Şimdi Ara

acil windows 7 yi nasıl silerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ssd ye windows 7 kurdum hdd deki işletim sistemini silmem gerekirmi gerekirse bunu nasıl yaparım içinde lazım olan setup dosyalarım var sadece depolamak için kullanacağım yardımlarınızı bekliyorum

• Aşağıdaki linkteki Harddisk kutusuna ,harddiskini taktıktan sonra ,USB den baglayarak normal Harici Harddisk olarak kullanırsın,hiç bir şey silmene gerek yok.

Harddisk kutusu
  • borcuhan77 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler peki birşey soracağım bu ürünle kullanırsam hdd yi oyun filan yükleyebilirmiyim yine aynı işlevleri görürmü?
  • Şöyle düşün gittin depolama için Usb baglantılı Harici Harddisk aldın , bununla ne yapabiliyorsan kendi kutuladığın harddisktede aynısını yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

arkadaşlar ssd ye windows 7 kurdum hdd deki işletim sistemini silmem gerekirmi gerekirse bunu nasıl yaparım içinde lazım olan setup dosyalarım var sadece depolamak için kullanacağım yardımlarınızı bekliyorum

Bilgisayar>sağ tık > yönet > sol altta disk yönetimi > diski seç > biçimlendir
    tabi setupalrı al
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrim_moswant

quote:

arkadaşlar ssd ye windows 7 kurdum hdd deki işletim sistemini silmem gerekirmi gerekirse bunu nasıl yaparım içinde lazım olan setup dosyalarım var sadece depolamak için kullanacağım yardımlarınızı bekliyorum

tabi setupalrı al

setupları alacağım başka bir disk yok mağlesef elimde onun için sıkıntı oldu biraz
  • quote:

quote:

quote:

tabi setupalrı al

setupları alacağım başka bir disk yok mağlesef elimde onun için sıkıntı oldu biraz

Setupları ssd ye al orayıda biçimlendir

• quote:

quote:

quote:

quote:

tabi setupalrı al

setupların toplamı 300 gb ı geçiyor ssd 256 lık zaten

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tabi setupalrı al

setupların toplamı 300 gb ı geçiyor ssd 256 lık zaten

o zaman hdd yi ikiye böl yani birimi küçült diyerek yapabilirsin

setuplar kaç gbsa ona göre böl sonrada diğer bölümü biçinlendşr kullan
    edit: mantık hatası senın 500 gb bir hariciye ihtiyacın var ödünlük

• devrim_moswant kullanıcısına yanıt
    aynen ona bütçe ayırmayayım dedim birde. hdd deki kullanmadığım programları yazılımları filan sileyim en iyisi o şekilde kalsın sorun olmaz sanırım
  • quote:

aynen ona bütçe ayırmayayım dedim birde. hdd deki kullanmadığım programları yazılımları filan sileyim en iyisi o şekilde kalsın sorun olmaz sanırım

bence ödün bir hdd bulun min500 gblık sonra setupları taşıyın dediğim yoldan biçimlendirin sonra atın
    sanırım en mantıklısı bu
  • quote:

sanırım en mantıklısı bu

boşuna win yer kaplamasın yani
    doğru peki dediğin gibi yapınca NFTS şeklindemi biçimlendireceğim ve oyun ve program yükleyebileceğim değilmi daha önce uğraşmamıştım hiç böyle
  • Dostum hiç gerek yok ben de dahil pek çok arkadaşımız zaten bilgisayarında çift HDD kullanıyor, benim mesela birinde win 7 32 bit yüklü diğerinde de 64 bit. Bilgisayar açılırken sana hangi işletim sistemiyle kullanacağını soracak, sen hangisini seçersen onla devam edersin. Depolama amaçlı da kullanabilirsin, işletim sistemini silmen gerekmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

Dostum hiç gerek yok ben de dahil pek çok arkadaşımız zaten bilgisayarında çift HDD kullanıyor, benim mesela birinde win 7 32 bit yüklü diğerinde de 64 bit. Bilgisayar açılırken sana hangi işletim sistemiyle kullanacağını soracak, sen hangisini seçersen onla devam edersin. Depolama amaçlı da kullanabilirsin, işletim sistemini silmen gerekmez.

bende hem ssd hem hdd de 64 bit yüklü açılırken sormuyor direk ssd den başlatıyor hdd den başlatmam için biosa girmem gerekiyor
  • Bilgisayarım a sağ tıklayıp yönet dediğinde 2. HDD yi görebiliyorsan içinde sistem olan parta format atabilirsin, diğer partlardaki dosyaların olduğu gibi kalır. Eğer yönet te görebiliyorsan oradan da biçimlendirebilirsin direkt

Edit; içinde setupların varsa tabi o formata da ihtiyacın yok öyle kullanmaya devam et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulstriper -- 28 Aralık 2013; 19:03:09 >
  • quote:

doğru peki dediğin gibi yapınca NFTS şeklindemi biçimlendireceğim ve oyun ve program yükleyebileceğim değilmi daha önce uğraşmamıştım hiç böyle

aynı şeklinde biçimlendir yani ntfs ki kurlum yapabiliesin bu arada başlığa çözüdldü diye ekleyebılırsın :D
  • setup olduğu için zaten böyle uğraşıyorum dediğin gibi yapıca şöyle oluyor birde sistem ayrıldı diyor ne olduğunu bilmiyorum ama onu silince sanırım sistem çöküyormuş

tamamen halledeyimde o zaman yazarım çözüldü diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 28 Aralık 2013; 19:09:14 >

• quote:

setup olduğu için zaten böyle uğraşıyorum dediğin gibi yapıca şöyle oluyor birde sistem ayrıldı diyor ne olduğunu bilmiyorum ama onu silince sanırım sistem çöküyormuş

tamamen halledeyimde o zaman yazarım çözüldü diye

o Ses sistemini ssd ye geçirsiysen sorun yoktur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.