Şimdi Ara

9 binlik sıralama yapıp 20 binlik bölümde okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • okul puanının 5 bin kişi geriye atıp 14 binlik sıralama gelmesi yüzünden ekşi tabiriyle benim mağruz kaldığım hedelemsi hödeleme. valla bu aralar canım çok sıkkın elektrik veya ehab istediğim bölümler benim. itü elektrik yükselirse yine 900 veya 1000 kişi ben kıl payı yerleşemicem ve diğer tercihim olan yıldız ehab a gideceğim. sizce de çok abes bi durum olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gök2 -- 12 Temmuz 2014; 16:43:06 >

• Beni benden alan über durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bareth_gale B kullanıcısına yanıt
    pelinsu yazmadı ama bence yazsa kesin haklı olurdu
  • Ben de 9bin oldum 13e attı. 16-17ye dusecek yer yaziyorum tmden. İstiyorsan yaz

• 11 oldum 27lik girecegim bi ihtimal bence boyle seylere takmamak lazim universite iyi universite, siniftakilerden iyiyim diyorsan da bolum birincisi ol yuksek ort. Yap çift anadal yap bir de su var 10k olan adamla 20k olan adamdan hangisi daha cok calismis bilinemez bu sebeple ben bosuna mi o kadar calistim o zaman 20k olurdum da diyemezsin. Zaten o 10klik fark biraz sans açıkçası. Ben de ilk senin gibi dusunuyordum sonra bunu fark ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

Ben de 9bin oldum 13e attı. 16-17ye dusecek yer yaziyorum tmden. İstiyorsan yaz

Hocam sizin diploma kaç geldi de bu kadar geriye atıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GhostRaider -- 12 Temmuz 2014; 17:24:03 >
  • her sıralama için spesifik bölüm olacak diye bir şey yok ki. Örneğin 540 tavan puanlı matematik bölümlerinin taban puanları yerlerde , 540 yapıp bölüme 1. girenler enayi mi ? Aynı şekilde Türkiye 1. leri 400-500 taban sıralamalı yerlere gidiyor , onlara göre de bunun bir kayıp olması gerekir aynı mantıkla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostRaider

quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

Ben de 9bin oldum 13e attı. 16-17ye dusecek yer yaziyorum tmden. İstiyorsan yaz

Hocam sizin diploma kaç geldi de bu kadar geriye atıyor?

71

• GhostRaider G kullanıcısına yanıt
    100 üzerinden 60 60 üzerinden 36
  • attj4d kullanıcısına yanıt
    hocam mühendislik ayrı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attj4d

her sıralama için spesifik bölüm olacak diye bir şey yok ki. Örneğin 540 tavan puanlı matematik bölümlerinin taban puanları yerlerde , 540 yapıp bölüme 1. girenler enayi mi ? Aynı şekilde Türkiye 1. leri 400-500 taban sıralamalı yerlere gidiyor , onlara göre de bunun bir kayıp olması gerekir aynı mantıkla.

Çok güzel bir yorum.

2012'de ODTÜ Matematiğe birincilikle girenin puanı 519 iken, son girenin puanı 403'tü. Sıralamalara ve puanlara aldanmamak gerek. Gönlünüzden neresi geçiyorsa orayı yazın, "X bölümünü istiyorum fakat puanı düşük, puanıma yazık etmeyeyim. Başka bölümler yazayım." düşüncesi yanlış bir düşünce.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.