Şimdi Ara

55.000 TL'ye kadar araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

10 gündür, beynimi yakarcasına araçlara bakıyorum ama hala bir karara varmış değilim. İlk etapta civic otomatik lpg sedan modellerine bakarak başladım ama sonra hatchback modellerden i30, ford focus, opel astra, megane 3, clio ile bakmaya devam ediyorum.

Kullandığınız, yakınlarınızda kullanan ve tavsiyede bulunabileceğiniz, maksimum 55 bin olacak araç tavsiyeleriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thrinac -- 14 Mart 2018; 18:11:20 >

• Bravo öneririm yada Megane 3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014/2015 Opel Astra J 1.6 Edition LPG

• quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

2014/2015 Opel Astra J 1.6 Edition LPG

Hocam astrayı yol tutuşu ve motor çekişi olarak çok tavsiye etmiyorlar ama kullandın mı ya da deneyimin oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thrinac

quote:

Hocam astrayı yol tutuşu ve motor çekişi olarak çok tavsiye etmiyorlar ama kullandın mı ya da deneyimin oldu mu?

Yol tutuşu çok iyi esp hiç devreye girmedi 300km gitmiştim yan yatma vs olmadı golften iyi onu diyebilirim performans 1.6 ya göre iyi atmosferik motor sonuçta ralliye yada draglara girmeyeceğinize göre yeterli yetmez diyorsanız 1.4 T 140 lık alabilirsiniz yakıtına katlanıp

• thrinac T kullanıcısına yanıt
    Yol tutuş olarak segmentinde en üst sıralardadır astra, çekiş de motora, beklentiye göre değişir. İyi çekiş isteyen 1.4 turbo 140 hp alabilir.
  • quote:

quote:

5 sene kullandım şeksiz şüphesiz bu aralıkta focus 1.6 ile beraber en iyisidir. astra yalıtım olarak da iyi forddan
  • Merhaba fluence edc olabilir , fluenceler bu yıl çoğunlukla filolardan çıktı , beyaz harici bir renk bulursanız değerlendirebilirsiniz

C5 -407 1.6 ya da varsa 2.0hdi gayet alınabilir.

• aklınıza ilk gelen civic den şaşmayın bence
  • Corolla da bakabilirsiniz. 2008-2010 arası modeller bu fiyatta olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yol tutuş olarak segmentinde en üst sıralardadır astra, çekiş de motora, beklentiye göre değişir. İyi çekiş isteyen 1.4 turbo 140 hp alabilir.

Bugün de baktım birkaç arabaya da, kasa da çok hoş duruyor. Seçeneklerimi ikiye düşürebildim sonunda, astra ya da civic arasında tercih yapıcam artık temizini bulursam. Çok teşekkür ederim.
  • Yol tutuş konusunda forddan şaşma ama yine de astra iyidir.

Bu bütçeyle civic fd6 kasa olacaktır. Astra j ile kıyas götürmez bana göre. Sürüş, kalite, konfor, izolasyon olarak çok fark var astra lehine.

• Ayni dertten muzdaribim. Suan eski makyajli kasa auris ve makyajli kasa megane 3 arasindayim. Tabi ben otomatik bakiyorum.

• Beklentileriniz nedir, dizel mi lpgli mi, manuel mi otomatik mi biraz daha açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Yakın zamanda aynı fiyat limitinde araç değişikliği yaptım, focus 2,5dan megane 3e geçiş yaptım ve bu süreçte astrayı da inceledim dizel istediğim için motordan dolayı eledim astrayı.

Üçü de aynı sınıf araçlar kendilerine göre ufak üstünlükleri var birazdan gelip şu bunun içinden eçer bu varken ona bakılmaz gibi yorumlar gelecektir aldırmayın.

Yol tutuş konusunda 3 aracın da limitleri yüksek ve birbirine yakın bu konuda megane direksiyon hissiyatından dolayı ilk başta yol tutuşu kötü gibi hissettirse de alışınca limitlerinin yüksek olduğunu farkediyorsunuz.

Meganenin arka yaşam alanı diğerlerine göre daha dar hem diz hem de baş mesafesi olarak, bagajlar aynı sayılır.

Malzeme kalitesinde megane bir tık daha geride yalıtımda ise focus iki aracın da gerisinde kalıyor.

Yakıt olarak 1.5 dci 105lik megane 1.6 tdci 109luk focustan 1-1,5 litre daha az yakıyor şehir içinde.

Performans olarak focus yüksek hızlarda bir tık daha iyi, astrayı 1.3 95hp olduğundan dolayı kıyaslamaya sokmuyorum.

Donanımsal olarak ful paketleriyle ilgilendim ve megane donanım olarak biraz daha donanımlı.

Meganenin bakım aralığı daha uzun ve sanırım yetkili servis fiyatları daha uygun.

• TahtalıKöyünMarangozu T kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkürler hocam.

Manueli çok kullanmadım bu zamana kadar, acemi değilim ama uğraşamıyorum devriyle. Otomatik tercih sebebi ama dizel ya da lpg fark etmiyor. Şehir içinde kullanırım ki o da çok olmaz. Astranın şanzımanındaki kronik bir sorundan bahsediliyor onu araştırıyorum, civiclerde de piyasa uçmuş maşallah. Araba piyasası ayrı, hondanın kendi piyasası ayrı hale gelmiş resmen (:

Aracı babam da kullanacak, sedan hb arasında seçeneği ancak bu şekilde düşürebildim.
  • quote:

İlgin için teşekkürler hocam.

Manueli çok kullanmadım bu zamana kadar, acemi değilim ama uğraşamıyorum devriyle. Otomatik tercih sebebi ama dizel ya da lpg fark etmiyor. Şehir içinde kullanırım ki o da çok olmaz. Astranın şanzımanındaki kronik bir sorundan bahsediliyor onu araştırıyorum, civiclerde de piyasa uçmuş maşallah. Araba piyasası ayrı, hondanın kendi piyasası ayrı hale gelmiş resmen (:

Aracı babam da kullanacak, sedan hb arasında seçeneği ancak bu şekilde düşürebildim.

neyde karar kıldınız acaba?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Honda ve opel arasındayım hala; 1.6 308 ve 508 önerileri de aldım ama fiyatlar uçuk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benzer bütçe(55-60) ile bir süredir araç arayışı içindeyim. Astra 1.4T alacağım sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.