Er
22 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar ben ağustos celbi için ER olarak başvurumu yapmıştım fakat daha sonra duydum ki okuduğum bölümün(elektrik-elektronik mühendisliği) ve ağustos celbinin uzun dönem çıkma olasılığı yüksekmiş fakat ben uzun dönem gitmek istemiyorum. Kendimi 6ay için hazırladım. Askere gidenlerden duyuyoruz zaman geçmiyor orda, 12ay uzun bir süre.
Bedelli yapma imkanım da var ama bedellide de askerlik uzaktan olucak diye söylentiler var(twitterda baya bi baskı yapılmış)ama ben uzaktan askerliği tasvip etmiyorum..
Sorum; Eğer uzun dönep çıkıp uzaktan askerlik konusunda bi değişiklik olmazsa bedelliye başvurabilir miyim, Ya da başka tavsiyeniz var mı?
İnsanın tercihlerinin elinde olmaması kötü birşey.
"yedek subay olma yada olmama sizin elinizde olan bir durum değil. Lisans ve üstü mezunlar askere gitmek için gerekli yoklama ve muayene işlemlerini yaptırdıklarında otomatik olarak yedek subay olmak istiyor diye işleme alınıyor."
Biyerde bu yazıyı okudum. Doğruluğu nedir? Ben ağustos için 6ay gitmeyi istiyordum. Elektrik-elektronik müh. mezunuyum. Yedek subayliga Hayır dedim. Çıkmama durumu nedir sizce?
.
Gelecek celp dönemi için işlemlerini yapmış kişi herhangi bir sebepten dolayı celbini internetten bir sonraki döneme alabilir mi? Ayrıca ağustos celbinin açıklanma ve kesin gidiş tarihleri ne zaman oluyor?
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
LENOVO Y50-70
Dünyadan Futbol
Manchester City FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 4
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 60
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 14 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.