Şimdi Ara

98 R9 KALORİFER SICAK ÜFLEMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracı yeni aldım motor ısınsada ısınmasada sıcak üflemiyor ılık bile üflemiyor buz gibi oluyor aracın içi

soldaki kol en üstte sağdakide en üste yakın ama üste çıkmıyor takılı kalmış ustaya gösterdim ayak üstü baktı konsolun çıkmasımı lazım ne gibi bir şey söyledi kalorifer motoru altta dedi

Vanası felan yokmudur bunun açıkmı kapalımı diye baksam denesem varsa nerdedir tam olarak bu vana ? ustaya götürsem 1 gün felan arabanın kalması lazım sanırım YARDIM LÜTFEN

• Bilen yokmu kalorifer musluğu nerededir
  • farki varmi bilmem ama brodway vardi eskiden onun kalorifer sistemi kaput kilidinin oraya bir yere denk geliyordu
    kalorifer radyotoru de orada motoruda
    ama isinmiyorsa muhtemelen termostad gitmistir veya hava vardir sistemde her ikiside cok basit bir islem sanayide her usta yapar
    motor da isinmiyor muhtemelen ??
  • polotje kullanıcısına yanıt
    motor isiniyor ama sicak hava uflemiyor ustaya.gittim ayak ustu vitesin orayi fln sokmek lazim hizli olmaz dedi musluk kapali olabilirmi oyleyse nerden bakabirmki bu musluga

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Termostat hep açık kalıyor olabilirmi?
  • araç ısınıyorsa ve fan zamanında devreye girip aracı soğutuyorsa termostatta sorun yoktur, kalorifer kazanına giden iki kalın boru vardır biri giriş biri çıkış borusu bunların ikisi de ısınıyormu araç ısınınca elinle kontrol et, sorun büyük ihtimalle kalorifer kazanında değişmesi gerekecek tıkanmıştır temizleyen yerler var fakat zaten çok pahalı bir parça değil o yüzden yenisini almak daha mantıklı, eğer boruların ikisi de ısınıyor ve araç içine sıcak hava gelmiyorsa sorun kazanda değil konsoldaki düğmede onun içinde konsolu sökmek gerek bu en son yapacağın iş olsun önce kazanın çalıştığından emin ol boşu boşuna para harcama
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Tam hatirlamiyorum uzun zamzn oldu ama
    Motor kaputunu ac kaloriferin radyatorunun etrafina bak bir kiside icerden sicak soguk kolunu hareket ettirsin muhtemelen gozukuyor telle hareket eden bir parca vana
    Onu bi kontrol et
    Foto cek koy olmazsa

• Olur iç konsolunda kaput içininde fotosonu çeker koyarım

Tam olarak nerede kalorifer kazanına giden 2 hortum sanırım üst taraflarda ve içeri doğru gidiyor detaylı tarif etseniz iyi olurdu eger bulamazsam fotoğraf çekip koyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Olur iç konsolunda kaput içininde fotosonu çeker koyarım

Tam olarak nerede kalorifer kazanına giden 2 hortum sanırım üst taraflarda ve içeri doğru gidiyor detaylı tarif etseniz iyi olurdu eger bulamazsam fotoğraf çekip koyarım

tam nokta olarak bilmiyorum ama motorun fotosunu koyarsanız göstereyim uzun zaman oldu aracımı satalı çünkü
  • serkan_2120 kullanıcısına yanıt
    tamam akşam olmadan çekebilirsem atarım :)
  • aracı yeni almışssınız hayırlı olsun keşke kaloriferin çalışıp çalışmadığına baksaydınız
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    megane 1 var motor 5 dk da 90 dereceyi vuruyor ama sıak hava üflemiyor soğuk üflüyor sıkıntı nerdendir sizce -12 derece hava buz gibi işegitmek zorunda kalıyorum yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogubeyi41 -- 30 Aralık 2014; 20:56:10 >
  • dogubeyi41 kullanıcısına yanıt
    Kumanda düğmesi sıcak soğuk ayarlarken takılma yapıyormu, soğuma suyunu kontrol edin pas görünüyormu şayet pas varsa kalorifer peteği tıkanmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogubeyi41

megane 1 var motor 5 dk da 90 dereceyi vuruyor ama sıak hava üflemiyor soğuk üflüyor sıkıntı nerdendir sizce -12 derece hava buz gibi işegitmek zorunda kalıyorum yardım

Buz gibi üflüyorsa kalorifer musluğuna baktırın.

Saygılar...
  • Soğutma sistemi hava yapmış da olabilir. Hava almayı bilmeyen bir ustaya denk gelmişse ısıtmaz. Benim arabada genleşmeye giden hortum her sene yırtılıyor. Kısaltıp kullanmaya devam ediyordum ama hava almayı ihmal ediyordum. Araç muayenesine giderken hararet artmayıp camların buğusu çözülmeyince ertesi gün havasını aldım. Şimdi hararet göstergesi hareket etmeden kalorifer ılık üflemeye başlıyor. Hararat 60' a doğru gelirken sıcak üflüyor.
  • Hocam polen filtresini değiştim ve orta şeker oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.