Şimdi Ara

59 UNCU HAV. VE TOP. Tugayı Erzincan/Merkez

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
17.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar selam herkese, 59. Topcu tugay erzurumda askerligimi kisa donem olarak yapacagim, usta birligimde 2. Hav. (Havan sanirim?) olucak. Yine topcu sinifinda devam edecegim degil mi? Bu yer hakkinda hic gorusu olan var mi soguk sicak disinda.. bazi sozluklerden genellikle olumlu yorumlar okudum yine de sizede sorayim dedim.. Umarım hepimiz iyi insanlarla karşılaşırız.
    59 UNCU HAV. VE TOP. Tugayı Erzincan/Merkez

• Acemi ve usta birliği erzincanda olanlar iletişime de geçebilir.
  • Yatmaya gidiyorsun hayırlısı olsun :)
  • 59. Topçu tugayı güzel yerdir. Yemekleri ve sosyal imkanları iyidir. 2. Havan eğitim bölüğünde olacaksınız. Yazıcı vs olmazsanız gelen acemi erler ile ilgilenirsiniz.
  • Kardeşim de acemiliğini burada yapacak ama o uzun dönem :) Sınıfı ulaştırma yazıyor. Usta birliği nereye çıkar çok merak ediyorum.

Herkese hayırlı tezkereler.
  • Hayırlı olsun öncelikle, ben de askerliğimi kısa dönem olarak burada yaptım. Güzel bir yerdir (Tabi ben yapalı 5 yılı geçti, şartlar değişmiş olabilir)

Öncelikle buradaki kısa dönem askerler şanslıdır, çünkü acemilik ve ustalık dönemi aynı yerdedir.
    Bu size ne avantaj sağlar?
    Dağıtım görmezsiniz
    Komutanlarınızla uzun süre vakit geçireceğiniz için genelde aranız iyi olur.
    Acemilikle başlayan arkadaşlıklarınız askerlik boyu devam eder.
    Eğitim tugayı olduğu için sürekli acemi asker bulunur. Dolayısıyla siz rütbeli olursunuz. Askerliğin angarya işleri (mıntıka, temizlik, eşya taşıma vs) genelde acemiler tarafından yapılır.
    Usta birliği havan taburu yazıyor ama oraya gideceğiniz garanti değil, bizim zamanımızda değiştiriyorlardı.
    Tugayda eğitim taburları ve merkez komutanlıkları var.
    Eğitim taburuna düşerseniz ya yazıcı ya da eğitim çavuşu olursunuz.
    Merkezde karargah bölüğü, hizmet birliği vs gibi bölükler var.
    Bu bölükler nizamiye, kayıt kabul, kütüphane, kantin, giyindirme, çamaşırhane, santral vs gibi görevler alırlar. Acemilerle muhatap olmazlar. Genelde mesleğe uygun dağıtım yapılır.

Genel şartlar olarak iyi bir yerdir. Yemekler özel şirket tarafından yapılır ve oldukça iyidir.
    Tugay içinde kantin, play-station, masa tenisi, langırt vs var. Hatta sinema var, baya para ile bilet alıp patlamış mısır vs film izleyebilirsiniz. (biletler 5 lira falandı)
    Her bölükte digiturk vardı, projeksiyonla maçlar veriliyordu.

Erzincan küçük bir şehir, dolayısıyla asker şehri diye geçer (3. ordu komutanlığı da burda)
    Halkı askeri sever, ama acemilerin olduğu dönemler çarşı çekilmez olur, 6000-7000 kel kafanın sokaklarda gruplar halinde gezdiğini düşünün :)
    Kısa dönemin artılarından biri de, acemilerin çarşıya çıkamadığı zamanlarda da çarşıya çıkabilmesi.

Şehir tamamen dağlarla çevrilidir (manzara süperdir) kışlar çok soğuk geçer, ama kar vs çok yağmaz. (ben ağustosta gidip ocakta döndüm, bir kere kar yağdı. alt dönemler de çok kar yağmadı dediler, mevsimsel de olabilir tabi)

Kantinlerde para geçmez, ziraat bankasının asker kartı (bildiğin bankamatik kartı) geçer. Elinize geçmesi vakit alabilir. Temazsız bir kredi kartı götürmenizde fayda var, otomatlarda vs acayip işe yarıyor.

Sonuç olarak, askerlik zorludur ama Erzincan bunu ekstra zorlaştırmaz. Şimdiden hayırlı tezkereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi williamwallace88 -- 1 Kasım 2018; 15:45:11 >

• Acemiliği burada yapıp , usta birliği magosa olan var mı
  • Bedelli askerliği 13B celbine çıkanlar için whatsapp grubu kurduk, bana özel mesaj gönderebilirseniz linki iletirim.

Herkese hayırlı olsun :)
  • WP grubu varsa linki atabilir mi ? Kuzenim de aynı yerde :) O da tanışmak istiyorum diyor foruma üyeliği yok. Ekleyelm onu da

• 59 UNCU HAV. VE TOP.EĞT.TUG.K.LIĞI/ERZİNCAN MERKEZ
    Whatsapp grup linki aylara göre gruplar grup açıklamasında var

https://chat.whatsapp.com/C7cqNeomEdY05GuJ0B3oHW
  • Buraya gelicek arkadaşlar varsa iletişim için whatsapp grubu kuruldu. Mesaj atarsanız grubun linkini yollarım. Hayırlı olsun herkese
  • yuki_ kullanıcısına yanıt

Kardeşim en son giden sensin akıllı telefon serbest mi? Serbestse kendi telefonumu götüreyim değilse tuşlu götürecem

• 21.7.22 de gidiyorum
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt

bende o tarihte gidiyorum erzincana instagramdan ekle istersen @mert_akyurtt

• Ben de 21 temmuz'da gidiyorum hocam.
  • JrGrendel kullanıcısına yanıt

İnsallah guzel gececek

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt

Bende 21 temmuz da geliyorum. @seyhmuss__21 Instagram dan ekle beni kardeşim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.