Şimdi Ara

85-120.000 TL aralığında C Segmenet Araç Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
4.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, önceden hatırlarsınız belki mevcut aracımla ufak bir kaza yaşadım ve çok fazla bir sıkıntı çıkmadı şükür lakin ben biraz araçtan tiksindim açıkcası. Gerek model, gerekse km sebebiyle yeni bir araç arayışına girdim. Mevcut aracım Golf 6 1.4 TSI DSG vs 180.000 KM ulaştı. 140.000 civarında kavramasını değiştirdim ve şu zamana kadar yine bir sorunla karşılaşmadım lakin açıkcası hep korkuyorum bir sıkıntı yaratır mı acaba diye.

Kahramanmaraş'ta yaşıyorum ve burası genel olarak eğimli yollara sahip bir şehir o sebepten dolayı 9 lt/km şehir içinde çok fazla düşmüyor. Eğer ciddi anlamda agresif kullanım olmazsa ve çevre yolları kullanılırsa 7 lt/km bandına düşüyor.

- Araçtan beklediklerim hususunda ise hepimiz gibi yakıt ve konfor. Bu istediklerimi aslında Golf karşılıyor lakin bütçe konusunda bir tık yükselmem gerekebilecek. Ve eğer ciddi bir durum olmaması halinde uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

Şu an yeni araç arayışımlarım şu şekilde;

-Golf var lakin 1.6 TDI düşünüyordum, okuduğum kadarıyla kronik durumlar mevcut. Bilindiği üzere DSG patlar mı sıkıntısı söz konusu... TSI alsam yeni nesil daha mı az yakar diye soru işaretlerim var...

-Leon düşünüyorum keza motor konusunda aynı durumda soru işaretlerim var ve ekstra olarak Leon'da bir donanım boşluğu var gibi görüyorum. FR dışında hangi paket tatmin edebilir? Malum FR 130.000 bandında şu an.

-308 blueHDI var fakat içim hiç fransıza gitmiyor. Donanım malzeme kalitesi çok zayıf geliyor. Fakat Golf Comf. vs 308 Allure Cam Tavan düşününce cezbediyor açıkcası.

- Honda Civic 2012-2016 iVtec düşündüm lakin Kahramanmaraş'ın eğimli yol yapısına uygun olmaması sebebiyle keza atmosferik motor tecrübem olmaması sebebiyle çok düşünemiyorum.

-Ford Focus 1.5 Tit. HB çok bulamıyorum.

-Auris çok klasik aile arabası modelinde geliyor...

Kısacası kararsızım arkadaşlar, sizlerin tavsiyelerine kulak verip araç almak istiyorum.

• Focus sınıfının ve hatta üst sınıflardan bile daha iyi yol tutuşuna sahip bir araçtır. Leonla kıyaslamanız üzerine bir de Leon daha iyi yol tutuyor demeniz oldukça komik.

Şuraya bir kaç test daha koyayım:

İnsanlara apaçi arabası Leonu "malzeme kalitesi daha iyi" diyerek önermeyin bence
  • Uzun süre kullanım yapacaksanız Golf DSG veya Leon önermem(Golf manuel belki). TSI piston kırma ve yağ yakma muhabbeti var, ne kadar doğru bilmem. Leon'u dipten önermeme sebebim trim seslerinden dolayı şikayetler edilmesi.
    O fiyata Civic i-VTEC yerine Civic RS öneririm. 182 BG biraz fazla yakabilir (2-3 litre oynar en fazla) fakat güç ve ses olarak tatmin eder.
    Focus ve Auris hakkında pek fikrim yok.
    308 BlueHDi malzeme kalitesini bilmem fakat şanzıman-motor uyumu olarak çok iyi bir araç. Auris kadar belki dayanabilir diyebilirim(çok abartmadan).
    Listeye 3 araç daha ekleyeyim.
    V40 T3. Tam otomatik şanzımanla beraber iyi motor ve Volvo kalitesini içeren C Premium araç.
    İnsignia 1.6 CDTI. Tam otomatik şanzımanla CDTI motor. V40 ile beraber ufaktan bütçeyi zıplatmanız gerekebilir.
    508 1.6 BlueHDi Allure. Şu anki sahip olduğum araç. Öneririm, tam otomatik şanzıman ile BlueHDi motor. Geniş bir araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Selamlar, dediklerinizi düşünüyorum Golf ve Leon açısından. Uzun vadede mutlaka bir sıkıntıya sebep veriyor. Yani ben denk geldim hep.

RS için bütçemi çıkartamıyorum keza yakıt oranı da yüksek gelir bana.

V40 pazarı çok yavaş olan ayrıca temiz aracın denk gelmesi ciddi bir bütçe artışına ihtiyaç duyuyor.

İnsignia 1.6 yeterli mi diye soru işaretlerim var. Bu kadar paraya neden D olmasın diyorum bazen bende.

508 düşünüyorum, Allure paketin fiyatlarına bir tık yüksek. Güzel denk gelirse zaten aklımda olan bir araç.

İlgin için çok teşekkür ederim.
  • Hocam ben de biraz daha yüksek bütçe ile araç bakıyorum, mümkünse sıfır ya da düşük km ikinci el.
    Piyasada geniş B ve sedan C araçların hemen hepsine baktım.
    Aile aracı olarak kullanacağız.

Mazda3 kalp ❤️
    Octavia düz v
    Civic Eco - RS
    Corolla

Hrv kalp ❤️
    Vitara allgrip
    Qq düz v
    Duster düz v

Araçlara bakıyorum. Nissan ve vag otomatikleri korkutuyor beni, bu yüzden hem daha sorunsuz hem de daha uygun olduğu için düz v bakıyorum.

Öncelikle konfor arıyorsanız ve golften sonra sadece vag ve mazda3 paklar sizi.
    Maraşı biliyorum, o yokuşlarda da turbosuz olmaz gerçekten.
    Konfor olarak kıyaslamak mümkün değil ama Vitara 1.4S turbo da çok güzel bir seçenek, allgrip ile Maraş'ın yokuşu falan vız gelir.

İncelemenizi tavsiye ederim ancak konfor olarak ciddi bir şey beklemeyin. Golften inip Vitaraya binilmez ama 4x4 ve turbo olması sebebiyle benim listemde.

Ayrıca golfü hiç beğenmiyorum ben. Jettayı neden kaldırdılar anlamadım.

• Ben de maraştayım qq 1.2 turbo manuelle kışın 8 litrenin üstü yaktıramadım tsi olsa 6-7 ile gezerim

• leon 1,6 tdi öneririm.. dsg yi zaten bilen biri olarak yazmıyorum ister dsg ister manuel

kendimde şuan leon var ve oldukça memnunum - trim sesi felan yok araçta gayet sessiz, yol tutuşundan memnunum , leon yerine önersem önersem 1.16 tavsiye ederim yada a3
  • Kesinlikle i30
  • Üstad bu paralara ben insignia 1.6 cdti veya w204 fl tercih ederdim

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    insignia düşünüyorum fakat w204 düşünmüyorum açıkcası. yakıt vs gibi durumlar.
  • erdoganb E kullanıcısına yanıt
    selamlar, düz vites kullanamıyorum açıkcası. ayrıca evde iki adet suv var bir üçüncüsü yorar :)
  • Lynchesque kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle kazadan dolayı geçmiş olsun. Ben de tam benzer bir araç arayışı içerisindeyim de yanlış anlamayın takıldığım konu şu oldu neden üçüncü bir araca ihtiyaç duyuyorsunuz

• Araba için hatta Golf için başlangıç olabilecek 180bin km gelmiş Golfden korkup satiyorsaniz gidip at arabası alın ama onun bile saman masrafı var malesef

Sizler yüzünden 2. el C segmenti parasına E segmenti arabaya biniyoruz böyle düşünmeye devam

Türkiye'de gerçekten çok ilginç bir kafa yapısı var arabalara karşı triger değişimi km geldi aman satayım arabayı vs istiyor ki arabaya kuruş masraf yapmayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 3 Eylül 2019; 3:53:17 >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    selamlar, 180.000 KM geldiği için herhangi bir korku sarmadı. Sadece kilometre bakımı yapmak yerine yeni bir araç kullanmak istiyorum. Ayrıca aracı satma sebebimi açıkladım, yaşadığım ufak bir kazadan dolayı bir "korku" sardı. Klasik bir Türkiye araç kullanıcısı kriteri, kime göre neye göre? ne münasebet bu kadar zevzeklik? samanından , masrafından kaçacak olsak 2 katı değerinde bir araç aramam değil mi? hadsiz.

edit: mesajını editlemişsin lakin halen ... neyse ilgin için teşekkür ederim dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lynchesque -- 3 Eylül 2019; 4:2:36 >
  • ulaulas kullanıcısına yanıt
    selamlar, teşekkür ederim. Hanemizde birlikte kullanabileceğimiz mevcut 3 aracımız var dostum,
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Seat Leon FR

Üstadım bu araç alınabilir mi?

Bu aracın galiba sol cam direği ve podye altında da boya var.
  • Lynchesque kullanıcısına yanıt
    araç dışardan güzel duruyor merak ettiğim bir parça değişen neresinde ve neden hasar kaydı yok sanırım serviste yaptırılmamış.. bu bir problem olabilir eğer değişen ufak tefek birşeyse problem yok .

boya olayına birşey demem suan yanlıs olur ama eğer hile hurda yoksa işin içinde araç temiz duruyor
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    araç sahibi galiba sarhoş kaza yapıyor ve kasko işlemiyor. o yüzden dışarı yaptırıyor diye biliyorum. eks. rap. havuz saçı posta sacı( sol iç podye) sol cam direği lokal sol ön çamurluk boyalı ve kaput değişik diyor. mekanik 95 motor diyor.

• Her durumda dusuk kilometre kosuluna gore konusuyorum.

Otomatik sart ise: 308
    Manuel ise: Golf

Dizel benzin ikisinde de asiri tuketimli degil. Kendim manuel golf kullaniyorum 2015 highline. Istanbul ortalamam 7-7.5 litre dolayinda. Haftaici maslak acibadem kopru trafigi, haftasonu genelde orta akicilikta tem trafigi. Uzun yolda 120 gecmezsen 5.5 litre, basarsan 6 litre. Memnunum kisaca. Ama otomatik alsam dsg almazdim. Masrafindan falan degil, verirsin 500-1000 iyi niyet garantisinden yaptirirsin. Ama bindigim arabada kafam rahat olacak. O sebeple 308 bakardim, o da cok guzel arac. V40 falan bu butceye dusuk kmli bulunmuyor. Mazda 3 de cok guzel arac ama sen foruma bakma ikinci eli biraz sikintili. Foruma sorsan herkes mazda mitsu falan kullaniyodur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist308 -- 3 Eylül 2019; 19:13:29 >
  • Selamlar, manuel araç konusunda gerçekten sıkıntılıyım. Kullanım zorluğu çekiyorum o sebepten mecburen otomatik araç bakıyorum. 308 güzel araçta insan 115.000 verip 308 alınca da bir değişik olur diye düşünüyorum :) çok kararsızım yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lynchesque

Selamlar, manuel araç konusunda gerçekten sıkıntılıyım. Kullanım zorluğu çekiyorum o sebepten mecburen otomatik araç bakıyorum. 308 güzel araçta insan 115.000 verip 308 alınca da bir değişik olur diye düşünüyorum :) çok kararsızım yahu.
    308 EAT6 dizel şuanda bana göre F/P aracı, şahsen bende arayış içindeyim, 2013-2014 leş Focuslara-Golflere 80-90 bin para isteniyor, Örn alttaki landaki araç an baz donanım ama oldukça yeterli bana göre.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2016-model-308-e-6-sanzuman-otomatik-kazasiz-orjinal-728869270/detay

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.