Şimdi Ara

Acemi şöförüm ve manuel vites ile ilgili sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ehliyetimi bir kaç ay önce aldım. arabam yok. aylardır sürmüyorum. kurstaki arabayı sürmek kolaydı. fakat babamın 2006 model dacia logan arabası beni deli ediyor. kavrama noktasını ayarlayamıyorum arka arkaya 5-6 kere stop ediyorum. öz güvenim gitti. araba alcam otomatik vites düşünüyorum ama onlar da pahalı. düz vites dizel ve 2010 üstü modellere bakıyorum fiyatları daha uygun. mesela citroen c3, hyundai i20 gibi güzel dizel manuel vites arabalar var. sizce bu tür bi araba alsam manuel vitese alışır mıyım? arabadan arabaya fark ediyor mu kavrama noktası, kolay sürüş vb.. yardımcı olun lütfen çok canım sıkkın.

• İnsanoğlu herşeye alışır.
  • ediyor;

benim gittiğim kursta şahin vardı( 2000 yılı)

teste de o araba ile girecektik. kurstaki hoca vites kolu titremeye başlayınca kavrama olmuş demektir diye belletti bizde öyle geçtik sınavı.

sonra toyota corola aldık; ama çok büyük bir sorunum vardı

vites kolu hiçbir şekilde titremiyordu :)))

yani arabadan arabaya değişen bir şey kavrama noktası.

hayırlı günler.
  • 17 yıl önce arkadaşım :)
  • teşekkürler arkadaşlar. alışır mıyım sizce manuel vitese?
  • alışırsınız;

ama otomatik almayıda düşünün derim.

hayırlı günler.
  • C3'ün kavraması biraz yukarıda.Bende benzinli var 70 bg.Zaten güçsüz gazsız yürütmek çok zor arabayı.Azcık kaçırınca stop ediyor İlk öğrendiğimde kanser etmişti beni ama şimdi dik yokuşlarda da kalkıyorum her türlü alışıyorsun.Onu bırakıp kocaman fluence alıp kullanıyorum arada falan.Acemiliği birazcık attıktan sonra araba,şanzıman çok farketmiyor
  • Dikkat ettiğin veya kafaya taktığın için sıkıntı olur. Önemseme, bir süre sonra birde bakmışsın her arabayı kullanır olmuşsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balata bitmiş olabilir, ben de ilk direksiyona oturduğum andan itibaren hiç stop ettirmemiştim direksiyon sınavınıda rahat geçmiştim.Ama sonra kendi aracimi aldim, ula düz yolda bile stop ediyor.Dedim acaba ben mi beceriksizim yoksa arabada mı sıkıntı? Gittim servise baskı balatayı çıkardık baktık, bitmiş tükenmis resmen.Baski balata değişince rahat rahat kullanmaya başladım.Sıkıntı arabadaymış yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.