Şimdi Ara

A3 Ön Orta Konsoldaki Fan-Kalorifer Üflemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 2015 Audi A3 Ambition Sedan aracımda klimayı açtığımda orta konsoldaki iki fan üflemiyor. Yan aynalardakiler de dahil olmak üzere diğer tüm fanlar çalışıyor. Isıtmada da bir sıkıntı yok. Ancak elektrikçi arkadaş komple ön konsolu sökmem gerekli dedi. Ben de söktürmek istemiyorum. 1 ay önce senelik bakımını yaptırdım ve bakımdan sonra bu durum oluştu.

Bu şekilde bir durum yaşayan var mı? Konsolum sökülmesi mi lazım? Bir yol gösterirseniz sevinirim.

• güncel, aynı sorun bende de var, tecrübe edenlerden fikir rica ediyoruz.

• xenedia X kullanıcısına yanıt

klapesinde sorun vardır büyük ihtimal.

• Konsol sökülmeden olmaz maalesef.

A3 Ön Orta Konsoldaki Fan-Kalorifer Üflemiyor
  • Klape motorunda sıkıntı var ve a3'te konsolu sökmeden değiştirdik diye hatırlıyorum.

• Hocam aynı sorun 2015 model aracımda da var. Klima yönlendirme motoru ya da diğer ismiyle klima klape motoru arızalı. Önde yer alan ortadaki iki ızgaradan hiçbir şekilde hava gelmiyor.

Ancak göğsü sökmeye gerek yok kesinlikle. gaz pedalının yanındaki bölümü sökerek de oraya ulaşabilirsiniz.

aracın şoför mahaline oturduğunuzda sağ ayağınızın yanında kalan bölümü açmanız lazım. ben değiştirmedim ancak kendisi değiştiren arkadaşlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahodilo -- 27 Haziran 2022; 17:41:26 >
  • Aynı sorun bende de var. 2015 S-Line sportback. Klapeyi açan motor bozuktur dedi tamirciler. Sanayide 1 motor için 2,000 lira dediler, Audi'de 5,000 lira dediler. Üstelik üstte başkasının dediği gibi, o motorcuğu değiştirmek için ön paneli sökmemiz lazım dediler. Sanırım öyle kolaylarına geliyır. Oha dedim. Kalsın dedim. Komple ön paneli söktürmeye değmez! Üflemesin dedim, bıraktım. Ama bize video veya ayrıntılı izah ile yardımcı olabilecek arkadaş varsa, ön paneli sökmeden, kendimiz halledebilirsek süper olacak!
  • bahodilo B kullanıcısına yanıt

Zarar vermeden, bişeyleri kırmadan, o dediğiniz yeri nasıl açabiliriz? Tarif edebilirmisiniz? Arkadaşınızdan ayrıntılı bilgi alabilirmisiniz?

• Josepth kullanıcısına yanıt

Tam olarak nasıl yaptığınız tarif edebilirmisiniz? Kendim yapmaya düşünüyorum da!

• Bu işlemin nasıl yapıldığını bilen birileri cevap versin lütfen! A3 Ön Orta Konsoldaki Fan-Kalorifer Üflemiyor 

• yapabildiniz mi?
  • Yaptrıabildiniz mi aynı problemi yaşıyorum

• Öncelikle selamun aleyküm bu sorunu kalorifer klape motoru zayıfladığı için yapıyor ve motorun değişmesi gerekiyor motorun güncel fiyatı 1,500 tl olup işçiliğinin 2,000 tl karsiliginda kendim yapmaktayım isteyenler ulaşabilir

Konum ankara

• Öncelikle selamünaleyküm bu araçlarda klape motoru zayıfladığı için çalışmama sorunu hepsinde vardır ve kendim yapmaktayım güncel klape motoru 1,500 2,000 civaridir bu işin ücreti 2,000 tlye yapmaktayım yapanlara sorarsanız eğer 3,000 teleden aşağı fiyat vermezler

Konumum ankara

• Tuğrul1 T kullanıcısına yanıt
    Adres ve telefon numarasi paylasabilirmisin hocam
  • Holigannn kullanıcısına yanıt

Ankara mamak ama ankarada istediğiniz yere gelip pazar günü yapabilirim isterseniz

• Merhaba aynı sorun bende de var Ankara’da bir iletişim numarası alabilirmiyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.