit bir soru sormak isterim.

Birinin ceza yemesi için kaç kere Allah'a veya Anne'ye küfretmesi gerekiyor?

Bence 1 kere yeterli ve mutlaka 1 kere reportluyorlar. Ama riot "dur biraz daha küfür etsin" diyor.

Ben yukarıda 34 defa reportlandığımdan eminim yazdım.

Dur ya 7 kere daha etsin diye birşey olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 26 Mayıs 2018; 0:52:20 >
  • Riotta calisan arkadasim vardi. Dedikleri gibi sikinti report etmeyen oyuncularda, yoksa ban sistemi diger bolgelerdeki olmasa da kati sayilabilir yine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seni raporladıklarından nasıl emin olabiliyorsun? Çoğu kişi raporlayın şunu diyip unutarak diğer maça geçiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutropius Irmengard

Seni raporladıklarından nasıl emin olabiliyorsun? Çoğu kişi raporlayın şunu diyip unutarak diğer maça geçiyor.
    Bir kısmında preme raporlattırıyorum kendimi.

Bir kısmı da özellikle uyuz olup oyunun bitiş chat ekranında şu "dinsiz bilmem neyi raporlamadan çıkmayın" yazıyor. Bunu yazıp rapor atmamış olamaz diye düşünüyorum.

Bu şekilde emin olduğum kişileri saydım 34 etti.

Benim anlamadığım nokta basitçe şu:

Adam örneğin Allah'a küfrediyor. Ben bu adamın rapor ile ceza aldığını düşünmüyorum. Bugüne kadar tonla küfredeni raporladım, hiç dönüt gelmedi.

İçimden diyorum ki;

Demek ki riota göre Allah'a bir oyunda küfretmek yeterli ceza sebebi değil.

Bu yeterince kusurlu bir hareket zaten. Hadi bu utanmazlığı geçtim. Akla başka bir soru geliyor.

Allah'a küfreden bir oyuncunun ceza alması için kaç rapor yemesi lazım?

3 mü?

5 mi?

34 mü?

Basitçe şöyle açıklayayım.

Suç vardır, suç vardır. Suçtan suça devasa farklar vardır.

Örneğin bir kadına tecavüz eden bir adama "5 kere daha tecavüz edersen ceza alırsın" denmez.

Bence örneğin Allah'a küfür de böyle bir şey. Bunu sokakta yaparsan seni öldürme ihtimalleri bile var. Hz. Muhammed ile ilgili çizilen karikatür dergisinin akıbetini bilmeyen yok.

Yani bana göre bu suçu normalleştirmek başlı başına bir hata.

Sonuçta çocuklar, ergenler, gençler oynuyor bu oyunu ve ben basitçe bunların onlarda normalleşmesini normalleştirilmesini istemiyorum.

İlla müslümanlık da şart değil. Herhangi bir toplumun inançlarına hakaret bu kadar kolay ve basit olmamalı. Ayrıca bu kadar görmezden gelinmemeli.

Flame yaparsın, bazen dozajını kaçırırsın, bazen çok ileri gidersin ama Allah'a küfür bunların hiçbiri değil. Bambaşka bir ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 26 Mayıs 2018; 4:30:4 >

• Ya yıl olmuş 2018 hala flame yapan bir adamı görüp bu kadar takıyorsanız mute atmıyorsanız ve hala ban yemesini bekliyorsanız çok boş iş yapıyorsunuz demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: etrafınabakançocuk

Ya yıl olmuş 2018 hala flame yapan bir adamı görüp bu kadar takıyorsanız mute atmıyorsanız ve hala ban yemesini bekliyorsanız çok boş iş yapıyorsunuz demektir
    Dostum bu takılma değil. Bu oyunu oynayanlar çocuk. Bence çok öenmli bir konu.

Devlet bu çocuklar için medya da bir çok önlem almaya çalışırken bunu önemsiz görmek bence büyük yanlış.
  • Düşük eloda her oyun küfür var her oyun mutlaka birileri reportlanıyor.riot buna bakıyor ve diyorki
    veletler her oyun boş boş reportlamışlar bunları banlasam oyuncu kaçacak veya oyundan soğuyacak oynasınlar ne ya
    payım sonuçta küfreden adam para verip rp alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermandgn -- 26 Mayıs 2018; 15:46:51 >
  • valla canım tr'de şampiyonluk 1 kümesinde de olsan flame yersin. sonuçta emek veriyor herkes ve 35 40 dakika heba oluyor. ancak 1 2 kere yaparsa sorun olmuyor. ancak maç boyu, küfür hakaret ederse kesinlikle report ediliyor.

ben diamond'a çok fazla hesap kasan birisiyim. 1 tanesinde denemek için flame yapmıştım. 5 6 maçta ceza yemişti. sorun riotta degil oyuncularda. gold, silver gibi yerlerde sürekli flame olduğu için reportlama az oluyor.
  • Sana sonuna kadar katılıyorum,mesela bende çok flame yapıyorum aşırı tilt olup kendi takımıma ve rakip takıma salliyorum devamlı.Riot beni cezalandirmadigi için bu hareketlerim alışkanlık haline geldi.

• eulogy kullanıcısına yanıt
    Bunun çözümü, ceza boyutunu arttırmak değil.
    Bugün kalkıp "Yaya geçidinde, yayalara yol vermeden geçen araçların sahiplerinin kellesi kopartılacak" dersen ve bunu çok ciddi bir şekilde uygulasan, emin ol araç kullananların %90'ının kellesi gider.
    Ceza sınırları belirler, toplumsal ahlakı dengeleyemez.

Bu sorun, sadece Lol Türkiye Sunucusu'nda olsaydı, evet hak verebilirdim.
    Ancak ne yazık ki toplum olarak her platformda böyleyiz.

Bunu düzeltmenin en basit yolu, önce kendini düzeltmek.
    Sana deli gibi söven biri, bir karşılık alamadığı zaman elbet duraksar, yavaşlar. Bu tek seferde olacak bir şey değil ama, her oyun sövüp her seferinde karşısındaki sakin/olgunlukla karşılıyorsa o zaman elbet düşünecektir "neden sadece ben sövüyorum" diye.
    Gerçi bu şartlar dahilinde oynuyor olsaydık, muhtemelen cezayı alırdı zaten.

Bireysel olarak bir şeyleri düzeltmek istiyorsan,
    Oyuncu kitlesi tarafından saygın ve tanınır biri olman lazım.
    İnsanlar seni, neler yaptığını, davranışlarını takip edecek ki, öyle ya da böyle örnek alsınlar.
    Oyun zekasını beğenmediğim, ancak yaptığı işi ve iş ahlakı anlayışını sonuna kadar takdir ettiğim en tanınır Stratera var bu piyasada.

Eğitim/ülke/siyaset vb. olaylara değinmeyeceğim. Anlatmama bile gerek yok zaten.

Sözüm Meclisten Dışarı, aynı haltları yapıp, başka biri yaptığında "ühühü riot nerde adaletin, ühühü report çalışmıyor" diyenlerin varlığı çoğunlukta olduğu sürece, daha da beter bir topluluk olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cruella

Bunun çözümü, ceza boyutunu arttırmak değil.
    Bugün kalkıp "Yaya geçidinde, yayalara yol vermeden geçen araçların sahiplerinin kellesi kopartılacak" dersen ve bunu çok ciddi bir şekilde uygulasan, emin ol araç kullananların %90'ının kellesi gider.
    Ceza sınırları belirler, toplumsal ahlakı dengeleyemez.

Bu sorun, sadece Lol Türkiye Sunucusu'nda olsaydı, evet hak verebilirdim.
    Ancak ne yazık ki toplum olarak her platformda böyleyiz.

Bunu düzeltmenin en basit yolu, önce kendini düzeltmek.
    Sana deli gibi söven biri, bir karşılık alamadığı zaman elbet duraksar, yavaşlar. Bu tek seferde olacak bir şey değil ama, her oyun sövüp her seferinde karşısındaki sakin/olgunlukla karşılıyorsa o zaman elbet düşünecektir "neden sadece ben sövüyorum" diye.
    Gerçi bu şartlar dahilinde oynuyor olsaydık, muhtemelen cezayı alırdı zaten.

Bireysel olarak bir şeyleri düzeltmek istiyorsan,
    Oyuncu kitlesi tarafından saygın ve tanınır biri olman lazım.
    İnsanlar seni, neler yaptığını, davranışlarını takip edecek ki, öyle ya da böyle örnek alsınlar.
    Oyun zekasını beğenmediğim, ancak yaptığı işi ve iş ahlakı anlayışını sonuna kadar takdir ettiğim en tanınır Stratera var bu piyasada.

Eğitim/ülke/siyaset vb. olaylara değinmeyeceğim. Anlatmama bile gerek yok zaten.

Sözüm Meclisten Dışarı, aynı haltları yapıp, başka biri yaptığında "ühühü riot nerde adaletin, ühühü report çalışmıyor" diyenlerin varlığı çoğunlukta olduğu sürece, daha da beter bir topluluk olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.
    Sevgili Dostum

İşte sorun burda.

Allaha küfür, değerlere küfür, ırkçılık, örneğin siyahi bir insanla dalga geçmek bizim kültürümüzde yok. Toplumda böyle bir şey yok.

Biz böyle bir toplum değildik ve değiliz.

Senin Allah'ını Kitabını yazan adama hemen hemen tüm oyuncular tepki gösteriyor.

Biri "report" yazıyor, biri "bir oyun için şu söylediğin değer mi" yazıyor. İnsanlar tepki gösteriyor.

Yani bu bir kırmızı ışıkta geçme ve topluma işlemiş basit bir kusur değil.

Bugün toplulumumuzda kimse tecavüzü normal karşılamıyor. Bence değerlere küfür de bu şekilde.

Bugün sabah akşam rakibine küfreden bir futbol fanatiği bu konularda küfür etmiyor.

Sonuç olarak Riot Games'in bir tavrı olmalı. Irkçılık her yerde var nmalesef azalmıyor fakat maçlarda siyahi futbolcuya karşı yapılan ırkçı bir tezahürat anında cezalandırılıyor. Toplum ırkçı ve bunu ceza ile çözemeyiz denilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 27 Mayıs 2018; 16:56:35 >

• eulogy kullanıcısına yanıt
    Allaha küfür, değerlere küfür, ırkçılık, örneğin siyahi bir insanla dalga geçmek bizim kültürümüzde yok. Toplumda böyle bir şey yok.
    "Siyahi" yerine "kürt" kelimesini koy, bak bakalım o zaman Irkçılığın alasını nasıl görüyorsun.
    Siyahi kesimle ne gibi bir derdimiz olabilir ki? Amerika ya da Fransa'da yaşamıyoruz? Çok anlamsız bir örnek.

Biz böyle bir toplum değildik ve değiliz
    Evet böyle bir toplum değildik, ancak dediğim gibi bu yolda emin adımlarla ilerleyen bir koyun sürüsü var.

Senin Allah'ını Kitabını yazan adama hemen hemen tüm oyuncular tepki gösteriyor.
    Emin ol buna tepki gösterenler, 2 maç sonra aynısını yapmıyorlarsa hesabımla şifremi şu konuya bırakırım.

Dumbledoge gey olduğunu söyledikten sonra smurf hesabımla bir oyuna girdim, rkaip destek dumbledoge ismine benzer bir şekilde hesap açmış.
    Deli gibi küfrediyor, "nickimi değiştiricem şu herif yüzünden beni de i*ne sanacaklar" diye.

Çoğunluk bu, yapacak bir şey yok.
    Bizim kültürümüzde allaha küfür de var,
    değerlere küfür zaten cepte,
    Irkçığın babası var,
    Hele eşcinsel olup yine de eşcinsellerden nefret eden kocaman bir kitle var ki en tuhafları bu
    Toplum böyle, bunu kabullenelim.
    Şu an böyleyiz, ama ileride ne olacağımızı da yine kendimiz belirleyeceğiz.

Kısaca bunu toparlamanın yolu ceza değil malesef.

• Flame aslında sorun değil , bakın benim sayısını unuttuğum banlı yada 25 chat banı alıp oynamayı bıraktığım hesap var westde , ben hiç bir oyunda ceza almadım ama bu LOL beni toxic yaptı , bu kadar aptal bir oyuncu topluluğu olamaz , sonunda bıraktım ve faydasını gördüm artık arada en fazla 2-3 oyun atar bırakırım lig atlama vs derdim yok , en fazla West Diamond 1 gördüm

TR apayrı bir dünya 1 sene önce TR hesap ile oynadım Silver 1 hesap ile Plat 3-4 oyuncular ile oyun attım MMR yüksekti 7. dakka 2-0-2 gidiyorsun yinede küfürü sen yiyorsun , top zor durumda ganglıyorum kill alıyoruz bu arada bot ölüyor beni pingleyip küfür ediyor , her oyun sonu jung suçlu her oyun kaybettiğinde jung report

LOL oyuncusu böyle ya kabul edip oynayacaksın yada benim gibi bırakacaksın arada zevkine girip 2-3 oyun atıp bırakacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 27 Mayıs 2018; 20:36:24 >
  • Oyun içinde ne kadar delirirsem delireyim asla küfür falan etmiyorum. Sinirden kudurunca en son oyun sonunda report kısmının açıklama kısmına riota ve riot çalışanlarına öyle böyle küfürler yazmıyorum. baya 7-9 satır küfür oluyor bunuda sanırım en az 100-150 kez yapmışımdır. Başka soğumuyor içim çünkü. Ancak şimdiye kadar hiç ceza almadım.

Ya oradaki açıklama kısmına yazılan küfür hakaretler oyun düzenini bozmaya dahil olmadığı için herhangi bir cezaya tabii değil. Ya da hiç oraya yazılanlar edilenler ticketler okunmuyor bile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.