Şimdi Ara

Audi a3 1.6 tdi vs Bmw 116d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki marka arasında kaldım hatchback otomatik sıfır araba almayı düşünüyorum
    Makyajlı 116d mi Sportback a3 tdi mı karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Eksileri

A3
    -Şanzıman kalibrasyonunun iyi olmaması (Beni düşünmeye iten unsur)

116d
    -Arka koltukların a3 e göre göre klostrofobik olması
    -2yıl sonra kasa değiştirecek olması

Bildiğiniz eksileri söylerseniz eklerim seçerken bu unsurlar göz önünde bulundurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afurkann -- 2 Temmuz 2015; 15:27:07 >

• Bence 116 arkadan çekişin keyfini yaşayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iki araçta karar kıldıysanız önceliğinizi belirleyin hocam. A3 daha konforlu, 116 sportif sürüşe daha yatkın görece.
  • patlak dsgli arabaya o para verilmez kardes 116

• Tabiki 116d

• 1

• biri önden çeker digeri arkadan itişli
    birinde malum dsg digerinde zf
    biri daha çok konfor odaklı digeri sürüş
    hepsinden önemlisi ne yaparsan yap ama holojenlisini alma
  • Yebi kasa a3 tasarim ozurlusu oldugu icin 1 al.Hem daha sportif suruse sahip hem a3 e gore daha guzel gorunusu var.

Almisken yazilim yaptirmayi da unutmayin.165 -170 hp soft yazilim ile mis gibi binilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 2 Temmuz 2015; 10:29:53 >
  • Çok düşünmeye gerek yok. 1.16'yi her türlü tercih ederim ben. Hem yeni makyajlanmış olması da ayrı bir avantaj.
  • Bende kaldım ikisi Arasında Volvo v40 aldm 😄
    Ha ikisinden biri olsa a3 s line satarım 1 serisinin amblemi olmasa kimse vermez o Paraları

• Tabi ki hiç biri ....

• HB alacaksan 1.16d

Bu fiyata Sedan istiyorum dersen A3'ün Sedanı
  • Cevaplar için teşekkürler genel 116d demiş şunu da söylemem gerekir genelde gazlayım yan vereyim olayım yoktur sakin sürücüyüm ama bastığımda arabanın düşünmeden fırlamasını isterim (a3 ün şanzımanı bu konuda sıkıntılıymış biraz)

Düşüncelerinizi esirgemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afurkann -- 2 Temmuz 2015; 15:48:06 >
  • Konuyu yeniden hoplatmak istemezdim ancak çok arada kaldım.

116d Türkiye + Joy paket
    geri görüş
    anahtarsız giriş ve çalıştırma
    Usb bağlantısı
    led farlar avantajları ile önce çıkıyorken
    daha şık iç tasarım
    iç hacim ile ilgili ciddi şüphelerim var (boyun 192cm). Aracı çoğunlukla tek başıma kullanıyorum fakat yine de düşündürüyor beni.

A3
    Ambiante + Xenon + Katlanır Ayna
    kaliteli malzeme
    auto hold
    geniş iç hacim (116d'ye kıyasla)
    bunların yanında anahtarsız giriş yok, usb yok vs.

bu şartlarda fikirleriniz nedir.
  • İki aracı da tanıyan biri olarak artı ve eksileri yazayım siz seçiminizi yapın.

BMW 116d + ZF

-Şanzıman harika.Motor güç ve verim konusunda fena değil ancak 3 silindirli yapısı ses ve titreşim açısından düşündürücü.
    -50-50 yük dağılımından dolayı motor olabildiğince geri konumlandırılmış olduğundan iç mekan dardır.
    -Kişiden kişiye göre değişmekle beraber iç mekan tasarım ve kalite olarak bir premium algı yaratmıyor.
    -16 inç jantlar görünüm olarak tam bir felaket.
    -Fiyatı an itibariyle A3'e göre yüksek
    -Arkadan itişli türünün son örneği olması değerli kılıyor.
    -Son makyaj ile beraber dış tasarım harika oldu ancak dediğim üzere dış tasarım yanında iç mekan zayıf kalıyor.
    -An itibariyle düşük faizli kredi veya bakım-kasko kamp var.Yine de A3 fiyatlarına yaklaşılamıyor.
    -Run-flat lastikler konfor açısından olumsuz ancak güvenlik ön planda ise vazgeçilmez
    -Geri görüş kamerası paketle beraber geliyor olması güzel.

A3 TDI
    -En son indirimler ile birlikte fiyat uygun. TDI + Stronic + Amibiton + Xenon Plus : 96500
    -S-tronic : Harika vites geçişlerine ve ekonomisine rağmen şangırtı ses,kavrama değişimi ve mekatronik arızası gibi nedenlerden dolayı ZF ile karşılaştırılamayacak bir konumda.
    -Motor olarak artık rakiplerine oranla zayıf kalıyor.S-tronic yüzünde 250nm torkun üzerine geçemiyorlar.
    -Standart Attraction jantları yine facia.Aslında standart Ambition ve Ambiente jantlar da pek iyi sayılmaz.Özel jant almak lazım.
    -İç mekan olarak sade olmasına karşın kaliteli malzemeler ile durumu kurtarıyor.
    -Bayan sürücüye daha uygun.
    -Geri görüş kamerası alınamıyor yani tekliflerde hiç görmedim.

Aklıma geldiği kadar yazdım unuttuğum varsa sorabilirsiniz.

• zf 8 pack ezer vaaaaaav
  • ecay kullanıcısına yanıt
    a3 sedan almayı planlıyorum fakat; şanzıman yüzünden aklım karışık ,stronic, dsg gibi sorunlu bir şanzıman mı.
  • Hocam tercihlerinizi belirleyin amaç konfor mu, çeviklik mi? Ben kendi adıma konuşursam spor sürüş severim ama her zaman gergin bir araç kullanmak beni mutlu etmez doğrusu, 1 serisi keyifli araç ama gergin ve yol sesi çok çok az olsa da a3'e kıyasla biraz fazla. A3 konfor arabası 1 serisi yanlama, gazlama arabası. A180 ve v40'ı neden elediniz? Merak ettim açıkcası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

a3 sedan almayı planlıyorum fakat; şanzıman yüzünden aklım karışık ,stronic, dsg gibi sorunlu bir şanzıman mı.

Dsg'nin aynısı.Servis şangırtı sesine bir şey yapmıyor.Yeni serilerde var mıdır sorup öğrenmek lazım.Kavrama biterse değiştiriyor.Garantiden sonra kavrama biterse bakımları serviste yaptırdıysan yine değiştiriyor.Değişen kavrama biraz daha uzun ömürlü oluyor.

Sırf şanzımana bakıp karar vermek yanlış ama bazı şeyleri de söylemek lazım doğruya doğru.
  • 1.6 dizel araclari ceviklik falan diye ayristirabiliyor olmak cok ilginc

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.