Şimdi Ara

500 yıllık tarihi ÇÖPLÜK!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar karaköyde 500 yıllık bir tarihi çeşme var. Eskiden babamın dükkanı onun önündeydi. Ve ben kendimi bildim bileli o çeşme çöplük olarak kullanılıyor!

Herkes çöpünü önüne yığıyor çöpçüler gelip oradan topluyor çöpü. Tarihi esere iyi bakmazsın anlarım da çöplük olarak kullanmak nedir?!

Oradan geçen kimse onun tarihi eser olduğunu bilmiyor çünkü rezil etmişler çeşmeyi. Şu olay dünyanın başka bir yerinde var mıdır merak ediyorum doğrusu.

(resimleri eklemeye çalışıyorum)

(google maps'ten alınmış resim)

Edit: Adres: Emekyemez, Yanıkkapı Sokak, Beyoğlu

Yanıkkapı sokakta bulunuyor bu çeşme. Tabii tanıması artık oldukça güç paylaştığım resimlerden anlaşılır sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buroigil -- 9 Ağustos 2019; 19:55:35 >

• osmanlı sandım
  • Sonra derler tarihi eserleri Avrupalılar niye götürüyor sen bakamıyosun onlar senin yerine çok güzel bakıyor Amerikalı 100 yıllık şeyleri millete tarihi eser diye kakalıyor sende 500 yıllık çeşmeyi çöp biriktirme yeri olarak kullanıyorsun
  • Arap yagi bol bulunca.....
  • Maalesef tarihine sahip çıkmayan bir milletiz.Şuan sorsan başımızda osmanlıcı bir iktidar var fakat onların döneminde de bir gelişme olmadı.Tarihi eserler çürümeye terk edilmiş durumda.Arada restorasyon yapmaya kalkıyorlar onda da eserin eski halinden birşey bırakmıyorlar.Anlayacağın iyice içine ediyorlar...
  • 500 yıllık çöp zaten ülkenin kendisi olmuş
  • Ee bildiğin çöp işte, çeşme nerde
  • Mıçmadılarsa sorun yok mıçdıkları zaman show TV yı göndeririz. Kendine saygısı olmayanın tarihe saygısı mı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haereldir

Bu mesaj silindi.
    Hocam konuyu açmaktaki amacım burdan ekşiye sıçrar oradan da birileri ilgili mecralara iletir vs belki ilgilenilir. Gerçi şu saatten sonra gördüğü zararın geri dönüşü olmaz ama yine de belki bir şeyler yapılır umuduyla açtım konuyu.
  • Hocam beyaz masa , ibb , Ekrem imamaoğlu , cimer gibi yerlere yazın hatta adresi açık olarak verin bize yazalım gerekeni yapsınlar daha geç olmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haereldir

Bu mesaj silindi.
    Nasıl ulaşmak mantıklı olur hocam? Twitterdan yazsam bakar mı acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.