Şimdi Ara

4 km daha fazla uzaklıkta 12mbit internet almak :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl oluyor anlamadım ama hat temiz olunca demek ki alınabiliyor. Bina iç tesisatımda da sorun var daha onuda yenileyeceğim.
    4 km daha fazla uzaklıkta 12mbit internet almak :)4 km daha fazla uzaklıkta 12mbit internet almak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 19 Nisan 2017; 19:59:22 >

• Bende 16 Mbit alıyordum 2 sene geçti aradan şimdi 8 Mbit alıyorum. Benim santrali uzaklaştırmışlar galiba. :D En yakın santrali öğrenmek için ne yapmam lazım? Ben şüpheleniyorum açıkcası. Konumum Zeytinburnu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 19 Nisan 2017; 20:38:18 >
  • aksine hat kirlenmiş olabilir mi ?
    snr düşük crc hataları var.. hat zayıflamasından yola çıkarak uzaklaştı diyorsun sanırım ama pek ihtimal dahili değil sanırım dslam ı başka yere taşımaları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenbey21

Bende 16 Mbit alıyordum 2 sene geçti aradan şimdi 8 Mbit alıyorum. Benim santrali uzaklaştırmışlar galiba. :D En yakın santrali öğrenmek için ne yapmam lazım? Ben şüpheleniyorum açıkcası. Konumum Zeytinburnu.

Çevre etkeni çok önemli daha önce çevrenizde int kullanan azdı bina azdı şimdi kablolar yıprandı çevresel etmenler çoğaldı. Yazları yoğunluk olunca bendede 6mbit kadar düşer diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

quote:

Orijinalden alıntı: erenbey21

Bende 16 Mbit alıyordum 2 sene geçti aradan şimdi 8 Mbit alıyorum. Benim santrali uzaklaştırmışlar galiba. :D En yakın santrali öğrenmek için ne yapmam lazım? Ben şüpheleniyorum açıkcası. Konumum Zeytinburnu.

Çevre etkeni çok önemli daha önce çevrenizde int kullanan azdı bina azdı şimdi kablolar yıprandı çevresel etmenler çoğaldı. Yazları yoğunluk olunca bendede 6mbit kadar düşer diye tahmin ediyorum.

Yeni bina filan yok ki burada. Kalabalık çevrem zaten yıllardır. Gerçi 8 Mbiti SOL'da alıyorum. TürkNet ve TTNet 16 Mbit'e kadar alırsın diyorlar.

• Alırsın demelerine bakma. Bana 512 hız tanımlıyordu turktelekom. Eğer saha dolabından gelen hat değişmiyor ve port aynı ise alacağın aynı hızdır ne fazla ne eksik. Sağlam port ve kablo değişirse değerler oynayabilir.
  • quote:

Alırsın demelerine bakma. Bana 512 hız tanımlıyordu turktelekom. Eğer saha dolabından gelen hat değişmiyor ve port aynı ise alacağın aynı hızdır ne fazla ne eksik. Sağlam port ve kablo değişirse değerler oynayabilir.

TTNet'deyken alıyordum 2 sene önce. SOL geçince max 8 Mbit alır oldum. Galiba SOL portumu uzağa mı taktı anlamadım. Telekomdan kiralıyormuş, yakına vermemişlerdir belki de benim portu. Hangi santrale bağlıyım bilmiyorum da. Bu yüzden taahhüt bitince interneti iptal edip portu boşalttırıp tekrardan yeni başvuru yapacağım. Belki düzelir. İç tesisatta sorun yok cat6 ile de aynı değerleri aldım.
    BTK'na şikayet ettim hızlı internet alamıyoruz diye. Cevaplamışlar, fiber altyapı talebiniz gerekli birimlere iletilmiştir diye. Denedik şansımızı, 16 Mbit alsam bile yeter. Fiber veya VDSL'nin İstanbul'da bulunduğum bölgeye gelmeyeceğini düşünüyorum. Lanet semt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 19 Nisan 2017; 23:59:24 >

• Eğee gerçekten 4 ise garip zira 3-3.5km'ye sinyal oturmuyor diye hizmet dahi vermiyorlar. Acaba kötü bir kablolama ile yakındaki bir DSLAM ya da santrale bağlı olmayın ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bu iş telekomun iş guzarlığı genelde denemeden "Oo 4km sinyal bile alamasın" deyip atıyorlar. Kablo tipi kesit oranı çok etkiliyor. Google haritadan ölçüm tam 4.5 km. Geçen sene bana sinyal alamam diyen adamı bulsam,; gel bak geçen sene bağlamadığın internet diyecem.

• Port eğer binaya gelen hat komple değişirse değişebilir. Yoksa senin port 100 m t7 de ise neden 300m illerdeki t7 taşısın. Birde t7ler arası fiber zaten taşıma imkanı yok. Ben böyle bir durum ile karşılaşmadım. En yakın saha dolabında port varsa var yoksa port yok deyip bağlantı yapmazlar.

• quote:

Port eğer binaya gelen hat komple değişirse değişebilir. Yoksa senin port 100 m t7 de ise neden 300m illerdeki t7 taşısın. Birde t7ler arası fiber zaten taşıma imkanı yok. Ben böyle bir durum ile karşılaşmadım. En yakın saha dolabında port varsa var yoksa port yok deyip bağlantı yapmazlar.

Bizim sokakta beyaz saha dolabı vardı da inşaat nedeniyle kaldırıldı. Özel olarak bulunduğum sokağa beyaz dolap getirme imkanım yok mu? Bu sebeptende hızım düşmüş olabilir.
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    O hattın değerini bilin derim vallahi çok iyi.

• xDSL modüü ile aranda 2800 metre kablo var . 4KM değil
  • Bir kaç gündür fırtına vardı. Hız 1 mbit kadar düştüğü oldu. Modem tplink 854w. Adsl hat testi yapınca hız 12mbit sabitleniyor. Ara ara düştüğü oluyor. Turk.net inatla size vdsl verelim diyor. Almaz diyorum. iç hattı değiştirip deneyeceğim.
  • Alirsin long reach vdsl olsa alirsin.vectoring yapiyor olabilirler mi

• gunhan G kullanıcısına yanıt
    http://www.thinkbroadband.com/images/news/7176-long-reach-vdsl2.jpg

varsa bile benim zyxel 3312 b10b yada tplink 9970 desteklediğini sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

xDSL modüü ile aranda 2800 metre kablo var . 4KM değil

bu sonuca nereden ulaştınız öğrenebilir miyim?
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    hat zayıflama değerin ve kablo kesiti
  • 1.5kmde 7 alıyorum iyiymiş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.