Şimdi Ara

Klima az üflüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
24.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Megane 2 arabanın klima gazını doldurttum ama bi fark olmadı. Birde 4 üncü derecede bile sanki az üfleme yapıyor . hele yanlar baya bi az ufluyor. Bunun üfleme motoru vs nerde olur . gogusun inmesi gerekir mi ?

Dün fan motorunun ordaki soketi (başka bi soket varsa bilemiyorum ) soktum wd40 sıktım sildim vs zaten oksitlenme yoktu bence . ama uflemede bi değişiklik olmadı. Bu uflemeyi nasıl canlandirabiliriz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Polen filtresini kontrol ettinmi. Genelde o tıkanıyor yada yanlış takıyolar o yüzden az üflüyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

Polen filtresini kontrol ettinmi. Genelde o tıkanıyor yada yanlış takıyolar o yüzden az üflüyo.

O da değiştirildi ve kontrol ettirildi. Hava kaçağı filan yok yanı .

• ?

• Hocam klima motoru ön konsolda radyo hepsi çıkması gerekir.benim araçta soket bozulmuştu orjinali ile değiştirdim 400 tl gibi bir rakamdı yanlış hatırlıyor olabilirim

• valla zor durum tam konsolun ıcınde bır parca allah kolaylık versın, polen filtresi,gazı tamamda böyle yapıyosa ya elektrıkle ılgılı yada klımanın ıcındekı motorla ılgılı sorun var sanıyorum
  • gazı bitmiş

edit: gazı yeni doldurtmuşsun. borularda kaçak olabilir. boruları kontrol ettirmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 10 Ağustos 2015; 12:11:51 >
  • Ben de polen filtresi tıkanmıştı, yenisi ile değiştirdim düzeldi. Eğer kaçak yoksa ve polen filtresinden değilse klima motoruna, aksamına bakmak gerekiyor maalesef. Birkaç günlük süreç. İyi bir klimacı bulun derim sanayi de. Belki uygun bir fiyata halledebilirsiniz. Yetkili servisler malum 3 kuruşluk parçayı onarmaz ve size motoru, kompresörü komple değiştirtir.
  • Megane 2 var akraba da o da kontrol ettirmesine rağmen güçlü üflemiyordu . Kronik sorun olabilir bir araştırın derim
  • Aracınızda sadece polen filtresi mi var yoksa kabin filtresi de var mı? Eğer ikisinde de sıkıntı yoksa fan motorunu randımanlı çalışmıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1453rpm

Aracınızda sadece polen filtresi mi var yoksa kabin filtresi de var mı? Eğer ikisinde de sıkıntı yoksa fan motorunu randımanlı çalışmıyor olabilir.

Kabinde olanı biliyorum yanı torpidonun altında olan . başka varsa bilmiyorum

• Valla bu sorun bizim kurumda da var, yeminle 16 dereceye ayarladım ful açtım banamısın demiyo :) Şaka bir yana megane lerde ısıtması ayrı dert soğutması ayrı dert, tamirciler çok anlamıyo aslında sadece klima radyatör işleri yapan bir yere götür.
  • Soğutma çok iyi değil ama idare eder ancak üfleme idare etmiyor bile

• Megane 2 ve Reno araçlarda genelde klima zayıftır.

• Benim arabada az ufluyor bende cozemedim sorunu. Bir önceki arabamda megane 2 idi ama onun uflemesi gayet güzeldi. Birde belli bir sure sonra benim klima kayış otmeye başlıyor. (Gicirdiyor) onunda sanırım çözümü yokmuş. Varsa bilen arkadaş lütfen yazsın.

• Ayrica bilgi vereyim. Soketlere wd40 degil kontak temizleyici sprey sikin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Ayrica bilgi vereyim. Soketlere wd40 degil kontak temizleyici sprey sikin.

Çalışıyor yanı hiç çalışmama durumu yok. Ama ben her ihtimale karşı wd40 sıkmıştım. Soketlik bi durum yok sanırım. Ama elektrik akiminin az gelmesi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

quote:

Çalışıyor yanı hiç çalışmama durumu yok. Ama ben her ihtimale karşı wd40 sıkmıştım. Soketlik bi durum yok sanırım. Ama elektrik akiminin az gelmesi olabilir.

Anladim usta. O tip baglanti elemanlarinda kontak spreyi kullanmak daha faydali olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

quote:

Anladim usta. O tip baglanti elemanlarinda kontak spreyi kullanmak daha faydali olur.

Eyvallah hocam .

• Renolar fazla üflemiyor heralde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.