Şimdi Ara

4.5g hız çok yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
11.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün itibariyle Turkcell'e geçtim arkadaşlar. Ancak bir sorunum var. 4.5g hızı gerçekten çok yavaş. Tahmin ettiğim hızlar 40-50 mbit ken gordugum sonuclar hayal kirikligina ugratti. Telefonda 150 mbite kadar destekleyen modem var zaten. Telefonu yeniden baslatmama ragmen duzelmedi...

Yapmam gereken ek bir ayar var mı? Tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler.

4.5g hız çok yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearlestorm -- 15 Temmuz 2017; 20:7:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisi olan yok mu arkadaşlar?
  • Hocam bende 2 gun oldu turkcelle geceli..4.5 g bendeki durum

4.5g hız çok yavaş

15 temmuz icin verdigi internet .belkide bu yuzden ağırdır..

• Ben de böyle düşünüyorum ya da altyapı baz istasyonu çalışması mı var acaba? Gerçekten hızlar çok kötü
  • Ayar felan yapmanıza gerek yok bu kadar hız alıyorsunuz işte geceleri daha yüksek alırsınız.

Ayrıca 4.5G 800,1800,2100,2600 mhz'den yayın yapar Vodafone 900 mhz'den genelde yayın yapar eğer 1800 Mhz'den yayın alsaydınız en azından 50 Mb görmeniz gerekirdi.

Benim cihazım 100 mb desteklediği için maksimum değerleri alıyordum.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Peki ben nasıl 1800 mhz den yayın alıcam? Çevremde bulunan baz istasyonuyla mı bir ilgisi var?
  • fearlestorm kullanıcısına yanıt
    Tabikide Türkcell 800 Mhz'den yayın yapıyorsa 800 Mhz frekans alırsınız.

Çevrenizde Türk Telekom 1800 Mhz'den yayın yapıyorsa 1800 Mhz'den yayın alırsınız.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Muhtemelen 800 MHz yayın alıyorsunuz ve kullanımı yoğun bir bölgedesiniz. 15 Temmuz günü zaten bir ağırlık var, sanırım herkese paket verince şebeke yetersiz kaldı ama herkesin de aynı anda kullanmasına imkan yok.

Bir de bulunduğum yerde 3G hızı 4G'den iyiydi ama bugün 3G iyice ölüydü. 4G 6 Mbit hız veriyordu, 3G ise 0.9 Mbit. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Tamamen katılıyorum. 3G de 1 mbit civarı hız alabildim. 4G de ortalama hızım 6 mbit idi.

• Arkadaşlar 15-16 temmuzda gelen hediye ile hız testi yaptıysanız az olması normaldir. Turkcell hediye paketlerin hızlarını düşük tutuyor. Sorun halen devam ediyorsa yukardaki arkadaşların dedikleri aynen doğrudur.
  • Sorun hala devam ediyor. Arkadaş bir frekans yüzünden 4.5g 6 mbit hız veriyorsa saçmalıktır. Hadi onu da geçtim 3g de bile 2 mbit hızı anca görüyorum ne diye geçtik o zaman Turkcell'e? Hızlı diyorlardı hani ne alakası var?
  • 4.5g hız çok yavaş

Benim durumda bu.
  • Bende de şuanda Turk telekom var acaba geçsem mi diye düşünüyorum Turkcell'e adam akıllı kampanyası da yok paketlerde hep yarısı gece diyor internet için saçmalık.
    Turk telekomda 10 gb 1000 sms 1000 dk 39 tl olan faturalı kampanya var onunla ilerlicem galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan 30 mbit görmekteyim.

• bugün geçtim 4.5g ye max 11mbit gördüm.3g daha hızlı şuan ciddi bi bir hayal kırıklığı var

• 4.5g den bende umduğumu bulamadım

2-8 mb dl hızı nişantaşıda

• ogameci kullanıcısına yanıt
    hortlatmısın:)

vodafone sa iyi bile o hız
  • Vodafone
    4.5g hız çok yavaş
    Bu da az once yaptigim test su hale bak.

4.5g hız çok yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GBrighter -- 2 Mart 2020; 23:18:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.