Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.509
Cevap
54
Favori
191.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sokratis

quote:

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

quote:

Orijinalden alıntı: Sokratis

Usta aracım. 2000 model bora 1.6 8v
    Arabamda atiker sıralı sistem takılı.
    Sorunum şu: aracım.genelde(her zaman değil) soğuk,sıcak farketmeksizin genelde 3 marş sonunda çalışıyor. Benzinde 4 gün kullandım. Hep tek marşta aldı.
    Ustaya götürdüm. Regülatör ve gaz kesiciyi değiştirdi. Ama sonuç yine aynı bundan 1 ay öncede lpg enjektörleri ve filtresi değişti. Yani anlıyacağınız lpg sisteminin neredeyse değişmeyen tarafı kalmadı. Ama sonuç hüsran.. Bazende ilk çalıştırmada lpg gösterge sine hiç ışık gelmiyor 2-3 dakka sonra kendiliğinden geliyor ve lpg ye geçiyor. Nedendir. Acaba burdaki usta çözemedi.

Hangi ildesiniz yardımcı olalım..

Bitlis

pm den yazdım geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: mltya44

Ustam hayırlı işler. İstanbul'dan Malatya'ya gelirken kontağı kapadım uzun uzun uyarı verdi. Bakım uyarısı olduğunu düşünüp devam ettim. 400 km falan giderken araba vites değiştirirken stop etti ve direksiyon fren devre dışı kaldı ölümden döndük. Malatya'ya kadar dört beş kez daha aynı arızayı yaptı zar zor geldim.Burada önce lpg için servise çektim bakıldı hazır ayar yapıldı bir şey çıkmadı bakımları yapıldı. Sonra renault serviste dahil olmak üzere değişik ustalara baktırdım buji değişti,kelebek boğazı temizlendi subap ayarı yapıldı ancak arıza halen devam ediyor. Korkumdan bir yere gidemiyorum gideceksem de sürekli dörtlüler açık gidiyorum.
    Bu arıza lpg bakım uyarısından sonra çıktı diye düşünüyorum. Bu şartlarda İstanbula arabayla dönmek de içime sinmiyor sizce neden olabilir acaba?
    Daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı yardımcı olursanız çok sevinirim araba Malatyda tamir edilemeyecek yoksa.
    Renault clio symbol 2008 model Atiker

çözümü pm den yazdım geçmiş olsun..

• merhaba,

Candan mühendislikten yeni lpg taktırdım
    depoyu fulledim şehir içi 191 km yol yaptım
    tekrar fulledim depo tam 50 tl'lik lpg aldı herhangi bir ayar yaptırmama gerek var mı aracın yakıtı nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kovboy66

merhaba,

Candan mühendislikten yeni lpg taktırdım
    depoyu fulledim şehir içi 191 km yol yaptım
    tekrar fulledim depo tam 50 tl'lik lpg aldı herhangi bir ayar yaptırmama gerek var mı aracın yakıtı nasıl acaba?

şu an için bir ayara ihtiyaç yok kazançlı sürüşler..
  • Kolay Gelsin Usta,

Aracım Dacia Logan 1,4 2009 model, lpg taktırmak istiyorum, Kocaeli bulunan bütün atiker servisleri görüştüm, hepsi farklı şey söyledi. Aracıma ne taktırmam uygun olur, bana yardımcı olur musunuz?
  • Merhaba hayırlı işler dilerim. Aracıma 4 ay önce microfast kit takıldı. Vw bora 1.6 sr motor aracım.bazen Lpg ye geçişte lok lok lok ses yapıyordu 20 sn sürüyordu ve 2 defa regülatör değişti. Sormak istediğim
    1- iki defa regülatör değişti ve gaz basıncı 0.80 görünüyor. Sizin tecrübelerinize dayanarak taktığınız regülatörlerde fabrikasyon olarak 0.80 olarak mı geliyor yoksa bir tuhaflık mı söz konusu!
    2- ne yaptıysan lpg geçişlerinde rolanti düşmesi ve çoğu zaman stop etme olayını çözemedik bir öneriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın ilgili,

2011 model Fiat Punto Evo 1.4 105 Hp araç almak istiyorum. Araç üzerinde Atiker marka LPG sistemi mevcut. Multiair motorla uyumlu mudur ? Almadan önce neleri kontrol ettirmem gerekir. Aracı Ankara'da kullanacağım. Hangi serviste kontrol ve bakımlarını yaptırabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılar
  • İyi günler aracım 98 model polo 1.4 16v hangi tip LPG uygundur.

Şimdiden teşekkürler

• hocam aracım 2008 clio 3 1.2 lpg yi size taktırmayı düşünüyorum atiker fast uygunmudur bilgi verebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: krdsmesut

Kolay Gelsin Usta,

Aracım Dacia Logan 1,4 2009 model, lpg taktırmak istiyorum, Kocaeli bulunan bütün atiker servisleri görüştüm, hepsi farklı şey söyledi. Aracıma ne taktırmam uygun olur, bana yardımcı olur musunuz?

sorunsuz ve uzun yıllar kullanım için Atiker gold ilk tercihimiz olur bu araç için.. kazasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: excellent56

Merhaba hayırlı işler dilerim. Aracıma 4 ay önce microfast kit takıldı. Vw bora 1.6 sr motor aracım.bazen Lpg ye geçişte lok lok lok ses yapıyordu 20 sn sürüyordu ve 2 defa regülatör değişti. Sormak istediğim
    1- iki defa regülatör değişti ve gaz basıncı 0.80 görünüyor. Sizin tecrübelerinize dayanarak taktığınız regülatörlerde fabrikasyon olarak 0.80 olarak mı geliyor yoksa bir tuhaflık mı söz konusu!
    2- ne yaptıysan lpg geçişlerinde rolanti düşmesi ve çoğu zaman stop etme olayını çözemedik bir öneriniz var mı?

geçmiş olsun
    regülatör genelde 0,80 basınçla gelir ve 1,05-1,10 aralığına yükseltilir..
    sorun için araca bağlanmak lazım regülatör olmayabilir..
    ihtimaller : ecu,map sensörü yada map sensörü montajı hatalı olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: burcink

Sayın ilgili,

2011 model Fiat Punto Evo 1.4 105 Hp araç almak istiyorum. Araç üzerinde Atiker marka LPG sistemi mevcut. Multiair motorla uyumlu mudur ? Almadan önce neleri kontrol ettirmem gerekir. Aracı Ankara'da kullanacağım. Hangi serviste kontrol ve bakımlarını yaptırabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılar

Aracı almadan önce ankara ÜSTÜN OTOGAZ a baktırabilirsiniz.. Telefon : 0 312 354 57 27
    Atikerin bu araca uygun ürünü Atiker gold kittir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcaky

İyi günler aracım 98 model polo 1.4 16v hangi tip LPG uygundur.

Şimdiden teşekkürler

Atiker microfast modeli uygundur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugu1734

hocam aracım 2008 clio 3 1.2 lpg yi size taktırmayı düşünüyorum atiker fast uygunmudur bilgi verebilirmisiniz

Atiker microfast sistemi uygundur. 0536 511 62 64 nr telefondan randevu alırsanız yardımcı olalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

quote:

Orijinalden alıntı: mrcaky

İyi günler aracım 98 model polo 1.4 16v hangi tip LPG uygundur.

Şimdiden teşekkürler

Atiker microfast modeli uygundur..

Bu arabaya microfast kit takinca lft/sft ayari nasil yapiyorsunuz?

• S.a aracımı yeni aldım. Çok yeni bir araç değil 99 model toyota corolla 1.3 otomatik. Aracıma benden önceki sahibi 31 temmuz da atiler nanofast sistemi taktirmis. Daha lpg tanımalı 400 500 im bile olmadi. Bu sistem sizce aracıma uygunmudur aslında daha hiç benzinde kullanmadim. Nasıl bir etki yapıyor bilmiyorum. Birde kendimce biraz fazla yakıyormuş gibi geldi. 1000 im bakımında bu değerler düşer mı sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: nrglr

S.a aracımı yeni aldım. Çok yeni bir araç değil 99 model toyota corolla 1.3 otomatik. Aracıma benden önceki sahibi 31 temmuz da atiler nanofast sistemi taktirmis. Daha lpg tanımalı 400 500 im bile olmadi. Bu sistem sizce aracıma uygunmudur aslında daha hiç benzinde kullanmadim. Nasıl bir etki yapıyor bilmiyorum. Birde kendimce biraz fazla yakıyormuş gibi geldi. 1000 im bakımında bu değerler düşer mı sizce

Bu sistem aracınıza uygun bir sistem yakıt konusunda bir kaç ölçüm yaparak bayiiye net rakamlarla giderseniz size yardımcı olurlar.. kazasız sürüşler..
  • İyi günler aracıma Atiker nanofast taktırdım.Lpg kullanımında herhangi bir şikayetim yok.Ancak araca benzin atıyorum mesela 4-5lt kadar.Ancak 10-12 kere falan çalıştırmaya yetiyor bu kadar benzin tüketmesi normalmidir aracın ilk çalışırken? Araç giderken hiç benzin tüketiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

İyi günler aracıma Atiker nanofast taktırdım.Lpg kullanımında herhangi bir şikayetim yok.Ancak araca benzin atıyorum mesela 4-5lt kadar.Ancak 10-12 kere falan çalıştırmaya yetiyor bu kadar benzin tüketmesi normalmidir aracın ilk çalışırken? Araç giderken hiç benzin tüketiyor mu?
    İyi günler benim aracım Marea 1.6 2004 Exclusive, hali hazırda üzerinde olan Aldesa sıralı sistem lpg yi degiştirmeyi düşünüyorum. Atiker düşünüyorum, gold vs çeşitleride var herhalde benim aracıma gidecek en uygun model hangisi olur teşekkürler.
  • Merhaba bende 2000 model hyundai accent 1.5 gls var (milenyum)
    Aracıma atiker sıralı sistem taktırmayı düşünüyorum bunun fiyatı ve Eskişehirde en sağlam yapan ustası hangisidir..

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.