Şimdi Ara

90 yillik ulkemde neden adam gibi liman yok ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yarimadayiz neden adam gibi limanimiz yok ? Denizcilikte neden kara listeden Yeni YENI cikiyoruz ? Neden tersaneler yapim icin degilse sadece onarim icin turkiyede ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap yok mu :(

• 90 yıldır icraatler heykel dikmekten öteye gidemedi, bu sebeple.

• Ondan önceki 600 yılda adam mı vardı ki, liman olsun?
  • 600 yılda adamda vardı, leventte vardı. (yiğit denizci) 10 yılda 15 milyon sınırlı üretimden fazlası vardı. Oruç reis, Piri reis, barbaros Hayrettin, turgut reis, cezayirli gazi Hasan paşa vs. Cihana hükmetmiş, izlandayı dahi fethetmiş bir İslam devletini ancak islamafobikler ve kültür inkârcıları beğenmez, beğenmesinlerde zaten. Böyle "adam"lara lüzum yok.

• Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt

İzlandayı fethetmiş?
    Yok kedi gardaş, ben uzayı ve Jüpiteri de feth etmişini gördüm!
  • neommy kullanıcısına yanıt
    http://tr.m.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zlanda_Seferi

Bilmeyen rahat konuşur. Hak veriyorum. Vitesi geri alırken şuanki gazını kesmemeni rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zlanda_Seferi

Bilmeyen rahat konuşur. Hak veriyorum. Vitesi geri alırken şuanki gazını kesmemeni rica ederim.

" Bu maddenin doğruluğu konusunda şüpheler var.
    (Madde içeriğinde doğruluğu kesin olmayan kısımlar tespit edilmiştir.)
    Lütfen konuyla ilgili tartışmaya katılın. Gerekirse kaynak gösterin. "

Kedicik, Wiki bile yazılanlar hakkında kuşkusunu belirtmiş!
    Her gördüğün Murat Reisi Osmanlı safkan Türk Murat Reis sanma. Hollandalı çıkabilir karşına.
    Ben üşendim ama Neommy- izlanda diye forumda araştırırsan bi zahmet, Wiki'den öğreneceklerinden daha kaliteli bilgiye ulaşırsın.
    Wiki'nin ve senin wiki bilgisiyle söylediğin " sefer ", 3-4 günlük kıyı kasabası ziyaretinden başka bişi değil, İzlandayı fethettiniz filan sanma!
    Neommy varken Wikiye bakılmaz!

Osmanlılı olmak safkan Türk olmak yada makbul görülen bir ırkdan olmak ile değil, bu davaya hizmet vermek ile olunur. Yunanda, hollandalıda müslüman olup davaya hizmet ediyorsa mesele yoktur. 26 günde olsa İzlanda feth edilmiştir. İnkar etmek ile eline bir şey geçmeyecektir, kıyı kasaba ziyereti der smiley koyar en fazla kendini kandırırsın kardeşim. 600 yıllık kahti rical döneminde hiç değilse İzlandaya sefer yapılıyormuş, 90 yıllık rönesansda gelinen nokta ise bu olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kediyeyolgösterenadam -- 10 Mayıs 2015; 6:13:17 >

• Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_97370545/f_/key_izlanda//tm.htm#97593877

http://forum.donanimhaber.com/m_93485128/f_/key_izlanda//tm.htm#93581197

Biraz oku kedicik! Öyle artistik pozlar bana sökmez.

26 günü nerden uydurdun?

Böyle kaynaklarla gelirsen daha iyi oluyor. Akşama yanıt veririm inşallah. Ama hepsinden önce 600 yıldır adam yoktu diyen birinin her sözünü dikkate alacağımı sanma.

• quote:

Böyle kaynaklarla gelirsen daha iyi oluyor. Akşama yanıt veririm inşallah. Ama hepsinden önce 600 yıldır adam yoktu diyen birinin her sözünü dikkate alacağımı sanma.

Adam vura vura bir hal etmiş daha konuşuyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o0SonTR0o

quote:

Adam vura vura bir hal etmiş daha konuşuyon

Tarihi inķâr etmek

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Ondan önceki 600 yılda adam mı vardı ki, liman olsun?

Vardı da hepsi yada çoğunluğu Rum denizcilerdi.Çoğu Türk bile değildi...

Vahidettin de Türkleri soyu sopu belli olmayan cahil bir kitle olarak nitelendiriyordu,sen yıllarca Türkleri cami ev arasında bırak hiç eğitme (sanırsaım Türklerim devleti ele geçirmelerinden korktular) sonrada devlete yabancıları ata,neyse ki Cumhuriyet ile kurtulduk bu saçamlıktan,

Yavaş yavaş toparlanıyoruz...

Konu nereden nereye geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 10 Mayıs 2015; 10:49:58 >

• quote:

600 yılda adamda vardı, leventte vardı. (yiğit denizci) 10 yılda 15 milyon sınırlı üretimden fazlası vardı. Oruç reis, Piri reis, barbaros Hayrettin, turgut reis, cezayirli gazi Hasan paşa vs. Cihana hükmetmiş, izlandayı dahi fethetmiş bir İslam devletini ancak islamafobikler ve kültür inkârcıları beğenmez, beğenmesinlerde zaten. Böyle "adam"lara lüzum yok.

1554 yılında ölen adamın ismini veriyor, 1600'deki seferi gösteriyor. Yahu ben ne yapayım Piri Reis'i. 1900'leri geçtim 1800'lerden sonra ne denizcin var senin ?

Arap korsanın teki İzlanda'ya gitmiş, bunlar da kendilerini avutuyor "ozlondoyo sofor yoptok" diye ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 10 Mayıs 2015; 11:31:57 >
  • Arap olsa valla bu defalık bişi demiycem, homurdanmıycam ama Murat Reis Hollandalı bir korsan!
    Al Capone'ı Angaraya çağırıp gel gardaş şu ufak tefek mafyavari işlerimi hallet demek gibi bir şey bu.

Kedicik'e cevap vermeyi düşünmüyorum artık. Galiba akşam yine bilinen hafızlamalarını döşeyecek konuya.
    Ekmeleddinin dediği gibi " adama Uluslararası Hukuk anlatıyoruz, o bize failün, mefaülün diyor ".
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiddlesticks

yarimadayiz neden adam gibi limanimiz yok ? Denizcilikte neden kara listeden Yeni YENI cikiyoruz ? Neden tersaneler yapim icin degilse sadece onarim icin turkiyede ?

HOCAM LÜTFEN BÖYLE DÜŞÜNME İKİ BİN YİRMİ ÜÇÜ BEKLE HERŞEY DAHA İYİ OLACAK 25.000 DOLAR YILLIK GELİRİMİZ OLACAK, REFAH GÜNLER BİZİ BEKLİYOR, HEM DİNDAR OLMALARIDA CABASI
  • Adriana limanı var ya yetmiyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyimiz düzgün ki limanlarımız düzgün olsun? Derdiniz bu olsun.
  • quote:

Osmanlılı olmak safkan Türk olmak yada makbul görülen bir ırkdan olmak ile değil, bu davaya hizmet vermek ile olunur. Yunanda, hollandalıda müslüman olup davaya hizmet ediyorsa mesele yoktur. 26 günde olsa İzlanda feth edilmiştir. İnkar etmek ile eline bir şey geçmeyecektir, kıyı kasaba ziyereti der smiley koyar en fazla kendini kandırırsın kardeşim. 600 yıllık kahti rical döneminde hiç değilse İzlandaya sefer yapılıyormuş, 90 yıllık rönesansda gelinen nokta ise bu olmuş.

Fetihler kalıcı olur işgalde elde ettikleri ganimetlerle donanma cezayire geri dönmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PresidentObama -- 10 Mayıs 2015; 19:28:47 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.