Şimdi Ara

3g 4g arasinda pil omru farki var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaslar vodofone da 4g kullanirken telefonum daha iyi bir pil performansina sahipti turktelekoma geçince pek 4g kullanma sansim olmadi turktelekomda ve turkcellde durum nasil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence operatorden bagimsiz olarak 3g 4g'den daha fazla sarj tuketir. Mumkun oldugu surece 4g kullanmak mantikli.

• scoopi kullanıcısına yanıt
    4g bulundugum yerde cekmiyor ne yazikki ustelik sehir merkezibdeyim

• Yıllardır otobüsde internet kullanırım türk telekom adına konuşuyorum 3G ile günü bitirmek benim için imkansız birşeydi telefon yolda filan yüzde yüz kapanıyordu çok hızlı şarj gidiyordu telefon kapanacak diye birşey yapamıyordum 4G geldikten sonra %30-50 civarında bir katkısı oldu benim için.
    Bütün gün kullanıyorum eve geldiğimde %20 şarj kalıyor daha yoğun internetimi kullanmama rağmen full 4G açık
    olmasına rağmen
  • vodafonede kapsama olduğu için daha fazla pil süresi almışsındır, telekomun bazı yerlerde sinyal düşüklüğü var

yani telefon sürekli sinyal arayışında olduğunda bir miktar enerji tüketir vodafone de çoğu yerde full olarak çektiği için sinyal sabittir ve bunun bataryaya katkısı olur zaten 4g nin temellerinden biriside kapsamaydı o da oldu 800mhz bandı uzunca bir alanı kapsayabiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    vodofone da 3g de baya şarj yiyordu ama 4g si baya iyiydi hem kapsama hem pil acisindan

turktelekomda 3g de normal pil tüketimi ama 4g cekmiyor adam akilli

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

vodofone da 3g de baya şarj yiyordu ama 4g si baya iyiydi hem kapsama hem pil acisindan

turktelekomda 3g de normal pil tüketimi ama 4g cekmiyor adam akilli

Zaten bölgeden bölgeye değişiyor mesela bizim evde vodafone 3g yok 4g 2-3 dis 2g bile 3-4 dis

Yani nerde ne iyiyse onu kullanın ve fiyatlarinida kıyaslayarak

• Kapsamaya göre değişir.

3G daha iyi çekiyorsa 3G daha iyi şarj süresi sunar.Şehir merkezinin her yerinde 4G şebekesi varsa ve iyi çekiyorsa şarja olumlu katkı yapar ama şehirde 1 tane baz istasyonunda varsa şarj daha kötü gidecektir.

Şehirden şehire değişir kısacası gözlemlemek lazım net bir bilgi verilmez bu konu hakkında

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum. 3g daha iyi çekiuorsa üç g az yer dört g daha iyi çekiyorsa dört g daha az şarj yer. Ayrıca 4g de veri daha hızlı iletildiğinden 3gye göre daha az şarj tüketir. Ama öncelik çekime bağlı.

• tt de 3g baya iyi cekiyor hocam bulundugum evde fulle yakin cekiyor bir tek fakulte binasınin icinde sinyal bazi yerlerde cok düşüyor yolda iki yerde sinyal kesiliyor ama full 3g cekiyor onceden vodofone da kullandim fakulte binasinda internet çekmiyordu ne yazikki tt den. baya memnunum ama vodofone un 4g kapsama alani kadar iyi değil ama 3g si gayet iyi

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Vodafoneda şarjınız daha çabuk biter o zaman. Vodafone 3gyi 4g die yediriyor zaten.

• vodofine da durdurdugu yerde eriyordu sarji tt de gayet iyi gidiyor dediginiz gibi

• Telefonun sinyali ne kadar iyi ise o kadar az sarjınız gider telefon sinyal iyi olması için kendini zorluyor ve şarjı çabuk bitiyor.
    LTE 800 , 1800 , 2100 , 2600 mhz bakımından en yüksek veri harcama oranına göre sarj çabuk biter ama 2 gb veriyi indirirseniz en düşük hızı olan Mhz frekansı daha fazla güç harcayacaktır.
    Dokumatik telefon'da en çok şarj harcayan 3 tane neden vardır.

1.Ekran ve Parlaklık
    2.İnternet 3G ve 4G'dir.2G diğerlerine nazaran daha az sarj tüketmektedir.
    3.Uygulamalar Cpu ve Ram ile bağlantılıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.