Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
14
Favori
32.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

IPS ekranlısı denenebilir onda böyle bir sorun yok diye biliyorum. bir de IPS ekranlısının şeyi var, eye tracker li olanı.

Çok abartıya kaçmasına gerek yok bence, para olur ve amazon gönderirse alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Eye tracker olanı stokta yoktu en son ve şuan pahalandı da fiyetı da uygundu hocam. O yüzden dedim Yoksa tabi gerek yok işini düzgün yapsın yeter

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Onun da fiyatı pahalıymış epey, 800 dolar gibi bir şeydi.
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Evet artmış hocam biraz böyle değildi ben baktığımda.

• arkadaslar monitor yeniden turkiye ye gonderimi acilmiş amazon tarafından.aylarca kapalıydı tr gonderimi icin.

https://www.amazon.com/Acer-Predator-XB271HU-Abmiprz-2560x1440/dp/B06ZXZ3QBD/ref=pd_rhf_gw_p_img_12?_encoding=UTF8&refRID=RENCJF2HW7GYEW78B83W&th=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar monitor yeniden turkiye ye gonderimi acilmiş amazon tarafından.aylarca kapalıydı tr gonderimi icin.

https://www.amazon.com/Acer-Predator-XB271HU-Abmiprz-2560x1440/dp/B06ZXZ3QBD/ref=pd_rhf_gw_p_img_12?_encoding=UTF8&refRID=RENCJF2HW7GYEW78B83W&th=1

Yeni monitörlerin piyasaya gelmesine az kaldı zaten. Gönderimi açıp açmamasının pek bir önemi yok. Bu saatten sonra monitörlerde quantom dotsuz modellere gidilmemeli bence. Bence en kral monitör samsung chg70 modeli. Gerisi tefarruad. Yok 35 inçmiş, yok göz takip sistemiymiş, yok arkasında, altında ışıklar dans ediyormuş bla bla bla. Bunların hepsi, nasıl daha iyi giydiririmin yolları.

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Bu senin kendi kişisel gorusun sanılanın aksine herkes teknolojiye ayak uyduramiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Son zamanlarda forumu çok sık takip etme şansım olmuyor iş, güç, koşturmaca derken bir de yurt dışına tekrardan geri dönüş yapmam sebebiyle foruma çok az bakabiliyorum. O süreyi de genelde pmleri yanıtlamakla geçiyorum. Açtığım konulara öncelik verdiğim için az önce bu başlığa gelen son mesajları kontrol ederken biraz geç de olsa sorunuzu gördüm ve yanıt vereyim dedim.

Bu durum daha çok TN panellerde yaşanır, renk desteği yeni nesil panellerle beraber standartların üzerine çıksa da IPS seviyesinde olmadığı için renk ve aydınlık-karanlık geçişlerinde bu durum ortaya çıkar. IPS kullanıcılarının panelde bir sorun olmadığı sürece karşılaşacağı bir durum değildir.

Tipik bir banding testi ile az çok fikir sahibi olabilirsiniz, bunun yanı sıra bu niteliği taşıyacak oldukça kaliteli fotoğraflarla birlikte de manual bir yol izleyerek test/kontrol yapabilirsiniz.

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

Bol şanslar !

• quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar monitor yeniden turkiye ye gonderimi acilmiş amazon tarafından.aylarca kapalıydı tr gonderimi icin.

Yeni monitörlerin piyasaya gelmesine az kaldı zaten. Gönderimi açıp açmamasının pek bir önemi yok. Bu saatten sonra monitörlerde quantom dotsuz modellere gidilmemeli bence. Bence en kral monitör samsung chg70 modeli. Gerisi tefarruad. Yok 35 inçmiş, yok göz takip sistemiymiş, yok arkasında, altında ışıklar dans ediyormuş bla bla bla. Bunların hepsi, nasıl daha iyi giydiririmin yolları.

Nasıl Quantum Dot, OLED öncesi eldeki teknolojiyi tekrardan standartların üzerine çıkartıp geçiş sürecini en sancısız, zararsız hatta tam aksine kar odaklı geçirmeyi sağlayacak ara bir dönemse. Mevcut monitörlere gelen extra nitelikler de aynı amacı taşıyor çünkü hepimiz biliyoruz ki Quantum Dot / HDR monitörler gelip yaygınlaştıktan sonra sonra bu monitörlere premium ürün gözüyle bakılmayacak ve bu yüksek rakamlardan satışı mümkün olmayacak.

Haliyle bu yorumu bir üstteki yorumla beraber yanıtlayacak olursak burada teknolojiye ayak uyduramamakla alakalı bir durumdan ziyade marketing stratejisi ele alınıp durumu tespiti yapılmı. Ben burada hatalı bir söylem göremiyorum. Skynet'in yorumu doğru ve tespitinde bir hata yok.

• Teşekkür ederim hocam, teknolojiye uzak, yenilikleri sevmeyen birisi değilim. Yoksa bu formlarda bu monitörler hakkında konuşmazdık. :) Sizinde anladığınız gibi benim eleştirim, araca kaliteli yakıt ve donanım koymaktansa, camlara filtre taktırıp ses sistemi kurma yönünde insanları yanlış yönlendiren! firmalara yöne. Bir parodi vardır belki bilirsiniz, madem hiçbir şey yapamıyoruz ellerimiz bağlı, kendimize zam yapalım bari...Gibi donanım üreticileride OLED'ler öncesi ellerindeki malları süsleyip püsleyip piyasada yedirmeye çalışıyorlar. Lakin hepsi böyle değil, bu geçiş döneminde çok güzel teknolojilerede yer verdiler, Quantom Dot, HDR, Freesync2 (neredeyse gsyncle başbaşa geliyor) bunlar çok güzel. Ama Ipslerin glowu, monitörlerin ışık sızması olayı, piksel hatalarına gereken desteğin verilmesi vs ne kadar ilerledi önemli olanlar bunlar. Bakın halen şöyle bir kombinasyon çıkamadı: "24-27 inç, Va panel (Tn kadar kaybın olmadığı, Ips glow derdinin olmadığı, koyu canlı siyah tonların sunabilen) Quantum Dot(renklerin canlandırıldığı), 1-5ms,144-165hz,gsync-freesync 2, curved." Evet benim hayalimdeki monitör.Buna en fazla chg70 ile samsung yaklaştı. Oda freesync ile geldi. Burada OLed olsa ve biraz daha makül fiyattan gitse tadından yenmez. :) Bana, arkasında disko topu gibi dönen monitörle gelme, bana hdd gibi takılıp çıkartılan gsync modülü ile gel. Benim bütçem gsync yetmezse, sonradan da alıp takabileyim. Bana kulaklık tutucu ile gelme,sorunsuz ürün sayısı sorunlu ürünleri katlayan bir üretim istatistikleriyle gel. Aldığım monitör sorunlu gelir mi diye sıkıntı çekmeyim. Bana monitörde usb slotlarıyla gelme, kasamda zaten fazlasıyla var, masayada uzatma imkanı var. Bana fare ile kontrol edilen monitör arayüzüyle gel. Hepsinden ziyade amazon gibi müşteri memnuniyet politikasıyla gel... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 26 Ocak 2018; 1:37:51 >

• Bu monitör alınır mı yoksa OLED için beklenmeli mi?

• bu monitorun hala gideri varmi arkdaşlar.amazon.de den alan oldumu sıkıntı cıkan filan?
  • Hiç düşünmeden alın bende yeni almış bulunuyorum 1 hafta olucak son derece memnun kaldım.Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Hiç düşünmeden alın bende yeni almış bulunuyorum 1 hafta olucak son derece memnun kaldım.Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum
    hayırlı olsun kanka, yine eski günlerde ki gibi diyorsun yani :) ben hala macbook ile devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Hiç düşünmeden alın bende yeni almış bulunuyorum 1 hafta olucak son derece memnun kaldım.Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum
    hayırlı olsun kanka, yine eski günlerde ki gibi diyorsun yani :) ben hala macbook ile devam :)
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Sağol Sametim darısı başına 1080 le Predator
  • arkadaslar bu monitorun satışı neden tr de sonlandırıldı? avrupa da hala satışı devam eden bu monitorun 2.5 yıldan beri satışı yok. piyasayi asus a birakti cekildi acer. en yakın rakibi bu monitorun asus pg 279q dan daha iyi bir model olmasına ragmen asusa birakti ve tr de satışı yok.acer in tr deki politikasi cok kotu.ust model hicbir monitor tr ye getirmiyorlar artık.
  • arkadaşlar bu monitorun tn paneli bir kac gun sonra teknobiyotik e gelicek. ips i avrupada cok pahalı.amazondan alamadım. tn panel i tr den alsam oyle aman aman bi fark gorurmuyum 2 si arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

arkadaşlar bu monitorun tn paneli bir kac gun sonra teknobiyotik e gelicek. ips i avrupada cok pahalı.amazondan alamadım. tn panel i tr den alsam oyle aman aman bi fark gorurmuyum 2 si arasında.
    Bence tn kesinlikle alma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu monitörün yazılımı varmı arkadaşlar ekran altı tuşlarıyla kontrol zor olur
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.