Şimdi Ara

Abdurrahman Dilipak ; ' Hilafet İçin Toparlanın. ' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
8.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hakiki Osmanlı Torunu benim gibiler zaten sizin gibi konuştuğu konuyu bilmeyen, tarih bilmeyen, dünyayı tanımayan adamlar değil.

Hakiki Osmanlı Torunları cumhuriyetin kıymetini, Atatürk devrimlerinin kıymetini çok iyi bilir. Osmanlı Devleti Fatih gibi Atatürk gibi liderler çıkarmış. Bu bile yeter Osmanlıyı sevmem için.

Size kötü söz söylemek istemem. Belli ki kulaktan dolma bilgilerle, ya da kimin torunu olduğun belli olmayanların masallarını dinleyerek beyniniz yıkanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 28 Temmuz 2020; 15:57:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ciobaba kullanıcısına yanıt
    Biz İslamcı değiliz. Biz müslümanız. İslam satmıyoruz. İslamcı tabiri yakışıksız bir tabir.

Halk karısını kızını şeyhlere peşkeş çekmiş öyle mi? Terbiyesiz!

O solcu geçinen döneklerin şeyh diye göstermeye kalktığı kişilerle ekranlarda oynadıkları oyunları da unutmayacağız. Sizler forumda kendi aranızda tartışmaya devam edin. Bizim düşüncemiz budur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sorceress kullanıcısına yanıt

Her konuştuğunuz cümle bilgisizlikten kırılıyor.

Hristiyan mezhepler desem bilmezsin,

İngiltere Kilisesi desem hayatında duymamişsindir.

Rönesans ve reform hareketleri desem bilmezsin.

Papalik önceden neydi şimdi ne oldu desem bilmezsin.

Bir günde deyin ki, ya doğru ben bunu düşünemiştim, haklısınız deyin.

Yok illa daldan atlicak, her atladığı yerde daha da sacmalayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 28 Temmuz 2020; 16:6:0 >
  • Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt

Anlıyorum herkesin bir düşüncesi var. Uzatmak istemiyorum. Papalığın nasıl bir kurum olduğunu elbette biliyoruz. Laiklik konusuna girip şimdi sabaha kadar tartışma ortamı da oluşturmak istemiyorum. Bu konuda daha fazla yazmayacağım. Selametle efendim.

• Hilafet isteyenlerin Müslümanlıkla yakından uzaktan alakası olduğunu düşünmüyorum.
    Aklı başında bir Müslüman, özellikle günümüzde insanoğlunun her türlü pisliğe meyilli olduğunu bilen, Allah'ın apaçık yolladığı Kuran'ın kendine yeterli olduğunu bilir ve kendisi gibi etten kemikten birine güvenmez (neticede son peygamber geldi ve gitti).
    Bunlar yüzünden ülkemizdeki sağ ve sol görüşler de birbirine çatmaya çalışıyor. Rabbim bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat vermesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2guyS

Hilafet isteyenlerin Müslümanlıkla yakından uzaktan alakası olduğunu düşünmüyorum.
    Aklı başında bir Müslüman, özellikle günümüzde insanoğlunun her türlü pisliğe meyilli olduğunu bilen, Allah'ın apaçık yolladığı Kuran'ın kendine yeterli olduğunu bilir ve kendisi gibi etten kemikten birine güvenmez (neticede son peygamber geldi ve gitti).
    Bunlar yüzünden ülkemizdeki sağ ve sol görüşler de birbirine çatmaya çalışıyor. Rabbim bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat vermesin.
    +1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enes4499 E kullanıcısına yanıt
    Dostum başkanlık referandumunu bile zar zor kazandılar. Kendi içlerinde bile hayır diyen bir seçmen kitlesi vardı. Böyle bir şey mümkün değildir. Mecliste bile mhp olmadan koparıcı bir çoğunluk sağlayamıyorlar. Türkiye’nin şeriat gibi saçma sapan konulardan daha büyük sorunlaru var şu an maalesef...

• Hilafet değil de, Türkiye yi seven samimi ülkelerle(Pakistan, Azerbaycan, Sudan vs.) gibi AB gibi birlik kursak, özellikle bir bilim birliği olsa, buradan zeki adamlar bir araya gelip cern gibi bilim üretseler iyi olurdu. Özellikle Pakistanlılar zeki genel olarak muazzam programcıları var.

• bunların arap seviciliği bir türlü bitmek bilmyior bellki hepsi arap soyundan gelmiş türklük ile alakası yok.

• Bunu AÇIK AÇIK söyleyecek kadar oyları düşmüş demekki  

• Dini sevmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Bunu AÇIK AÇIK söyleyecek kadar oyları düşmüş demekki  

Bunu söyleyen kim mesela =? Hangi parti veya parti üyesi...

Hükümet kanadı çıktı çok sert kınadı böyle söylemleri. Habere konu olan kişinin mi oyları düşmüşte böyle işlere soyun muş=?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0zkanK.

Bunu söyleyen kim mesela =? Hangi parti veya parti üyesi...

Hükümet kanadı çıktı çok sert kınadı böyle söylemleri. Habere konu olan kişinin mi oyları düşmüşte böyle işlere soyun muş=?

Alıntıları Göster
    Bu bir taktiktir anlatması uzun. Siyaset okuyanlar bilir. Adam haklı.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Siyaset okumuyorum ama bir fikrim var. Genel bir halk yoklaması mı yapıyorlar? Lafı ortaya atıp destek almasına göre ilerleyen zamanda dillendirmek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorceress

Osmanlı neredeyse savaştığı tüm cephelerde, her milletten müslümanın asker olarak saflarında yer aldığı bir orduyu yönetiyordu. Pakistan dolaylarında kadınlar altınlarını osmanlıya yardım amaçlı göndermişlerdi. Bu yazdıklarım 2 örnek yalnızca. Osmanlı, hilafet ve Kur'an-ı Kerime sarıldığı için asırlardır ayakta kalabildi. Ne zaman ki yüzünü batıya döndü, o zaman kaybetmeye başladı. 1700'lü yıllaın sonlarından itibaren kaybetmeye başlamıştır. Müslümanları bir arada tutan yegane güç Hilafettir. Hilafet olmadan İslam coğrafyasının hali ortada.

yılın yorumuda gelmiş.

• yakup13 kullanıcısına yanıt

• Yav arkadaş millet nelerle uğraşıyoruz biz hala neyle uğraşıyoruz.

• Hilafet kur'an da var mı yok.
    Hadi sünnet de var mı yok.
    Kuran ve sünnet de olmayan bir kavram, mevki İslamiyet dışıdır.
    Aksini söyleyen nedir? Sorsunlar diyanete bakalım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.