Şimdi Ara

500 liraya kadar (2.el de olur) alınabilecek en iyi stereo ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok temiz ses veren, son seste bozulmayan, dip sesi olmayan ve mümkünse kablosuz alabileceğim en iyi ses sistemi nedir? Sadece müzik dinlemek için kullanacağım. (Bass ağırlıklı müzik dinlemeyi severim fakat tüm ses tonlarını en iyi şekilde verebilen kaliteli bir sistem bakıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 15 Kasım 2017; 22:4:22 >

• Edifier ürünlerini incelemeni öneririm
  • Boşver çöp sistemleri, şöyle bir canavar al,

Tıkla

3.5 MM To RCA Stereo kablo ile bilgisayarına bağlarsın. (AUX modu ile)
  • Ya da şöyle bir şey bakabilirsin;

Tıkla
  • Merhabalar

İkinci elde Harman Kardon Onyx Studio 2 öneririm. Geçen 400 e satıldı. Biraz sabredip ilanlarını kovalayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenan Memedov

Boşver çöp sistemleri, şöyle bir canavar al,

Tıkla

kesinlikle katılıyorum, benim xb5 setimde yazlık evde duruyor , yazları gümbür gümbür keyif yapıyorum. Bu bütçe ile alınabilecek en iyi sistem bu bencede. Gerçek anlamda hi-fi bir sistem çok daha fazla bütçe demek. Orta halli bir stereo sistemin ortalama kalitedeki kablo masrafı dahi 500 TL'nin üzerindedir. Tam anlamıyla hi-fi hazzı yaşatmazlar ancak güçlü ses , derin bass sesler konusunda oldukça yıkıcıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

Merhabalar

İkinci elde Harman Kardon Onyx Studio 2 öneririm. Geçen 400 e satıldı. Biraz sabredip ilanlarını kovalayın.

Sırf kablosuz diye ona para verilmez.

Harman ama sesi de belli yani. Değer mi?
  • Kenan Memedov kullanıcısına yanıt
    Ben değeceğini düşündüğüm için yazdım zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

Ben değeceğini düşündüğüm için yazdım zaten.

İstediği kadar detay versin, tek başına bir hiç.
  • quote:

Boşver çöp sistemleri, şöyle bir canavar al,

Tıkla

HocaM SELAMLAR, çöp sistem derken neyi kastettiniz. Önerdiğiniz model sadece gümbür gümbür
    bas verir ama detay vs nasıldır? mid- tiz dengesi falan.

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Çöp yazdığıda edifier sanırım Pek bilgisi yok sanırım benimde yok ama en azından çöp demeyecek kadar anlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Çöp yazdığıda edifier sanırım Pek bilgisi yok sanırım benimde yok ama en azından çöp demeyecek kadar anlarım.

Forumda ben o sony modelini sordum ses konusunda bilgisine güvendiğim birkaç kişiye, içindeki anfinin müzik setinin heybetine göre çok küçük kaldığı, gümbür gümbür bas verdiğinsen bahsedildi. Yani acaba dedim niyetlenmiştim ama vazgeçtim. Hocam sizde edifier x600 mü vardı?
  • bahsi geçen sony seti 10 yıl kadar kullanıp daha profesyonel bir sisteme geçtim ve halen yazlığımda duran bir sistem.
    İlginçtir ki edifier marka 2.0 aktif hoparlörü de (model kodu aklımda değil) masaüstü pc ile kullandım. Şimdi buradaki tavsiye tamamen bütçe ile orantılı. 500 TL bir bütçe ile Mükemmel detay veren tam anlamıyla bir hi-fi sistem kurulması imkansız. Sony set konusunda bass konusunda yorum yapan arkadaşlara katılıyorum derin ve boğucu bass sesler vermekte ancak bunu eko ayarları ile dizginlemek elinizde. Üzerinde dome tweeter var üst frekanslarda sorun yaşatmaz. Tercih meselesi , dünyanın en iyi cihazı demiyorum öyle olsaydı bende halen aktif olarak kullanıyor olurdum ama yine tekrar ediyorum 500 TL'lik bir bütçe ile sony setin rakibi olabilecek güncel bir sistem toplamak çok zor mutlaka bazı detaylardan ödün vermek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

quote:

Forumda ben o sony modelini sordum ses konusunda bilgisine güvendiğim birkaç kişiye, içindeki anfinin müzik setinin heybetine göre çok küçük kaldığı, gümbür gümbür bas verdiğinsen bahsedildi. Yani acaba dedim niyetlenmiştim ama vazgeçtim. Hocam sizde edifier x600 mü vardı?

Evet 7 senedir X600 kullanıyorum ben, Hocam pc için önerilen ses sistemlerinde Z5500 bass konusunda deprem etkisi olarak yorumlanırdı kullanıcılar tarafından, Ama sony müzik seti kullanıcıları tam bir yıkım deyimini kullanıyordu sen hesap et nasıl sistemler olduklarını amaç öncelikle oyun ve film ise bu müzik sistemleri çok iyi tercihler olur lakin ilk öncelik müzik ise bence ikinci sıraya geriler tabi kişisel bir yorum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

bahsi geçen sony seti 10 yıl kadar kullanıp daha profesyonel bir sisteme geçtim ve halen yazlığımda duran bir sistem.
    İlginçtir ki edifier marka 2.0 aktif hoparlörü de (model kodu aklımda değil) masaüstü pc ile kullandım. Şimdi buradaki tavsiye tamamen bütçe ile orantılı. 500 TL bir bütçe ile Mükemmel detay veren tam anlamıyla bir hi-fi sistem kurulması imkansız. Sony set konusunda bass konusunda yorum yapan arkadaşlara katılıyorum derin ve boğucu bass sesler vermekte ancak bunu eko ayarları ile dizginlemek elinizde. Üzerinde dome tweeter var üst frekanslarda sorun yaşatmaz. Tercih meselesi , dünyanın en iyi cihazı demiyorum öyle olsaydı bende halen aktif olarak kullanıyor olurdum ama yine tekrar ediyorum 500 TL'lik bir bütçe ile sony setin rakibi olabilecek güncel bir sistem toplamak çok zor mutlaka bazı detaylardan ödün vermek gerek.

Hocam bu sony seti en başta dikkatimi çekmişti ama sadece gümbür gümbür bas denilince hevesim gitti.
    peki sz bu sete 10 üzerinden puan verseniz
    netlik
    detay
    mid- tiz dengesi

olarak puanlamanız kaç olurdu

• quote:

quote:

bahsi geçen sony seti 10 yıl kadar kullanıp daha profesyonel bir sisteme geçtim ve halen yazlığımda duran bir sistem.

Hocam bu sony seti en başta dikkatimi çekmişti ama sadece gümbür gümbür bas denilince hevesim gitti.
    netlik
    detay
    mid- tiz dengesi

tabiki , netlik dinlediğiniz medya ile alakalı , orjinal cd ya da aux üzerinden pc bağlantısı ile kayıpsız formatlar dinlerseniz netlik 10/8. Detay derseniz benim detay anlayışım gözünüz kapalı müzik dinlerken hoparlörlerin yerini tahmin edemeyecek ölçüde her enstrümanı ayrı ayrı tüm ayrıntıları duymaktır. Bu konuda bu setten çok fazla birşey beklememek lazım zaten bu tür detayları verebiliyor olsa inanın kimse bu seti yaşına rağmen 500 tl'ye vermez. Hoparlörlerin boyutu ve kulak hizasına orantısı bakımından da detay vermeye pek müsait değil. Belki uygun ayak ve yerleşim ile bunu birkaç kademe arttırmak mümkün ama bu işlemlerde maliyet demek. Suanki sistemindekine benzer spike ve granit ile rezonansı mümkün mertebe önleyerek daha dengeli bir seste alınabilir ancak bu işlemlerde en az 500 tl demek. Bu durumda detaya 10/4 verebilirim. Mid-tiz dengesi ile ilgili şunu söyleyebilirim , bu setin müzikal anlamda sınıfta bırakan ilk olgu bass seslerin mid seslerin önüne geçmesi , tweeter ünitesi kendini ezdirmiyor oldukça temiz keskin tiz sesler alınabiliyor ancak alt frekanslar çok sağlam olduğundan vokaller eziliyor. Bir nevi spl oto müzik sistemlerinde olduğu gibi. Bu sorun çözümsüz değil yani detay puanlandırması kadar durum vahim değil çünkü iyi bir eko ayarı (bu konuda kulağına güvenen biri tarafından ) üstesinden gelinebilir. Bu arada sistemin üzerinde subwoofer kademelerini 3 ayrı seviye olarak kontrol edebiliyorsunuz. En üst kademede kullanmazsanız midler biraz daha rahatlıyor. Yani bu konuda iyi bir ayar ile mid-tiz dengesi 10/6,5 verebilirim.

şöyle özetlersek;

* ben Türkçe pop , arabesk, rnb , tecno , club, house gibi müzikler dinliyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz .
    * Aşırı detay beklentim yok iyi bir ayarla seti dizginlerim yeterki gövdeli temiz bir ses alayım zaten arşivimin çoğu mp3 , orjinal cd dinlediğimde de beni mid tiz bakımından çok fazla üzmesin ve sıkı derin basslar duyayım yeter derseniz düşünebilirsiniz.
    * ben tüm jazz , blues , silk , enstrumantal müzik dinlerim , plak arşivim var sıcak bir ses istiyorum , aşırı uğuldayan bassları sevmiyorum derseniz uzak durun (ki bu seçenekte bütçeniz 500 TL olmamalı)

umarım açıklayıcı olmuştur , saygılar

• quote:

quote:

quote:

netlik
    detay
    mid- tiz dengesi

tabiki , netlik dinlediğiniz medya ile alakalı , orjinal cd ya da aux üzerinden pc bağlantısı ile kayıpsız formatlar dinlerseniz netlik 10/8. Detay derseniz benim detay anlayışım gözünüz kapalı müzik dinlerken hoparlörlerin yerini tahmin edemeyecek ölçüde her enstrümanı ayrı ayrı tüm ayrıntıları duymaktır. Bu konuda bu setten çok fazla birşey beklememek lazım zaten bu tür detayları verebiliyor olsa inanın kimse bu seti yaşına rağmen 500 tl'ye vermez. Hoparlörlerin boyutu ve kulak hizasına orantısı bakımından da detay vermeye pek müsait değil. Belki uygun ayak ve yerleşim ile bunu birkaç kademe arttırmak mümkün ama bu işlemlerde maliyet demek. Suanki sistemindekine benzer spike ve granit ile rezonansı mümkün mertebe önleyerek daha dengeli bir seste alınabilir ancak bu işlemlerde en az 500 tl demek. Bu durumda detaya 10/4 verebilirim. Mid-tiz dengesi ile ilgili şunu söyleyebilirim , bu setin müzikal anlamda sınıfta bırakan ilk olgu bass seslerin mid seslerin önüne geçmesi , tweeter ünitesi kendini ezdirmiyor oldukça temiz keskin tiz sesler alınabiliyor ancak alt frekanslar çok sağlam olduğundan vokaller eziliyor. Bir nevi spl oto müzik sistemlerinde olduğu gibi. Bu sorun çözümsüz değil yani detay puanlandırması kadar durum vahim değil çünkü iyi bir eko ayarı (bu konuda kulağına güvenen biri tarafından ) üstesinden gelinebilir. Bu arada sistemin üzerinde subwoofer kademelerini 3 ayrı seviye olarak kontrol edebiliyorsunuz. En üst kademede kullanmazsanız midler biraz daha rahatlıyor. Yani bu konuda iyi bir ayar ile mid-tiz dengesi 10/6,5 verebilirim.

şöyle özetlersek;

* ben Türkçe pop , arabesk, rnb , tecno , club, house gibi müzikler dinliyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz .
    * Aşırı detay beklentim yok iyi bir ayarla seti dizginlerim yeterki gövdeli temiz bir ses alayım zaten arşivimin çoğu mp3 , orjinal cd dinlediğimde de beni mid tiz bakımından çok fazla üzmesin ve sıkı derin basslar duyayım yeter derseniz düşünebilirsiniz.
    * ben tüm jazz , blues , silk , enstrumantal müzik dinlerim , plak arşivim var sıcak bir ses istiyorum , aşırı uğuldayan bassları sevmiyorum derseniz uzak durun (ki bu seçenekte bütçeniz 500 TL olmamalı)

umarım açıklayıcı olmuştur , saygılar

Tebrik ederim daha iyi açıklanamazdı

• quote:

Edifier kötünün iyisi olur en fazla.

Bilgisizlikle itham etmeseydiniz keşke.
  • quote:

quote:

Bu set SAW yani Super Active Woofer tasarımına sahiptir.

Bu da inanılmaz düzeyde derin ve yumuşak bas üretir.

Sony yumuşak tonlar.

Middle yoksunu Edifier gibi değildir.

Piyasayı sıkı takip edersen güzel bir takım kurabilirsin. Ben 230 liraya Sony TA-FE 330R amfi aldım.

Mid'leri kale gibi güçlü, bas desen yüksek damping factor sayesinde iyi tonluyor. Tek eksik yanı tizleri çok zayıf.

Ama o sorun da amfiyi ekolayzerle sürerek çözülebilen bir sorun.

Unutma iş hoparlörde biter.

Diğer bileşenler de elbette önemli ama hoparlörün berbatsa, yapabileceğin fazla birşey yok.

500 liranı Logitech, Edifier, Microlab gibi oyuncaklara verme.

• quote:

quote:

Edifier kötünün iyisi olur en fazla.

Bilgisizlikle itham etmeseydiniz keşke.

İtham etmedim, Sanırım diye ekledim farkettiyseniz, Yorumu yazma sebebim gayet açık bir ürüne veya marka'ya çöp vb, Kelimeler kullanmak son derece yanlış bence, Kime göre neye göre, Karşılaştırılan ürün ne fiyatı nedir önemli olan bunlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.