Şimdi Ara

SBÜ GATA VE HAMİDİYE ASKERİ TIP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar selam oncelike sbü gata ve hamidiye askeri tip hakkinda bilgisi olan arkadaslara bir kac sorum var;

öncelikle yurt işleri vesaire nasıl ne şartlarda konaklıyoruz nasıl bir düzen var ?

tıp eğitimi dışında askeri eğitim de görüyor muyuz (spor faaliyetleri vesaire)?

okul dış hayattan ne kadar kopuk cep telefonu vesaire erişimi gibi bir hakkımız oluyor mu ne şartlarda dışarı çıkabiliyoruz?

tatil günlerimiz nasıl işliyoruz boş zamanlarda neler yapıyoruz?

ve erkek egemenligi yoğun gibi gozukuyor cinsiyet dağılımı ne şekil?

lutfen bilen bilgili arkadaslar cevaplarsa sevinirim

• Gülhane için konuşuyorum.

-Yurt kampüsün içinde, konaklama ücretsiz ve sabah akşam yoklama var. Kız yurdunun şartları oldukça iyi erkek öğrenci yurdunun şartları idare eder.

-Askeri eğitim görülüyor, yazın askeri kamp var ilk 3 sene, mezun olunca da sıhhiye okulu denen eğitim var.

-Sivil askeri karışık okunduğu için dış ortamdan kopuk değil, cep telefonu yasağı gibi bir şey yok (belki yaz kampına vardır.). Dışarı çıkmak sorun değil yoklama için izin alman lazım ama yetişemezsen.

-Tatil günleri normal bir tıp öğrencisi gibi ders çalışmak falan çok fark yok.

-Totalde erkek kadın eşit gibi ama askeriyenin kendi içine bakarsak %10 kadın oranı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt olarak Gülhane de KYK yurdunda kalınıyor, Hamidiye de HHO da kalınıyor, genel olarak şartlar çoğu yurttan iyi ancak askeri öğrenci olduğumuz için koğuşlar belli bir düzende olmak zorunda oluyor
    Evet görülüyor ancak sene içerisindeki eğitimler fazla zorlayıcı olmuyor yaz sonunda Menteşte kampa giriyoruz kampta sadece ilk 3 sınıfın yazında oluyor
    Okul dışarıdan fazla kopuk değil telefon tablet bilgisayar serbest belli zaman dilimleri içerisinde dışarı çıkılabiliniyor
    Tatillerde genelde izin veriliyor ancak yine belli başlı kurallar doğrultusunda oluyor. Boş zamanlarımızda genelde istediğimiz gibi vakit geçirebiliyoruz ancak belli başlı kurallar burada da kendini gösteriyor
    Hamidiye de sadece erkek öğrenciler var Gülhanede ise erkek öğrenci sayısı kadın öğrenci sayısından daha fazla olduğu için kısmen erkek egemenliği var denebilir sayı 100 erkeğe 10 kadın şeklinde.
    Başka sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasiretsizÇiftçi -- 23 Şubat 2024; 15:32:38 >

• Vay anasını ben normal okul gibi zannediyodum çekilmez bu

• slotrate kullanıcısına yanıt

Hocam belirttiğim şartlar sadece askeri öğrenciler için geçerli sivil bölümlerin herhangi bir üniversiteden farkı yok.

• Hocam yani yks ile giren kişiler sivil oluyor, onların da diğer tıp öğrencilerinden farkı yok değil mi?

• slotrate kullanıcısına yanıt

Evet hocam herhangi bir sivil tıp fakültesi öğrencisinden farkı yok.

• hocam sözlü mülakatlar nasıl oluyor bilginiz var mı msü gibi mi oluyor, sözlü mülakatlarda elenme oranı nasıl

• wlyra kullanıcısına yanıt

Evet hocam genel olarak MSÜ mülakatlarına benzer şekilde oluyor. Eleme oluyor ancak harp okulu mülakatlarındaki gibi fazla elenme olmuyor.

• hocam sağlık mülakatları nasıl oluyor peki msü sağlık mülakatlarına göre biraz daha esneklik varmış diye duydum

Hocam sağlık mülakatları harp okulu mülakatlarına göre daha esnek olduğu doğrudur örnek vermek gerekirse harp okulu mülakatlarında 19 derece ve altı düz taban iken bizde 14 derece ve altı düz taban olarak geçiyor, göz numarası harp okulu mülakatlarında tek göz için 1 derece iken bizde tek göz için sınır 3 derece. Ancak şunu da belirtmek de fayda var geçen sene en çok eleme kan değerlerinde oldu kan değerlerinde sınırlar harp okulları ile aynı yani ciddi düşünüyorsanız kan değerlerinize dikkat etmenizde fayda var hocam.

• çok sağolun hocam çoğu soruma yanıt oldunuz ciddi düşünüyorum çünkü ve hocam hamidiye de HHO da kalınıyor demiştiniz tam olarak nasıl oluyor o biraz detaylandırabilir misiniz HHO ve hamidiye konum olarak birbirine uzak çünkü ulaşım falan nasıl sağlanıyor

Özelden cevaplanmıştır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.