Şimdi Ara

Freelander 1 için acil yardım!Araç stop ediyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Acil bir durum söz konusu ve çözemiyorum.
    Daha öncesinde Freelander kullanıyordum,sonra sıkıldım,binek bir araç aldım fakat geçinemeyince tekrar bir Freelander aldım geçtiğimiz hafta. 2004 model,175.000km 'de diri bir araç. Almadan önce gidip gördük,sürüş yaptık. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Zaten çoğunlukla uzun yolda km yapmış bir araç olduğunu belirttiler.Biz de sürüşten gayet memnun kaldık ve onay verdik. Daha sonra aracımızı Beylikdüzünden aldık. Anadolu yakasında Bostancı'ya evimize geldik,yine hiçbir sorun yok. Satan kişi aracın propsaftını çıkartarak aracı 4x2 hale getirmiş.Sanırım bundan dolayı da araç gayet atik. Asfaltta kullandıkları için yazın 4x2 ,kışın 4x4 modunda kullanıyorlarmış. Her neyse.. Ertesi gün dışarı çıktık,hiçbir sorun yok. İşlerimizi hallettik,tam eve dönerken motor arıza ışığı yandı.

İşte sorun tam da burada başladı. Eskiden aşina olduğumuz turbo valf sorunu sanarak servise gittik,fakat turbonun sağlam olduğunu öğrendik. Tabi bu arada araç seyir halinde stop etmeye başladı. Rölantide hiçbir sorun yok. Devir geçişleri iyi,fakat sürüşe geçtiğim anda araç silkelenip duruyor. Land Rover servisinde makineye bağlandı. Sorun olarak yakıt kütük müşürü ve tesisatı olarak bilgisayar gösterdi. Değiştirildi fakat sorun devam etti.Bu sefer motor beyninden olduğu düşünüldü ve ECU değişimine gittik. Fakat bugün o da değişmesine rağmen sorun hala devam ediyor. Servis araştırmaya devam ederken ben de buradan paylaşmak istedim. İyi bilenlerin yardımına gerçekten ihtiyacım var. Neden olabilir? DAha öne böyle bir sorun yaşayan var mıdır? Yarın depo üzerinde yoğunlaşarak başlayacaklar ve sorun çözülene kadar ilerleyecekler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.