Şimdi Ara

Acil Yardım, Focus Çalışmıyor :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
16.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, benim 04 focus babamda ve Konya'daydı. Bir kaç gün çalışmayınca bir şeyler olmuş buna.. Araç çalışmıyor. Marş nazlı basıyor, sonrasında tık tık dört kez ses geliyor, aynı ritmde göstergeler titriyor. Titremeyle aynı ritmde göstergedeki yatay yay simgesi yanıp sönüyor. Radyatör suyuna baktım, boru ya da üstteki küçük depoda donma yok. Eski Renault'lardaki gibi radyatör kapağı da yok merette.. Sizce sorun nedir? Akü sağlam duruyor, farlar, teyp ve silecek çalışıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 3 Şubat 2012; 15:03:53 >

• Acil
  • Marş motorunda sıkıntı olabilir bence
  • Üstad marş motoru normalde hızlıca tırtır ses yaparak çalıştırır ya aracı, daha yavaş ses çıkarıyor.. Ekrandaki ışık kızdırma bujisinin ışığıymış ama benim araç benzinli olduğundan bu göstergenin yanması tuhaf geldi...
  • akü zayıflamış, ilk marş anında yüke binince voltajı 9V'nun altına düşüyor.
    ilk anda beyin marşa basıyor ancak akünün aniden zayıflaması yüzünden benzin pompasını çalıştırmıyor.
    yeni nesil akıllı araçların fazla akıllı olmasının sonucu
  • Akü zayıflamış birkaç saate biter.Takviye yaptırın
  • Takviye kablosu ayarlayıp eniştenin dizel Fluance'dan takviye yaptıracağız... İnşallah Fluance'ın çirkinliği bulaşmaz
  • Aracın farlarının, teyp ve sileceklerinin çalışması, akünün bitmemiş olduğunu göstermez mi? Marş motoru bunlardan daha çok voltaj çektiğinden mi araç çalışmıyor? Bir de takviye yaptık diyelim, kabloları hangi sırada ayıracağız ve motorların çalışma durumu ne olacak bu esnada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Aracın farlarının, teyp ve sileceklerinin çalışması, akünün bitmemiş olduğunu göstermez mi? Marş motoru bunlardan daha çok voltaj çektiğinden mi araç çalışmıyor? Bir de takviye yaptık diyelim, kabloları hangi sırada ayıracağız ve motorların çalışma durumu ne olacak bu esnada?

akü normalde 12V. teyp ve silecekler, uzunlar kısalar fazla etki etmez. çünkü akü tam olarak bitmemiş, sadece zayıflamış.
    aniden akım çekildiği zaman üzerinden, beyin akünün zayıfladığını tespit ediyor ve elektriği kesiyor.
    sonuç marş motorundan gelen tırlama sesi ve arıza ikazı eşliğinde ateşlemenin durması.

• quote:

Takviye kablosu ayarlayıp eniştenin dizel Fluance'dan takviye yaptıracağız... İnşallah Fluance'ın çirkinliği bulaşmaz

fluence ile o araca takviye yapılmaz fluenceye zarar verebilirsiniz o araca aki alın bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

quote:

Takviye kablosu ayarlayıp eniştenin dizel Fluance'dan takviye yaptıracağız... İnşallah Fluance'ın çirkinliği bulaşmaz

fluence ile o araca takviye yapılmaz fluenceye zarar verebilirsiniz o araca aki alın bence....

Üstad ikisinin de akü voltaj-amper/saat rakamlarına bakacağım. Aynı değilse takviye yapmayacağım. Aynıysa takviye yapacağım. Farklı bir sorun çıkar mı bu durumda?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

quote:

Üstad ikisinin de akü voltaj-amper/saat rakamlarına bakacağım. Aynı değilse takviye yapmayacağım. Aynıysa takviye yapacağım. Farklı bir sorun çıkar mı bu durumda?

araçların aküleri farklı olsada bu sorun deil ama bu araçlarda ecu mevcut ve takviye sırasındaki voltaj dalgalanmaları araçları olumsuz etkiliyor illa bir soun olacak deil ama olursa tuzlurakam çıkar haberiniz olsun....

• Binek otomobillerin hepsinde 12v akü vardır, akım değerlerinin tutmasına gerek yok. Fluence'den focusa takviye yapılmaz diye bişey söz konusu değil. Yani sizin akünüz 60Ah olabilir, bu aküyü 100Ah veya 7Ah'lik akü ilede şarj edebilirsiniz bi sıkıntı olmaz. Yeterki kutupları doğru bağlayın ve araç çalıştıktan sonra akü bağlantısını kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 3 Şubat 2012; 17:15:33 >
  • akü kac yillik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

akü kac yillik.

Aracı 2006'da aldık, daha akü değiştirmedik.

• Akü bitmiş.
  • quote:

quote:

akü kac yillik.

Yuh demek istiyorum izninizle..

6 Sene olmuş hiçmi aklınıza gelmedi kocamanda bişey hani görünmeyen bir parça falanda değil.
  • mutlu yada yigit akü yolu görünmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

akü kac yillik.

6 Sene olmuş hiçmi aklınıza gelmedi kocamanda bişey hani görünmeyen bir parça falanda değil.

6 sene geçtiği için akü bitmeden aküyü mü değiştirseydi.akünün ömrü yoktur , bazıları 3 yılda biterken bazıları 10 yılda bitebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

akü kac yillik.

İzin vermiyorum, yuh dememelisiniz. Araçtaki her aksam, ömrü bitene dek kullanılır. Bugüne dek hiç bir sorun çıkarmamış, servis kontrollerinde arıza bildirimi yapılmamış bir parçayı neden değiştireyim? Hatta akünün zayıflaması -20'lere dayanan sıcaklıktan kaynaklanıyor olabilir, şarj ederim. Giderse gider, gitmezse değiştiririm. Aracıma bakarım ama üzerine de titremem..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.