Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

A101 BORON 24.90TL(ETİ MADEN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
207
Cevap
8
Favori
57.020
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> A101 BORON 24.90TL(ETİ MADEN)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1387 Mesaj
      01 Şubat 2019 21:06:01
      quote:

Orijinalden alıntı: ray2

Gecikmedi fazla, geldiler hemen :)

Biri yeni çıkmış deterjana "yıpratıyor" diyor ama çok uyanık. Kendi demiyor, arkadaşı kullanmış, oradan biliyor. Biraz deşelerseniz, arkadaşına da diğer arkadaşı söylemiş oluverir anında :)

Diğeri içinde bor kelimesi geçen şeyden uzak durmak gerektiğini söylüyor. Mesela borç, bordro, bordo, borsa filan. Alayından uzak duracağız. aBORjin keçiBORluya giderse alaBORa olur diye boşuna dememişler (ne diyorum ben ya :)

Bu memleketin ürettiği her şeye düşman bir güruh var. Çekirdekten tekerleğe, deterjandan helikoptere kadar herşeye düşmanlar. Tavsiyem soy ağaçlarını e-devletten kontrol etsinler. Bir maya sorunu var belli ki...

eksik yazmışsın,

dış güçlerin oyunu, hatta ameriga'nın oyunu
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      01 Şubat 2019 22:07:12
      quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Bütün deterjanlarda sodyum perborat vardır zaten. Belli ki bu da sodyum perborat içerikli hazırlanmış bir deterjan.

Burada önemli olan yüzek aktif maddesi. Ne kullandılar bilmiyoruz (içeriğini paylaşabilecek var mı?).

Evet, hemen hemen bütün firmalar yüzey aktif maddeyi petrol türevlerinden elde eder. Çoğunlukla linear alkil benzen sülfanat sodyum tuzu kullanılır.

Ama bir istisna var, ülkemizde üretilen Persil toz deterjanların aktif maddesi ayçiçek yağından elde edilir, petrol türevleri kullanılmaz.

Acaba bu BORON'un içerisindeki yüzey aktif madde nedir ve kökeni nedir? Sırf denemek için 1 paket alabilirim.
      Sadece persil toz için mi geçerli acaba?en saglıklı o diyebilirmiyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2941 Mesaj
      02 Şubat 2019 01:58:16
      konuyla alakalı değil ama bor madeni böyle gereksiz bir iş için neden harcanıyor bu maden bakır gibi geri dönüşümü olmadığı haldeyken temizlik uğruna yok yere harcanıyor
      |
      |
      02 Şubat 2019 09:07:56

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      02 Şubat 2019 09:24:45

Ağartıcı gecmis olsun

|
      |
      alimmm78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 09:35:26

Oksijen esaslıymış bu; normal çamaşır suyu klor esaslıdır. Renkliler için kullanılmaz.

|
      |
      Limonen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 12:22:19
      Etimaden'de mühendis olarak çalışıyorum. Eğer bir sorunuz varsa beni etiketlerseniz konu içinde cevaplarım. Genel anlamda gözüme çarpan şeyleri cevaplayayım:
      1) Hani bor çok değerli bir madendi bizi uzaya götürecekti?
      On milyonlarca yıl önce çok kuvvetli bir sismolojik ve volkanik hareket sonucu magmadaki bor Bigadiç(Balıkesir)-Emet(Kütahya)-Kırka(Eskişehir) şeytan üçgeninde yeryüzüne çıkmış. Dünyadaki bor rezervinin yüzde yetmiş beşi bu alanda. Ama kalan yüzde 25 en az beş yüz sene dünyaya yeter durumda. Yani bir OPEC petrol tröstü olma imkanı yok. Bor bir yarımetal ve stratejik uç ürünler dışında kullanım alanı çok geniş olmasına rağmen muadili hep var.
      2) Bu deterjan pahalı!
      İlk önce bu deterjan fikri nasıl oluştu anlatayım. Şu an Etimaden dünyada bor satışının yüzde altmışını tek başına yapıyor. 2005 öncesi en büyük üretici ve bizim o zamanki rakimiz olan US BORAX firmasının tüketimi çeşitlendirip satışı arttırmak mentalitesinin bir ürünü. Boraks pentahidrat(konudaki bor bileşiği) güçlü bir AĞARTICI. Sabun ile formülasyonu yapılıp satılıyor. Sorun şu ki biz zaten boraks pentahidratın kilosunu 3 liraya satıyoruz. Deterjan için üretim yatırımı, formülasyon için dışarı ödeme, reklam ve pazarlama faaliyetleri sonucu biz bu üründen kar elde etmemişiz geçen sene. Oysa ki Etimaden yüzde 35 net karlılığa sahip bir kurum! Türkiye'nin de net en büyük ihracatçısı.
      3) İyi temizlemiyor
      Amaç deterjan üretmek değil de bor tüketimini arttırmak olduğundan ve deterjan da bizim bir uzmanlık alanımız olmadığından iki handikap karşımıza çıkıyor. Birincisi boraks pentahidrat çok kuvvetli bir ağartıcı olmasının yanında kireç çözücü ve yüzeydeki kirleri makinadan arındırıyor. O yüzden bu deterjana başlamadan önce makina boştayken bir kere az bir Boron ile temizlenmesi lazım. İkinci ise borun ağartıcı olarak kullanıldığı bu deterjan 30 derecede katalizör enzimine sahip olamadığından 40 derecede çalıştırılması lazım. Sıcaklığı bilip kullanmak lazım.
      4) Bor kanserojen neden kullanıyoruz?
      Aslında kanserojen ve çevreye çok zararlı olan şu an kullandığımız deterjanlar. Bor vücutta uzun süreli tutulmuyor. Kısa süreli etki olarak da bezlerde(misal testisler) tutuluyor ve sperm üretimini olumsuz etkileyebiliyor. Bu yüzden taşınma regülasyonu AB için değişti bir gümbürtü koptu falan. Ama biz kendimiz testlerini yaptığımızda güvenlik ve sağlık ilkelerine uymayan işçilerimizde bile en ufak sıkıntı görmedik. Çevreye zarar olarak bu deterjan sıradan deterjanlarla karşılaştırılamaz bile. Zaten toprakta bor var ve gerekli miktarı toprakta çiçeklendirici, meyveyi etlendirici olarak kullanılıyor. Ayrıca formülasyon parfümsüz ve ben dahil alerjiden mustarip birçok mühendis arkadaş çok olumlu yorumlarda bulunduk.

• Yüzbaşı
      973 Mesaj
      02 Şubat 2019 12:34:04

Bor 60 derecede eriyor, düşük sıcaklıkta çamaşırlarda kalıntı bırakması buna bağlanıyor diye okumuştum, bu doğru mu?
      |
      |
      sayims kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 12:40:30

Hayır değil diğer deterjanlarda kullanılan petrokimya için aktif enzimler yok ve bor bileşikleri 40 derecede aktif oluyor. Kalıntı bırakmasının sebebini yukarda yazdım. Boraks pentahidrat zaten suda çözünen bir bileşik
      |
      |
      dekareme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 13:06:46

etimaden diyor ki" Eti Matik Bor Temizlik Ürünü 60 oC’de beyazlar üzerinde oldukça etkin bir performansa sahiptir."

Bu ne anlama geliyor? "yani 40 derecede beyazları temizler ama siz yinede de işi sağlama almak için 60 ya ayarlayın gitsin" demek mi?
      |
      |
      sayims kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 13:09:45

evet en iyi performans için o sıcaklık gerekli minimum
      |
      |
      dekareme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 13:13:08
      Yorumları koyurumda alıp deneyen yok.Türk malı alırken 4-5 defa düşünüyo insan:)))evlenirken arcalık tv arcelık camaşir makınesi arclık buzdolabı demırdöküm kombi aldık türk kazansın mantıgıtla
      2 sene olmadan tvde arıza cıktı o yapıldı sene gecmeden tupu bitii tv nın .camaşir makıneside 3 sene dolmadan kazanı dagıldı.
      almanyadan gelirken miele camaşir makınesi getirmiştik 15 sene almanyada kullandaı 10 senede türkiyede kulandı miele yi.tık demedi. sonra toplam miele 25 senenin üstüne kapak pilastıgı cürümeye başladı su kacırdı kenara koyduk düşünün :)))toplam hızmet etme üresi 25 26 sene .şimdi yaşım 45 bana dersen türk malımı aman diyorum :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 2 Şubat 2019; 13:14:28 >
      Abak tarık kendisine ekran kartı yoladım mesajımı okuyupda cevap yazmayan biri 1 hafdada kendisine zor ulaştık.Ramazan devele arkadaşımızda olmassa abak.tarık kısısıne ulaşamıyacaktık ramazan develi kardeşime teşekkur ederim.abak tarıka aman ha dıyorum
    • Yarbay
      14100 Mesaj
      02 Şubat 2019 13:56:03

Tanıtım fiyatı olmalıydı kar koymadan

|
      |
      unixx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 15:43:33
      Alerji konusunda hassas olanlar biraz dikkatli kullansin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      324 Mesaj
      02 Şubat 2019 15:45:28
      Deterjanları saklayın. Lozanın gizli maddeleri 2023te kalkınca yakıt olarak kullanacağız.

|
      |
      02 Şubat 2019 16:02:00

Aynen bende senin gibi düşünüyorum çünkü dediğin gibi bende deneyimlerim sonucu buna vardım

|
      |
      unixx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Şubat 2019 17:19:55
      https://twitter.com/kacsaatoldu1881/status/1091580113869832192?s=19
      Kg az, fiyat çok, isim değişik mi? %50 zam olmuş mu oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babasayfa -- 2 Şubat 2019; 17:21:32 >
      |
      |
    • Binbaşı
      1389 Mesaj
      02 Şubat 2019 17:28:25
      quote:

Orijinalden alıntı: sayims

Etimaden'de mühendis olarak çalışıyorum. Eğer bir sorunuz varsa beni etiketlerseniz konu içinde cevaplarım. Genel anlamda gözüme çarpan şeyleri cevaplayayım:
      1) Hani bor çok değerli bir madendi bizi uzaya götürecekti?
      On milyonlarca yıl önce çok kuvvetli bir sismolojik ve volkanik hareket sonucu magmadaki bor Bigadiç(Balıkesir)-Emet(Kütahya)-Kırka(Eskişehir) şeytan üçgeninde yeryüzüne çıkmış. Dünyadaki bor rezervinin yüzde yetmiş beşi bu alanda. Ama kalan yüzde 25 en az beş yüz sene dünyaya yeter durumda. Yani bir OPEC petrol tröstü olma imkanı yok. Bor bir yarımetal ve stratejik uç ürünler dışında kullanım alanı çok geniş olmasına rağmen muadili hep var.
      2) Bu deterjan pahalı!
      İlk önce bu deterjan fikri nasıl oluştu anlatayım. Şu an Etimaden dünyada bor satışının yüzde altmışını tek başına yapıyor. 2005 öncesi en büyük üretici ve bizim o zamanki rakimiz olan US BORAX firmasının tüketimi çeşitlendirip satışı arttırmak mentalitesinin bir ürünü. Boraks pentahidrat(konudaki bor bileşiği) güçlü bir AĞARTICI. Sabun ile formülasyonu yapılıp satılıyor. Sorun şu ki biz zaten boraks pentahidratın kilosunu 3 liraya satıyoruz. Deterjan için üretim yatırımı, formülasyon için dışarı ödeme, reklam ve pazarlama faaliyetleri sonucu biz bu üründen kar elde etmemişiz geçen sene. Oysa ki Etimaden yüzde 35 net karlılığa sahip bir kurum! Türkiye'nin de net en büyük ihracatçısı.
      3) İyi temizlemiyor
      Amaç deterjan üretmek değil de bor tüketimini arttırmak olduğundan ve deterjan da bizim bir uzmanlık alanımız olmadığından iki handikap karşımıza çıkıyor. Birincisi boraks pentahidrat çok kuvvetli bir ağartıcı olmasının yanında kireç çözücü ve yüzeydeki kirleri makinadan arındırıyor. O yüzden bu deterjana başlamadan önce makina boştayken bir kere az bir Boron ile temizlenmesi lazım. İkinci ise borun ağartıcı olarak kullanıldığı bu deterjan 30 derecede katalizör enzimine sahip olamadığından 40 derecede çalıştırılması lazım. Sıcaklığı bilip kullanmak lazım.
      4) Bor kanserojen neden kullanıyoruz?
      Aslında kanserojen ve çevreye çok zararlı olan şu an kullandığımız deterjanlar. Bor vücutta uzun süreli tutulmuyor. Kısa süreli etki olarak da bezlerde(misal testisler) tutuluyor ve sperm üretimini olumsuz etkileyebiliyor. Bu yüzden taşınma regülasyonu AB için değişti bir gümbürtü koptu falan. Ama biz kendimiz testlerini yaptığımızda güvenlik ve sağlık ilkelerine uymayan işçilerimizde bile en ufak sıkıntı görmedik. Çevreye zarar olarak bu deterjan sıradan deterjanlarla karşılaştırılamaz bile. Zaten toprakta bor var ve gerekli miktarı toprakta çiçeklendirici, meyveyi etlendirici olarak kullanılıyor. Ayrıca formülasyon parfümsüz ve ben dahil alerjiden mustarip birçok mühendis arkadaş çok olumlu yorumlarda bulunduk.
      Vay anam vay. Bir kobay olmadigimiz kalmis. Ama merak etmeyin yakin zamanda bu alanda uzmanlasirsiniz. Deneme yanilma yoluyla en dogru formule ulasirsiniz.

• Yüzbaşı
      482 Mesaj
      02 Şubat 2019 18:38:19
      1 yıldır kesintisiz eti matik kullanırım hiç bir yan etkisini yıpratmasını görmedim.umarım bu da başarılı olur.
      |
      |
      || Intel Core i3 6098P || Asus H110M-K ddr 4 || Gskill RipwaysX ddr 4 16gb (8X2) 2400mhz || MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G || Benq XL2411z || Corsair Force LE 240 GB || Corsair Carbide 100R || Corsair 80PLUS SV550 || Pioneer DVR-221LBK 24X ± || Everest Rampage DLK-5115 || A4TECH BLOODY V7MA || --HUAWEI ASCEND G7-- ||
    • Yüzbaşı
      280 Mesaj
      02 Şubat 2019 18:57:46

kardeş anensefalikliğin alemi yok. Üretim sırasında bora az ya da çok maruz kalırsın. Burada çalışanların bütün sağlık parametrelerine bakılıyor ve buna göre borun yan etkileri hakkında sonuç ediniyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayims -- 2 Şubat 2019; 18:58:32 >
      |
      |
      mersin123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Paykasa
üniversite
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.