Şimdi Ara

Yedek Subay Terhis Yol Harcırahı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
11.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yedek subay olarak birligime katılırken eğitim yerim ile birligim arasındaki mesafeye göre iyi bir yol parası aldım terhis olurken bu para ödenecek mi? Sabit bir ücret mi ikametgah adresime göre mi yoksa soruyorlar mi nereye döneceksin diye bu ücret nasıl hesaplanıyor

• Sabit 1500-2000 arası diye duymuştum.
  • Bize adres sormadılar. Geçen ekimde 4 kişi terhis olduk, hepimiz 1860 TL almıştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 7 Mayıs 2020; 20:0:39 >
  • Terhis harcırahı sabittir
    1500 civarı bişey alırsın
  • Merhabalar. Yakın zamanda terhis olan arkadaşlar son maaşınız tam olarak mı yattı acaba. Ben 1 Kasım da terhis olacam ama normal de 15 günlük (15 ekim-1 Kasım) maaş yatması gerekiyor ama devlet maaşı peşin ödediğinden maaşı tam mı yatırıyor yoksa 15 günlük kısmı mi yatırıyor. Teşekkürler
  • husnukayaa H kullanıcısına yanıt
    Son maaş yarım yatıyor.
  • Terhis tazminatı ortalama ne kadar sürede yatıyor peki
  • husnukayaa H kullanıcısına yanıt
    Tazminat dediğimiz dönüş yol ve taşınma parası, terhis sonrası 1 hafta içinde yatar.
  • Doğuda yapan arkadaşlar, astegmenlerin yıllık izinleri kaç gün acaba?
  • Çok önemli bir sorum olacak. Ben 360. dönem asteğmenim. 2016 ağustos ayında terhis oldum. Fakat 28 haziranda ameliyat oldum ve evime gittim daha sonra da kalan iznimi kullandım ve terhis oldum. Bu süre içerisinde yol parası almadığımı fark ettim. 2016 yılının yol parasını almam mümkün mü? raporlu olduğum için yol parası verilmeme durumu var mı ?

• mctig3r kullanıcısına yanıt

Askerlik yaptığınız yerin maliye şubesi ile veya ASAL genel merkezle irtibata geçiniz. Devletin vereceklerinde 5 yıl zaman aşımı var diye biliyorum.

Raporlu olmanın dönüş yol parasına engel olacağını sanmıyorum.

• mctig3r kullanıcısına yanıt
    Hesaba baktın mı?
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

5 yıl ise ben sordurayım hemen.

• Merhaba eğitim yeri ile kıta arasındaki yol ücretleri ortalama nezaman yatar hesaplara yardımcı olur musunuz?

• Emremreaksu E kullanıcısına yanıt

Mehil izni içinde yatar. Ben 30 kasımda yemin etmiştim, 13 aralıkta yatmıştı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.