Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
14
Favori
32.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.Romanoviç

Bu monitörün yazılımı varmı arkadaşlar ekran altı tuşlarıyla kontrol zor olur
    Bir sonraki seri ile beraber Asus'un da kullandığı daha kullanıcı dostu olan 5 yönlü joystick'e geçilerek bu sorun çözülse de bu ve önceki serilerde OSD konfigürasyonu için tek tek tuşları kullanmanın dışında başka bir alternatif yok ne yazık ki.
  • Türkiye'den alabileceğimiz bir mağaza bilen var mı? Amazon dışında alabileceğimiz bir yer bilen veya 2. el satışını yapan varsa ciddi almaya talibim.

100hz'nin üstünde, 2k çözünürlük, ips panel, 27 inch veya daha büyük ve 5 ms'in altında olan monitör tavsiyesine de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FacundoFerreyra -- 16 Aralık 2018; 9:49:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazondan.com'dan aldığımızda uluslararası garanti kapsamında oluyor mu?

Ayrıca ışık sızması yada ölü piksel gibi bir problemle karşılaşırsak Amazon garanti kapsamına alıyor mu?

• Panz3hir P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Sorularınızı yanıtlayarak yardımcı olayım size.

Hayır, Acer ürünlerinin garantisi sadece alındığı ülkede geçerli olduğu için yukarıdan direktif almadıkları sürece lokal Acer teknik servisleri size bu noktada destek vermezler ve ürünü yurt dışına göndermeniz gerekir. Özellikle Türkiye'deki firmalar global garanti konusunda pek uyum içerisinde çalışmazlar, bilginiz olsun.

Amnazon bu noktada herhangi bir sıkıntı çıkarmaz hatta başlığın ilk mesajlarına bakarsanız orada da göreceğiniz üzere ben ürünü ilk başta satın alırken tek tek denemek yerine önce 2 adet sonrasında ölü piksel ve toz gibi daha basit sorunlarla karşılaşınca bir sonraki siparişimde 3 adet olmak üzere toplamda 5 monitör satın alarak sorunsuz olanlardan 2 tanesi tutup diğerlerinin iadesini gerçekleştirmiştim. Amazon bu noktada müşteri memnuniyetini ön planda tutup gereken desteği verir, 3rd party satıcılardan satın almadığınız sürece en üst standartlarda müşteri desteği alırsınız.

Bu model için spesifik bir gerekçeye sahip olmadığınızı varsayarak bir de kişisel yorumumu eklemek istiyorum. 2019 yılına girmemize sayılı günler kala daha iyi alternatiflerin piyasada yer alması ve 2019 itibariyle de daha fazla modelin duyurulmaya başlanacağını düşünecek olursak elinizdeki bütçeyi 2015 yılında çıkan bir monitör yerine daha yeni modeller için değerlendirmek sanırım çok daha mantıklı olacaktır

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Merhabalar.

Sorularınızı yanıtlayarak yardımcı olayım size.

Hayır, Acer ürünlerinin garantisi sadece alındığı ülkede geçerli olduğu için yukarıdan direktif almadıkları sürece lokal Acer teknik servisleri size bu noktada destek vermezler ve ürünü yurt dışına göndermeniz gerekir. Özellikle Türkiye'deki firmalar global garanti konusunda pek uyum içerisinde çalışmazlar, bilginiz olsun.

Amnazon bu noktada herhangi bir sıkıntı çıkarmaz hatta başlığın ilk mesajlarına bakarsanız orada da göreceğiniz üzere ben ürünü ilk başta satın alırken tek tek denemek yerine önce 2 adet sonrasında ölü piksel ve toz gibi daha basit sorunlarla karşılaşınca bir sonraki siparişimde 3 adet olmak üzere toplamda 5 monitör satın alarak sorunsuz olanlardan 2 tanesi tutup diğerlerinin iadesini gerçekleştirmiştim. Amazon bu noktada müşteri memnuniyetini ön planda tutup gereken desteği verir, 3rd party satıcılardan satın almadığınız sürece en üst standartlarda müşteri desteği alırsınız.

Bu model için spesifik bir gerekçeye sahip olmadığınızı varsayarak bir de kişisel yorumumu eklemek istiyorum. 2019 yılına girmemize sayılı günler kala daha iyi alternatiflerin piyasada yer alması ve 2019 itibariyle de daha fazla modelin duyurulmaya başlanacağını düşünecek olursak elinizdeki bütçeyi 2015 yılında çıkan bir monitör yerine daha yeni modeller için değerlendirmek sanırım çok daha mantıklı olacaktır
    Nessarien öncelikle verdiğin bilgiler ve yardımların için çok teşşekür ederim.
    Alternatif olarak bu monitöre alınacak hangi ürünler var
    en az 144 hz olan gsync 2k ve büyük ips olarak

• Merhaba iyi forumlar bir pilot tanıdığımız bu monitörü 2 yıl önce almış ve tertemiz kullanmış başka bir tanıdık abimizi devreye sokup zorla sattırıyorum kendime bana uygun bir fiyat verdi açıkcası hâla alınabilir mi monitör sizce ? (Fiyat : 2250tl) sadece bana satıyor ama normalde satma niyeti yok sevdiğinden teşekkürler şimdiden :)

Sistemim Evga Gtx 1070 ftw msi z370 gaming pro carbon intel i5 9600k 2x8 16 gb trident z 3000 mhz ram sistem için nasıl olur birde ? :)

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Var olanlardan hangi monitörü önerirsiniz peki?

https://www.itopya.com/asus-pg258q-245-1ms-240hz-dp-hdmi-ledg-sync-hoparlor-1920x1080-gaming-monitor-/

ilk etapta bunu almayı sonra satmayı düşünüyorum , tasarımı aşırı hoşuma gitti , 240hz+full hd+ince çerçeve+estetik+g-sync hepsi bi arada benim içi kafi bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

Var olanlardan hangi monitörü önerirsiniz peki?

https://www.itopya.com/asus-pg258q-245-1ms-240hz-dp-hdmi-ledg-sync-hoparlor-1920x1080-gaming-monitor-/

ilk etapta bunu almayı sonra satmayı düşünüyorum , tasarımı aşırı hoşuma gitti , 240hz+full hd+ince çerçeve+estetik+g-sync hepsi bi arada benim içi kafi bunlar
    tabi tr de stokda bula bilirsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: CursedPawn

Merhaba iyi forumlar bir pilot tanıdığımız bu monitörü 2 yıl önce almış ve tertemiz kullanmış başka bir tanıdık abimizi devreye sokup zorla sattırıyorum kendime bana uygun bir fiyat verdi açıkcası hâla alınabilir mi monitör sizce ? (Fiyat : 2250tl) sadece bana satıyor ama normalde satma niyeti yok sevdiğinden teşekkürler şimdiden :)

Sistemim Evga Gtx 1070 ftw msi z370 gaming pro carbon intel i5 9600k 2x8 16 gb trident z 3000 mhz ram sistem için nasıl olur birde ? :)
    soruma cevap alamadım hâla ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

tabi tr de stokda bula bilirsen.

Alıntıları Göster
    2.elde 2900tl ye satan var 7-8 ay önce almıs fakat daha ucuza bulmaya çalışıyorum

peki bu monitörü aldığımı varsayalım
    https://www.itopya.com/msi-gt75vr-7retitan-077tr-intel-core-i7-7700hq-islemci-32gb-ddr4-ram-gtx-10708gb-gddr5-ekran-karti-512gb-ssd-1tb-d/

bu laptop ile monitöre aktarma yapsam 240hz+1080p görüntü kalitesini tam manasıyla alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 25 Aralık 2018; 19:18:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

Nessarien öncelikle verdiğin bilgiler ve yardımların için çok teşşekür ederim.
    Alternatif olarak bu monitöre alınacak hangi ürünler var
    en az 144 hz olan gsync 2k ve büyük ips olarak

Alıntıları Göster
    Merhabalar

Rica ederim ne demek.

Ortada bir bütçe varsa bunu belirleyecek olan temel etken bütçe olacaktır lakin bir üst limit olmadığını düşünecek olursak alınabilecek olan monitörleri şu şekilde sıralayabiliriz.

2560x1440 çözünürlük için piyasada şuanda mevcut olan modellerin dışında pek alternatifimiz yok. Alternatifler Ultra Wide 2k ve 4k çözünürlüğe sahip modellerde kendini gösteriyor.

Ben bir süre bu monitörü kullandıktan sonra elimdeki 2 monitörü birden satarak 1 yıl kadar önce 2 adet Asus Rog Swift PG348Q satın alıp kullanmaya başladım. Ufak tefek Ultra Wide monitör desteği alınamayan uygulama/oyunları bir kenara bırakacak olursak oldukça tatmin edici bir kullanım deneyimi elde ettim. Bundan bir sonraki monitörüm 2080 Ti geçişi sonrası Asus ROG Swift PG27UQ olacak. Nihai hedef ise;

Gelelim günümüze

Ultra Wide olarak;

Asus Rog Swift PG348Q
    Acer X34P
    HP Omen X
    LG 34GK950G/Alienware AW3418DW

tercih edilebilecek olan modeller arasında.

Gelecek olanlar arasından ise;

Acer X35
    Asus PG35VQ

3440x1440, HDR, 200Hz, G-Sync gibi niteliklerle oldukça güzel 2 seçenek olarak dikkat çekiyor.

AUO tarafından gelecek olan panellere ek olarak LG tarafında da güzel seçenekler mevcut.

Samsung 2 adet 2k 1 adet 2k UW monitör ile gelecek 2019 yılının ilk çeyreğinde lakin bunların G-Sync desteğine sahip olmaması oldukça can sıkıcı. LG tarafında ise 3840x1600 144Hz G-Sync ile gelecek olan LG 38GL950G var. Bunun yanı sıra 2019'un 2. çeyreğinde 27” 165Hz ve 4. çeyreğinde 27” 4K 144Hz olmak üzere farklı modeller ile gelecek. AUO tarafından 2015 yılında üretilen ve Acer ile Asus tarafından kullanılan bu panellere göre daha sorunsuz olacağını ön görebiliriz rahatlıkla.

Acer ve Asus hem AUO hem de LG panellerini kullandığı için LG'nin piyasaya süreceği kendi modellerine ek olarak aynı paneller muhtemelen bu 2 firma tarafından kullanılarak piyasaya sürülecektir.

8 Ocak 2019'da başlayacak olan CES 2019 ile beraber elimizde daha fazla somut veri olacaktır, şuan için bilinenler bunlardan ibaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: CursedPawn

Merhaba iyi forumlar bir pilot tanıdığımız bu monitörü 2 yıl önce almış ve tertemiz kullanmış başka bir tanıdık abimizi devreye sokup zorla sattırıyorum kendime bana uygun bir fiyat verdi açıkcası hâla alınabilir mi monitör sizce ? (Fiyat : 2250tl) sadece bana satıyor ama normalde satma niyeti yok sevdiğinden teşekkürler şimdiden :)

Bahsi geçen fiyat günümüz koşullarına göre makul gözükebilir lakin 2019 ile beraber piyasaya sürülecek bir çok alternatif söz konusu olacakken 4 yıl önce çıkan monitöre 1 yıl garantisi kalmışken yatırım yapmak için fiyatın biraz daha cezbedici olması lazım, özellikle de monitörün eskisi gibi 700-800 dolar seviyesi yerine 500-550 dolar seviyesinden temin edilebilmesi mümkün hale gelmişken.

Ürün Türkiye faturalı mı yoksa yurt dışından mı alınmış? Bu da fiyatın belirlenmesinde rol oynayacak olan bir faktör neticede. Kararı siz vereceksiniz, ben sadece eldeki veriler ışığında durumu yorumluyorum.

Gelelim diğer sorunuza...

Sistem ekran kartı dışında mevcut çözünürlük için yeterli olsa da hedef 144/165hz olunca ihtiyacı karşılama noktasında yetersiz kalacaktır.

Lakin hedefiniz ileride bir ekran kartı değişikliğine gitmekse ya da yenileme hızını sorun etmiyorsanız o halde bu da bir sorun olmaktan çıkar. Bu noktada kişisel tercihleriniz ve oynadığınız oyunlar kullandığınız donanımın yeterliliğini belirleyen yegane faktörlerdendir.

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

240hz ve 1080p yazmışsınız sanırım modelleri karıştırdınız.

Acer XB271HU 2560x1440 çözünürlük, 144/165Hz yenileme hızına sahiptir.

1080p 240hz ve G-Sync destekli monitörler ise;

Asus tarafında Asus Rog Swift PG258Q, Acer tarafındaysa XB2'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Merhabalar

240hz ve 1080p yazmışsınız sanırım modelleri karıştırdınız.

Acer XB271HU 2560x1440 çözünürlük, 144/165Hz yenileme hızına sahiptir.

1080p 240hz ve G-Sync destekli monitörler ise;

Asus tarafında Asus Rog Swift PG258Q, Acer tarafındaysa XB2'dir.
    Haklısınız onu al bunu alma derken karıştırmışım

gönlümden geçen monitör " Asus Rog Swift PG258Q " resmen tasarımı için alacağım o derece ilgimi çekti

asıl mesele şu , daha düne kadar oyuncu kasası toplayacaktım ve bu monitörü alcaktım FAKAT 360 derece geri dönüş yaparak dizüstü

almaya karar verdim. Alacağım modelde şudur " msi gt75vr 7re(titan)-077tr " https://www.epey.com/laptop/msi-gt75vr-7re-077tr.html

dizüstünden monitöre görüntü aktarması yapacağım fakat monitörde tam performans alabilcek miyim? ( 240hz + g-sync + 1080p )

hdmi veya display port üzerinden aktarım oluyormuş ama hiç denemedim böyle bi şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 25 Aralık 2018; 23:38:58 >

• Öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim sizin gibi insanlar sayesinde bilmediklerimizi de öğreniyoruz ürün yurt dışından alınma olduğunu da düşünürsek anladığım kadarıyla 2019 u beklememi söylüyorsunuz 2k oyun performansında beni şimdilik tatmin edecek yani şiddetli fps dalgalanması olmayacağını ve ilerleyen zamanlarda ekran kartınıda update edeceğimi düşünürsek 2k monitör almam ileriye yatırım olacaktır diye düşünüyorum.Peki şuna ne dersiniz bir arkadaşımda msi optix mpg27cq model 2k 144hz 1ms Va panel 20 günlük cihazı 2500 tl ye sana veririm ben 34 inch e geçeceğim hiç bir sorunu yok diyor bunu değerlendirmeli miyim sizce ? Vatan tr garantili monitör cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum :)

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Çok spesifik bir gerekçe yoksa desktop almak genel performans, kullanım ömrü ve upgrade imkanı sebebiyle daha mantıklı bir harcama olur. Upgrade seçeneğinizi çöpe atıp kendinizi EGpu dışında upgrade imkanı olmayan kısıtlı bir platforma hapsetmek ve bunu da oyun amaçlı bir kullanım için yapmak bana pek doğru gelmiyor. Soğutma performansının uzun süreli kullanımda tatmin edici seviyede olmayacağını da hesaba katacak olursak nihai kararınızı vermeden önce biraz daha kapsamlı düşünmenizi tavsiye ederim.

Gelelim işin teknik yönüne.

965M/Gtx 650 Ti ve üzerindeki gpular G-Sync desteğine sahip olduğu için satın almayı planladığınız laptop G-Sync uyumlu bir monitörle rahatlıkla kullanılabilir. G-Sync DP 1.2 desteğine ihtiyaç duyar, HDMI üzerinden bağlantı sağladığınızda G-Sync aktif olmaz.

IGpu üzerinden değil de DGpu üzerinden çıkış alınan bir port kullanıldıktan sonra G-Sync aktif olacağı için laptop üzerinde yer alan portların detaylarını dikkatlice kontrol etmek gerekiyor.

Bunun dışında MSHybrid/Optimus destekli laptoplarda eğer IGpu'yu kapatmak mümkün değilse ya da Mux switch üzerinden port kontrolü sağlanmıyorsa display port üzerinden laptop monitöre bağlandığında G-Sync tanımlanamayacağı için sorun olabilir söz konusu laptop güncel sayılabilecek bir model olduğu için bu noktada sorun yaşanmasa çok düşük bir ihtimal olsa da kontrolünü sağlamak faydalı olacaktır.

1920×1080 Çözünürlük - 240Hz yenileme hızında 14 Gbit/s veri aktarım hızına ihtiyaç duyulacağı için DP 1.2 ve üzeri destekli olması gerekir bu yüzden laptop üzerindeki ''Displayport''un teknik detaylarına bakarak IGpu üzerinden mi DGpu üzerinden mi sağlandığını kontrol etmelisiniz.

Bu teknik yeterliliklerin kontrolünü eksiksiz şekilde sağladıktan sonra geriye endişe edecek bir şey kalmıyor, özellikle altını çizdiğim durumlar ile ilgili bilgiyi aynı modeli kullanan kullanıcılardan ya da üreticinin websitesi üzerinden iletişime geçerek alabilirsiniz

• Rica ederim ne demek. Bir önceki mesajımda listelediğim monitörler ve CES 2019 ile göreceğimiz/duyurulacak olan olası modelleri düşünerek durumu ele aldığımızda yeni monitör alacak olan birinin biraz beklemesi faydalı olabilir. Lakin bu yorumu yaparken kur, harcanacak olan para gibi etkenleri bir kenara ayırıyorum.

Tavsiye edilecek bir model olarak görmüyorum ne yazık ki zaten aksi söz konusu olsa 20 gün içerisinde bir monitör vazgeçilebilir hale gelmezdi
  • Tekrar tekrar teşekkürler hocam sizin açıklamalarınızdan anladığım kadarıyla 2019 u bekle ve msi model o fiyata alınabilir bir monitör değil doğru anlamışımdır umarım sistemi yeni kurmuştum madem öyle biraz daha monitör konusunda bekleyeceğiz :)

• Rica ederim. Evet, aynen öyle.

Bu arada ilk mesajınızda Nvidia ekran kartı kullandığınızı belirtip (Gtx 1070) G-Sync destekli bir monitör için soru sormuştunuz. Son mesajınızdaysa Freesync destekli bir monitör için soru sordunuz. Dikkatinizden mi kaçtı bilmiyorum lakin onun için AMD ekran kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Haliyle monitörlere bakarken bunu es geçmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.