Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.510
Cevap
54
Favori
191.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım 2000 model grandcherokee wj 4,7..
    Atiker gold serisi gri enjektör takılmıştı ilk. montajda. Ve regülatör sr06 tek çıkışlı 8mm borulu regulatör vardı. Usta ayarı yaptıktan sonraki sıkıntı dipgazlarda 4000 devirden sonra benzine geçiyordu. Usta ayar falan yaptı olmadı. Başka lpg ciye gittim. Gri enjektörleri söküp nozulleri 3mm yapıp,kırmızıenjektör taktı. Araç öncekine göre daha iyi oldu. Ama hala dipgaz yapınca hala biraz afallama var gibi..
    Şimdide 2. Regülatörü takalım diyor..
    Sorum ise;
    Grı enjektörmü kırmızı enjektörmü iyi ve ohm leri kaç?
    2. Regülatör çekiş ve yakışta belirgin fark yaratırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkan -- 30 Ağustos 2015; 12:23:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ,
    Aracım 2010 getz 1.4 DOHC Start
    1 yıl önce atiker lpg takılmış. 20 LT tank var üzerinde. Tankın küçük olması yakıtı etkiler mi ? tank fiyatları nelerdir.

aracım ş.içi 0,27 TL yakıyor. aynı model araçları araştırdım 0,20 hatta 0,18 TL yakanlar var .

Ne yapmamı önerirsiniz ?
  • merhaba, 2000 model otomatik clio 1,6 90 bg 8v aracım var, atiker lpg taktırdım ilk başlarda gayet iyi gidiyordu fakat zamanla benzinde araba gitmemeye, rölanti dalgalanmasına ve rölantide çok sarsılmaya başladı,ayrıca gaz verdiğimde teklemeye oluyor ve benzinde kesinlikle gidemiyorum artık. lpg de gayet sorunsuz gidiyordu ta ki geçen haftaya kadar. birçok ustaya gösterdim gaz kelebeği temizlendi,bujiler değişti, benzin filtresi ve benzin pompası değişti, subap ayarı yapıldı sadece sarsıntıısı biraz geçti. araç benzinde hala gitmiyor ve sabahları çok zor çalıştırıyorum akü ve marş da problem yok sadece 3-5 saniye çalışıyor ve devir yetmediğinden stop ediyor. lpg ye geçince de bu sabah 2 defa stop etti. problemi kimse çözemedi yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_altunel

Merhaba,

Benim problemim atiker sıralı otogaz sistemiyle ilgili. Arabayı çalıştırdığım zaman istop ediyordu. Sonra tamirciye götürdüm. Buji kablolarını değiştirdi ve enjeksiyonu baştan aşağıya temizledi. Arabanın istop sorunu düzeldi. Fakat şuan ise arabayı ilk çalıştırdığımda sorunsuz olarak giden araba ikinci çalıştırmada enjektör hatası veriyor ve sanki tek enjektörden çalışıyormuş gibi çok yavaş ilerliyor. Tamirciye sorduğumda lpg ciye göster dedi. Fakat sizce sorun ne olabilir? Bu arada araç 2001 fiat palio 1.2

Araca bağlanmak lazım ama iik akla gelen ateşleme bobini , enjektör yada ecu.. geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Ustam kolaylıklar diliyorum, Fazla vaktim yok beklemek için ve sonunda karar verdim atiker taktiracagim. Hyundai i30 2010 model eski kasa aracim.
    1-Hangi model atiker (fiyat sorun değil kullanışlı sorunsuz olsun yeter)
    2-Olası bir motor arizasinda, örneğin marş motoru, işçilik zorlaşıyor mu, bakıyorum motorun üstünde birsürü kablo boru v.s ile doluyor montajda.

Aracınıza atiker gold kit çok uygun olur , montajı ile ilgili bir sorun yok daha karmaşık araçlarıda sorunsuzca yapabiliyoruz..şimdiden hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: konnichiwa

İyi günler,

2005 model Megane II Hatchback otomatik vites aracım var.Yakıt tasarrufu amacıyla LPG kullanmak istiyorum.

Sorunsuz ve aracıma en uygun LPG kiti hangi özelliklerde olmalıdır?

Otomatik vites olması herhangi olumsuz bir durum teşkil eder mi??

Atiker'in hangi LPG kitini kullanmamı önerirsiniz??

Forumda okuduğum kadarıyla Atiker Gold kit aracıma uyum sağlar mı?

Şimdiden teşekkürler.

Çok ürün seçen bir araç değil işçilik çok önemli atiker gold çok iyi olur yada atiker microfast tercihiniz olsun .. şimdiden kazançlı sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

quote:

Orijinalden alıntı: omer1965

Merhabalar..
    3 ay kadar önce chevrolet cruze 2011 aracıma atiker obd sistem taktırdım.Konyadan yazıyorum..
    Çok menmunum, şehir içi 19 - 20 kuruş yakıyor fakat bir türlü arıza lambasını söndüremedik, hem takan arkadaşa hemde fabrikaya 4 - 5 kere gittim, ayar yapıyorlar lamba sönüyor fakar 10 15 km sonra yeniden yanıyor..
    Bunun bir çözümü varmıdır..
    İyi çalışmalar..

Neden ariza isigi yaktigini gormeden yorum yapmak cok dogru olmasada klasik montaj hatasi motor icin yetersiz nozzle kullanildigini tahmin ediyorum.

Enjektor ustundeki nozzle lar 2.5 mm delinirse (1.6 motor icin uygun deger, basinc 1 bar olmalidir) ariza isigi yakma sorunu ortadan kalkacaktir.

+1 arıza lambası bu tür supap hassasiyeti olan araçlarda yanmaması gerekir , bu motor içi ısısının normalin üzerinde olduğunu gösterir..

• quote:

Orijinalden alıntı: erolkan

Arkadaşlar aracım 2000 model grandcherokee wj 4,7..
    Atiker gold serisi gri enjektör takılmıştı ilk. montajda. Ve regülatör sr06 tek çıkışlı 8mm borulu regulatör vardı. Usta ayarı yaptıktan sonraki sıkıntı dipgazlarda 4000 devirden sonra benzine geçiyordu. Usta ayar falan yaptı olmadı. Başka lpg ciye gittim. Gri enjektörleri söküp nozulleri 3mm yapıp,kırmızıenjektör taktı. Araç öncekine göre daha iyi oldu. Ama hala dipgaz yapınca hala biraz afallama var gibi..
    Şimdide 2. Regülatörü takalım diyor..
    Sorum ise;
    Grı enjektörmü kırmızı enjektörmü iyi ve ohm leri kaç?
    2. Regülatör çekiş ve yakışta belirgin fark yaratırmı?

Bu araçta kırmızı enjektör kullanıyoruz nozul çapı uygun olmalı , alt bakır boru 8 mm olmalı buna rağmen sorun devam ediyorsa reülatör yetmiyor demektir..geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersoy92337

Merhabalar ,
    Aracım 2010 getz 1.4 DOHC Start
    1 yıl önce atiker lpg takılmış. 20 LT tank var üzerinde. Tankın küçük olması yakıtı etkiler mi ? tank fiyatları nelerdir.

aracım ş.içi 0,27 TL yakıyor. aynı model araçları araştırdım 0,20 hatta 0,18 TL yakanlar var .

Ne yapmamı önerirsiniz ?

tankın çapıyla yakıtın bir ilgisi yok.. Başka birnedenden fazla yakıyordur onada bağlanıp bakmak lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtozturk

merhaba, 2000 model otomatik clio 1,6 90 bg 8v aracım var, atiker lpg taktırdım ilk başlarda gayet iyi gidiyordu fakat zamanla benzinde araba gitmemeye, rölanti dalgalanmasına ve rölantide çok sarsılmaya başladı,ayrıca gaz verdiğimde teklemeye oluyor ve benzinde kesinlikle gidemiyorum artık. lpg de gayet sorunsuz gidiyordu ta ki geçen haftaya kadar. birçok ustaya gösterdim gaz kelebeği temizlendi,bujiler değişti, benzin filtresi ve benzin pompası değişti, subap ayarı yapıldı sadece sarsıntıısı biraz geçti. araç benzinde hala gitmiyor ve sabahları çok zor çalıştırıyorum akü ve marş da problem yok sadece 3-5 saniye çalışıyor ve devir yetmediğinden stop ediyor. lpg ye geçince de bu sabah 2 defa stop etti. problemi kimse çözemedi yardımcı olursanız sevinirim.

yakındaysanız buyrun gelin yardımcı olalım araca bakmadan yorum yapmak yanlış olur..

• candan mühendislik C kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Microfast kiti araştırdığım kadarıyla daha uygun fiyatlı ,dediğinize göre aracımla uyumlu.

Gold Kit in herhangi bir avantajı olmayacaksa microfast daha mantıklı görünüyor.

2010 ve sonrası modeller için Gold Kit daha uygun deniliyor.

Euro 5 motorlar için.

Çok yararlı bir başlık olmuş sayenizde.

Benim gibi çoğu LPG ile yeni tanışacak olanlara çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

Hayırlı işler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konnichiwa

Cevabınız için teşekkür ederim.

Microfast kiti araştırdığım kadarıyla daha uygun fiyatlı ,dediğinize göre aracımla uyumlu.

Gold Kit in herhangi bir avantajı olmayacaksa microfast daha mantıklı görünüyor.

2010 ve sonrası modeller için Gold Kit daha uygun deniliyor.

Euro 5 motorlar için.

Çok yararlı bir başlık olmuş sayenizde.

Benim gibi çoğu LPG ile yeni tanışacak olanlara çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

Hayırlı işler dilerim.

Microfast in obd li versiyonu nu tercih etmenizi oneririm.

Benzin enjeksiyon sistemi ile surekli iletisim kurarak, %100 uyum ile calisir.

• Clio 4 1.2 aracıma gold kıt taktirmayi düşünüyorum daha önce bu araca kullandınız mi acaba bu kiti. Birde cekiste hissedilir bir düşüş olur mu? Gold kıt için fiyat nedir ?

• 2012 model chevrolet yeni aveo 1.4 otomatik aracım var atiker taktıracam çokta pahalı olmasını istemiyorum ankarada önerileri alabilirmiyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguzest25

2012 model chevrolet yeni aveo 1.4 otomatik aracım var atiker taktıracam çokta pahalı olmasını istemiyorum ankarada önerileri alabilirmiyim..

2011 1.4 yeni aveo manuel aracıma 1 ay önce atiker gold microfast obd2 uygulattım , gayet memnunum şimdilik. İnşallah bir sorun yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatanQa -- 2 Eylül 2015; 12:45:23 >
  • Herkese merheba... 2012 Toyota Auris 1.33 aracıma mayıs ayında atiker gold kit taktırttım. Taktırdığım günden beri her zaman olmamakla birlikte ara ara aracım gazda iken boşa aldığım zamanlarda stop etme problemi var. Çanakkale de atiker bayiisine uğradığımda görevli arkadaşlar benzinden gaza geçme ısısı düşüktür ondandır dedi dereceyi arttırdılar fakat yine de ara ara rolantide stop etme durumu devam ediyor. Bu problemin nasıl giderebileceği hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...
  • Merhabalar

http://forum.donanimhaber.com/m_109701642/tm.htm adresindeki konuya, LPG dönüşüm konusunda cevabınızı belirtir misiniz?
  • Merhabalar. Gaz pedalından ayağımı çektiğmde araba yavaşlayıp devir düşünce gaz kendi kendine benzine geçiyor. ama gazdan ayağımı çektikten sonra debriyaja basarak devam edersem araba yavaşlasada devir düşsede gazdan benzine geçme olmuyor. sürekli debriyaja basarak trafikte gitmekten bıktım sorun ne olabilir yardımcı olabilkir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahakt

Clio 4 1.2 aracıma gold kıt taktirmayi düşünüyorum daha önce bu araca kullandınız mi acaba bu kiti. Birde cekiste hissedilir bir düşüş olur mu? Gold kıt için fiyat nedir ?

Dha önce çok montaj yaptığımız bir araç gönül rahatlığıyla montaj yaptırın iyi bir işçilikle benzini kesinlikle aratmaz.. İmkan varsa atiker gold en uyumlu ürün fiyatı 1550 tl 9 taksit.. kazançlı sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguzest25

2012 model chevrolet yeni aveo 1.4 otomatik aracım var atiker taktıracam çokta pahalı olmasını istemiyorum ankarada önerileri alabilirmiyim..

Kesinlikle Atiker gold ..Ankarada sistem mühendislik tavsiyem..
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.