Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2750. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (6 Mobil) - 7 Masaüstü6 Mobil
5 sn
69.575
Cevap
2.046
Favori
8.284.236
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27482749275027512752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Green Irish Tweed, Original Vetiver,Encre Noire,Royal Vintage....Bunlar ilk aklıma gelenler.Geldikce aklıma guncellerim bu mesajı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son gelen siparişimdeki 2 şişe nirvana üretim tarihi çok yeni olmasındanmı kaynaklı bilmiyorum öncekiler gibi değil eser hocam. Umarım iyice demlenince eski haline ulaşır Önceki nirvananın daha soft daha az kalıcı hali gibi geldi şimdilik. . Bilmiyorum bu konuda başka olumsuz yorum aldınızmı ? Siparişimdeki diğer parfümler her zamanki gibi sorunsuz özellikle yeni denediğim royal vintage gerçekten çok başarılı elinize sağlık..@EserKozmetik

• Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    İlk aklıma gelen birkaç post üstte yazdığım CDG2 oldu haliyle. Onun dışında Eau de Cedre, Bvlgari Pour Homme ekleyebilirim. Yeşil olmasa da çiçeksi-odunsu temada ise Fahrenheit, Narciso Rodriguez For Him ve Dsquared² Rocky Mountain Wood kaliteli ve benzer yönleri olan kokular.
    CdG Amazinggreen
    Git
    Burberry London
    Amouage epic man
    Hermes nil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar eşime ve kendime seçimleri yazıyorum yorumlar mısınız ? Hatayda yaşadığımız için kış birden soğuk şekilde bastırmıyor. Havalar serinlediğinde de hafif ağırlardan devam etmek düşüncemiz var.

Eser abi seninde yorumunu merak etmekteyim. Biraz yaz kokuları arıyoruz. çok fresh az fresh şeklinde seçim yapmak istedik.
    @EserKozmetik

Creed - Silver Mountain Water [SMW]
    Creed - Virgin island Water [ViW]
    Nautica Voyage - Nautica For Men [VYG]
    Tom Ford - Neroli Portofino [Port]

Yves Saint Laurent – Libre [Libre]
    Jo Malone - Peony & Blush Suede [JOM]
    Parfums De Marly - Delina Exclusive [DLN]
    Givenchy xeryus rouge (kaktüs notası baskın) bir de creed original vetiver ilk aklıma gelenler yeşil diyince.

• dior homme intense
    terre d hermes
    pour homme issey
    la nuit homme yves saint
    4 adet parfüm istiyorum sizden,sali günü mesai baslatıgı zaman geçerim,teşekürler
  • Sanırım yeşil notalarda da creed öne çıkıyor seviyorum bu creedi, yazlık parfüm işini iyi kotarıyorlar.

Green irish tweed, original vetiver ve rocky mountain wood ilgimi çekti, bulabilirsem koklayacağım mutlaka ama CH 212yi de koklayacağım onu da merak ettim, teşekkür ederim arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 2 Ağustos 2020; 22:10:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

arkadaşlar eşime ve kendime seçimleri yazıyorum yorumlar mısınız ? Hatayda yaşadığımız için kış birden soğuk şekilde bastırmıyor. Havalar serinlediğinde de hafif ağırlardan devam etmek düşüncemiz var.

Eser abi seninde yorumunu merak etmekteyim. Biraz yaz kokuları arıyoruz. çok fresh az fresh şeklinde seçim yapmak istedik.
    @EserKozmetik

Creed - Silver Mountain Water [SMW]
    Creed - Virgin island Water [ViW]
    Nautica Voyage - Nautica For Men [VYG]
    Tom Ford - Neroli Portofino [Port]

Yves Saint Laurent – Libre [Libre]
    Jo Malone - Peony & Blush Suede [JOM]
    Parfums De Marly - Delina Exclusive [DLN]
    Diğerlerini bilmem ancak ViW tam yaz parfümü ve benim favorim. Pişman olmayacaksınız kesinlikle. Bitince 4 tane sipariş vereceksiniz :p
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Erkek secimleriniz ideal sadece portofinoyu denemedim ona bir sey diyemeyecegim. Libre bence listenin gizli yildizlarindan, cicek kokularindan hoslaniyorsa esiniz bence tam nokta atisi Libre. Lancome Idole da cok hos bir kokudur, onu da dusunebilirsiniz ciceksi kotasi icin :) Libre ve Idole esimle benim favorilerimiz

• Elimde %90 dolulukta Layton (60 TL'lik) var iletişime geçebilirsiniz.

Git gerçekten güzel bir parfüm alınır.

Original vetiver çok sabunsu hacı şakir sabunları gibi kokuyor ben almazdım.Prada l homme daha temiz sabunsu bir parfüm.

Dsquared - Rocky Mountain Wood konusunda ise violet çiçeği baskın bunda da sabunsu vetiver var tütsülü tarzı var açılışta bunları hissediyorsunuz yeşil bir parfüm değil ben çiçeksi kokuları sevmiyorum.Bu parfüm belirli bir süre sonra karabiber ve hafif odun kokusu ile devam ediyor.
  • Black XS L'Exces for Him Paco Rabanne for men
    1 Million Lucky Paco Rabanne for men
    Abercrombie & Fitch - Fierce [Aber]
    Tom Ford - Oud Minerale [Mine]
    Diesel - Fuel For Life [FUEL]
    Creed - Original Santal [SNT]

Hangi parfümler alınır ve yorum yaparsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Sanırım yeşil notalarda da creed öne çıkıyor seviyorum bu creedi, yazlık parfüm işini iyi kotarıyorlar.

Green irish tweed, original vetiver ve rocky mountain wood ilgimi çekti, bulabilirsem koklayacağım mutlaka ama CH 212yi de koklayacağım onu da merak ettim, teşekkür ederim arkadaşlar.
    Creed'in uzmanlık alanı doğala yakın kokular gibi bana göre, çetrefilli işlere pek bulaşmıyorlar CH 212 ve Santal Wood yine dediğimiz tarzlara yakın denenebilecek parfümler. Aynı zamanda CH Men de incelenebilir. Deri de mevcut o parfümde.

Original Vetiver konusu ise bence bir tık sıkıntılı, bana direkt hacı şakiri hatırlatıyor. Onun yerine listeye yeni giren Scent of Peace'i gözü kapalı tercih ederdim.
  • Hasta yatağımda birilerinin Original vetiver hakkında atıp tuttuklarını hissettim geldim gördüm ki hacı şakir demişler. Arkadaşlar parfümler elbette bir şeyleri çağırıştıracak amenna ancak böyle anlamsız garip garip benzetmeleri nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor. Hani benzese tamam diyeceğim. Yılların hacı şakiri mis gibi yemyeşil Original vetivere nasıl benziyor ben hala düşünüyorum. Allah'tan kendi burnuma güveniyorum da buradakilere bakıp parfüm sipariş etmiyorum. Yoksa hamsi kokuyor diye Aqva Marine almazdık. Hacı şakir diyr Original vetiveri. İlla bir şeylere benzetecekseniz önce çevrenize bir sorun bakalım hamsiye mi benziyor bu diye. Ondan sonra gelin yorum yapın. Covidli burnumla bile ayırt edebilirken bazı arkadaşların bu benzetmeleri karşısında en yakın kbb polikliniğine randevu almasını tavsiye ederim.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoyanik

Hasta yatağımda birilerinin Original vetiver hakkında atıp tuttuklarını hissettim geldim gördüm ki hacı şakir demişler. Arkadaşlar parfümler elbette bir şeyleri çağırıştıracak amenna ancak böyle anlamsız garip garip benzetmeleri nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor. Hani benzese tamam diyeceğim. Yılların hacı şakiri mis gibi yemyeşil Original vetivere nasıl benziyor ben hala düşünüyorum. Allah'tan kendi burnuma güveniyorum da buradakilere bakıp parfüm sipariş etmiyorum. Yoksa hamsi kokuyor diye Aqva Marine almazdık. Hacı şakir diyr Original vetiveri. İlla bir şeylere benzetecekseniz önce çevrenize bir sorun bakalım hamsiye mi benziyor bu diye. Ondan sonra gelin yorum yapın. Covidli burnumla bile ayırt edebilirken bazı arkadaşların bu benzetmeleri karşısında en yakın kbb polikliniğine randevu almasını tavsiye ederim.

Saygılarımla.
    Herhangi bir parfümü başkasının alıp almaması konusunda hiçbir fikir belitmedim. Kendim alırım ya da almam ona ben karar veririm. Ve evet ben de naçizane güveniyorum kendime bu konuda. Bana anımsattığı havadan bahsettim ve sabunsuluk yerine Hacı Şakir dedim. Kafanıza göre durduk yere milleti yermeye çalışmayın.

Geçmiş olsun, saygılar.
  • Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Hacı Şakir ve Oğlu,1972,Yozgat

Şaka bir yana, Original Vetiver hem buram buram yeşil karakteri olan hem de sabunsu karaktere sahip bir koku.Ama Hacı Şakir de değil yani o sabun:)."Sabun gibi kokuyor o halde kötü","kolonya gibi kokuyor o halde alınmaz" türü önermeleri doğru bulmuyorum.Kişi bilhassa sabun gibi kokmak isteyebilir.Mesela ben mutlaka her yıl sabunsu koku keşfetmek ve koleksiyona eklemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 3 Ağustos 2020; 14:15:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebalci

Herhangi bir parfümü başkasının alıp almaması konusunda hiçbir fikir belitmedim. Kendim alırım ya da almam ona ben karar veririm. Ve evet ben de naçizane güveniyorum kendime bu konuda. Bana anımsattığı havadan bahsettim ve sabunsuluk yerine Hacı Şakir dedim. Kafanıza göre durduk yere milleti yermeye çalışmayın.

Geçmiş olsun, saygılar.

Alıntıları Göster
    Öncelikle teşekkür ederim hocam. Beni yanlış anlamazsın umarım bunu burada çok kez dile getirdik. Yine söylemek istiyorum. Burası özgür bir ortam olabilir dileyen dilediği gibi yazabilir amenna ancak şunu unutuyoruz hep. Kendimi parfüm konusunda gurme ilan edemem hatta yolun başındayım ben de. Ben de bazen parfüm konusundaki amatör arkadaşlar gibi yorumları dikkate alarak parfüm siparişi veriyorum. Bazen öyle güzel methiyeler düzülüyor ki notalarla beraber baktığımda hayal dünyamda canlandırabiliyorum parfümü ve hayal kırıklığına uğramıyorum genelde. O yüzden kendinizi parfüm konusunda bilgisi pek olmayan gelip burada yorumlara bakınca Original vetiver hakkında hacı şakire benziyor yazısını görürken düşünün lütfen. Ben düşünüyorum o parfümü almazdım hacı şakir en fazla ne olabilir ki? Ancak Original vetiver deki sabunsuluk hacı şakirden çok daha fazlası çok klas bir parfüm. Bu yorumdan dolayı almaktan vazgeçen insanların belki hayatının parfümü olacak bir ürünü alacakken baştan soğuttunuz. Herkes parfüm deneyimleyemiyor, herkes notalar konusunda bilgi sahibi değil ve herkesin burnu hassas değil. O yüzden parfümü olumlu veya olumsuz yorumlarken bunları dikkate almalıyız diye düşünüyorum.
  • mtoyanik kullanıcısına yanıt
    Çevremde hacı şakir dediği için onayladım yoksa kendi başıma yorum yapmam.

Açılışı hacı şakir sonrası bergamot biraz daha baskın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 3 Ağustos 2020; 14:29:36 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Hacı şakir sabun olabilir ama onunda içinde esans , parfüm olabilir.Creed bu sabunun kokusuna özenip böyle bir parfüm yapabilir bu gayet normal piyasada bir çok parfümün bir çok klonu var benzer notalar da mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 27482749275027512752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.