Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
14
Favori
32.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

X34p yorumlarını da alabilir miyiz üstad :))

Alıntıları Göster
    Bende var istediğini sor hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. El olarak 2500 e buldum
    Alayim mi sizce 2700x rtx 2070 le kullanicam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarbeLeeMatkap -- 17 Mart 2019; 12:14:31 >
  • DarbeLeeMatkap kullanıcısına yanıt
    Garanti durumu, panelin sorunsuzluğu gibi niteliklere bakmak gerekebilir. Zira bu monitörlerin fiyatı eskiden olduğu gibi 799-899 bandında değil artık. İndirim dönemlerinde 400 dolar seviyesine düştüğü de oluyor. Yeni seriler bir süre sonra gelince stok eritmek için ilk nesil fiyatları daha da aşağıya inecektir. Bunları da değerlendirip konuyu kapsamlı bir şekilde ele alarak bir karar vermenizde fayda var.

Lakin günümüz itibariyle acil bir şekilde bu monitörü almak istiyorsanız, bekleme şansınız yoksa; ürün garantiye sahip olduktan sonra fiyat için kabul edilebilir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Hocam size sisteminize bakarak bir soru sormak istiyorum i7 4790k rtx 2080 ti'a darboğaz yapıyor mu? ben aynı işlemciyi 1070 ti ile kullanıyorum sanki hafif bende var gibi.
  • ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Bu tarz konu dışı soruları PM üzerinden halletmek ya da bunlarla ilgili bir başlık altında bu soruları yöneltmek daha doğru olacaktır, takdir edersiniz ki buradaki konumuzla hiçbir alakası yok.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132659994 RTX serisine ait bu başlık ile başlayabilirsiniz.

Sorunuz cevap olması açısından güncel bir incelemeye ait sonuçları paylaşayım, gerisine yukarıda linkini verdiğim başlıktan devam edersiniz... Bol şanslar.

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör  Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör  Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    2k 144fps gaming için sanırım bir sonraki mimari değişimini beklemekte yarar var sanırım. Zira 100 fps e çıkmak için rtx2080 Ti gibi bir canavara para vermektense 2 sene sabredip yeni mimarinin 3070 veya 4070 li modelini almak daha mantıklı olacak gibi.
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Evet PM üzerinden halledilebilirdi ben orada bir yanıldım yaptım kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

Hocam size sisteminize bakarak bir soru sormak istiyorum i7 4790k rtx 2080 ti'a darboğaz yapıyor mu? ben aynı işlemciyi 1070 ti ile kullanıyorum sanki hafif bende var gibi.
    Mrb,
    Ben 2080tı msı trıo kartımı sattım sattıgım kişide şuan i9 9900k var

Şunu dıyebilirım 4790k===6700k
    4790k 1080ti dahil çogu kartı besler 6x7x nesılın tek artısı ddr4 3000mhz ve ustu ram kullanmak ve yenı nesıl ssdlerle guzel bir kombinasyon olması

Buraya acer x34p 120hz 4k monıtor resimlerını ekledım silinmiş

• ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Sorun değil, yukarıdaki mesajımda aradığınız bilgi ve tartışmayı yapacağınız konu linkleri mevcut oradan devam edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Sorun değil, yukarıdaki mesajımda aradığınız bilgi ve tartışmayı yapacağınız konu linkleri mevcut oradan devam edersiniz
    üstad merhaba yeni monitörlerden ses seda yok değil mi daha ?
  • quote:

Rica ederim ne demek.

2019'un 3. çeyreğinde üretilecek olan LG 31.5" 16:9 2560 x 1440 165Hz *Nano IPS ile ilgili olarak daha fazla bilgiye sahip değiliz lakin LG'nin yüksek çözünürlüklü IPS paneller ile ilgili yakın dönem hedefleri arasında 1ms'lik tepki süresi elde etmek var. Bir çok panelin detaylarını açıklamalarına rağmen bu panel hakkında çok kısıtlı bilgi vermelerinin sebeplerinden biri de bu hedefleriyle alakalı olabilir. Panelin seri üretiminin başlayacağı tarih yaklaştıkça bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.
    Üstad merhaba
    Aşağıdaki model için düşüncelerin nedir ?

ASUS ROG Strix XG32VQ

• Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    İş yoğunluğu ve Computex sebebiyle 2 ay civarında login olma fırsatı yakalayamadım seyahatlerden ötürü haliyle bugün giriş yapınca yeni gördüm mesajları, 1 ay önce attığın ilk mesajını daha sonra detaylı şekilde yanıtlayacağım bugün yazdığın mesaja kısa bir cevap vereyim.

Alternatifi ve IPS karşılığı olmadığı sürece VA panelleri tercih etmekten yana değilim ki bunu sık sık vurguluyorum. Acer X34P ve PG349Q (PG348Q'nun yenilenen panel ile gelen güncel sürümü) daha mantıklı bir seçim olur. Özellikle de X34P 700 dolar bandına inmişken ben tercihimi bu yönde yapardım.
  • quote:

İş yoğunluğu ve Computex sebebiyle 2 ay civarında login olma fırsatı yakalayamadım seyahatlerden ötürü haliyle bugün giriş yapınca yeni gördüm mesajları, 1 ay önce attığın ilk mesajını daha sonra detaylı şekilde yanıtlayacağım bugün yazdığın mesaja kısa bir cevap vereyim.

Alternatifi ve IPS karşılığı olmadığı sürece VA panelleri tercih etmekten yana değilim ki bunu sık sık vurguluyorum. Acer X34P ve PG349Q (PG348Q'nun yenilenen panel ile gelen güncel sürümü) daha mantıklı bir seçim olur. Özellikle de X34P 700 dolar bandına inmişken ben tercihimi bu yönde yapardım.
    üstad daha önce de konuştuk ben x35 veya onun ayarı asus modeli şuan hatırlamıyorum o 2 modeli bekliyorum ama ürünler resmen 2-3 sene önce duyuruldu ama ses yok
    Nerdeyse bu senenin yarısı geldi hala yok

2 ay kadar önce HDR sertifikasını aldılar ve birkaç gün önce ilk olarak İsveç'te 33000 İsveç Kronu üzerinden (3200 Euro / 3500 dolar) ön siparişe açıldı Acer X35. Kısa süre sonra diğer ülkelerde de yer almaya başlayacaktır. Ağustos ayının ilk haftasında stoklarda olması bekleniyor.
  • quote:

2 ay kadar önce HDR sertifikasını aldılar ve birkaç gün önce ilk olarak İsveç'te 33000 İsveç Kronu üzerinden (3200 Euro / 3500 dolar) ön siparişe açıldı Acer X35. Kısa süre sonra diğer ülkelerde de yer almaya başlayacaktır. Ağustos ayının ilk haftasında stoklarda olması bekleniyor.
    Fiyatlar da süpermiş :D

Bilgiler için çok teşekkürler
    2000 doların üzerinde olacağını biliyorduk zaten, bu yıl Asus'dan JJ röportaj sırasında net rakam vermese de sınırı az çok belirtmişti lakin 2500 dolar seviyesinde bir çıkış fiyatı beklentisi oluşmuşken 3500 ile karşılaşmak epey şaşırtıcı oldu. Bu bir ön sipariş fiyatlandırması olabilir haliyle firmalardan net fiyat bilgisinin gelmesini beklemek lazım. Çıkış fiyatı böyle olsa da birkaç ay sonra kademe kademe fiyatı aşağı inmeye başlar.

Rica ederim
  • Evet bu konuya son cevabın üzerinden aylar ,geçti yıllar geçti ve benim bir gece ansızın evimde bir kaç aydır ekranında paralel çizgiler çıkmaya başlayan Acer Predator XB271HU IPS 165HZ monitörüm yeşil ekrana dönüştü. Aşağıda görüldüğü üzere. 2 saat önce sapa sağlam çalışan ekran nasıl oldu da bu hale geldi hiçbir fikrim yok.

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

Şimdi 2020 yılında hala 2K 165HZ G-SYNC teknolojisi bana evladiyelik geliyor. Bu konuda sizlerin önerilerini almak isterim. Bu ekrana yeniden 4-5 bin TL para vermek sizce mantıksız mıdır? Alternatiflerim ne olmalı.

Kesinlikle 27" ten büyük ve kavisli bir ekran istemiyorum.

• Selamlar
    Acer Predator XB271HUbmiprz 27" 4ms (HDMI+Display) WQHD IPS G-Sync Oyuncu Monitör
    2.699 TL
    https://www.hepsiburada.com/acer-predator-xb271hubmiprz-27-4ms-hdmi-display-wqhd-ips-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805150?magaza=Sepetist
    https://www.epey.com/monitor/acer-predator-xb271hubmiprz.html

Aşağıdaki kriterlerde monitor bakıyorum da

- Yatay-Dikey Döndürme (Pivot)
    - QHD
    - IPS
    - 80 - 300 Hz olan monitorler
    https://www.epey.com/monitor/e/YTo0OntpOjM5NzM7YToxOntpOjA7czo2OiIzNzQzMzgiO31pOjM5NzQ7YToyOntpOjA7czoyOiI4MCI7aToxO3M6MzoiMzAwIjt9aTo0MDExO2E6MTp7aTowO3M6NjoiMzc0NTMxIjt9aTozOTcxO2E6MTp7aTowO3M6NjoiMzc2MDQwIjt9fV9zOjk6ImZpeWF0OkFTQyI7=/

Bu acer nasıldır?
    tavsiye eder misiniz, yoksa xiaomi veya viewsonic e mi bakmalıyım?

rtx2070 laptop ile kullanmak için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.