Şimdi Ara

başkasının üzerine olan faturalı hattı kapatma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
31.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arkadaşımda avea faturalı hat var ama başka birinin adına kayıtlı. nasıl yapar ederiz ?

• hat sahibi çok başka yerde hocam ve ulaşmakta istemiyoruz . hat resmen başımıza bela oldu . ödemesek busefer adama haciz gidecek
  • ucuß3 kullanıcısına yanıt
    En basit yolunu yazayım.

Hat sahibi hiçbir yere gitmeden Avea'ya telefon açacak ve hattı ön ödemeli yaptırmak istiyorum diyecek. Bu işlem için sizden 20 TL kesecekler ve hat faturalı olacak. (Kestikleri 20 TL'yi hat kontörlüye geçince kontör olarak hatta yüklüyorlar)

Hatta yüklenen 20 TL'yi de kullanacaksınız, o bitince hattı kırıp atın. 180+90 gün sonra hat kendiliğinden iptal olur.
  • xu kullanıcısına yanıt
    hat sahibi aveaya telefon açacaksa hattı kapatma işlemi yapsın

hat sahibi aradıktan sonra niçin faturasıza geçsin ki???
  • gaggag kullanıcısına yanıt
    Hattı telefonla kapatmıyorlar. Hat kapatmak için abone merkezine gitmeniz gerekiyor. Hattı telefonla sadece 10 günlüğüne bloke ediyorlar sonra abone merkezine gidip ıslak imza ile kapattırıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xu

Hattı telefonla kapatmıyorlar. Hat kapatmak için abone merkezine gitmeniz gerekiyor. Hattı telefonla sadece 10 günlüğüne bloke ediyorlar sonra abone merkezine gidip ıslak imza ile kapattırıyorsunuz.

dostlar durumu anlatamadım. bakın şimdi bn bi kızla çkyrm. o kızn hatta eski çktğına aitmiş. kapat dedi kapatmadı oğlan . kız bu hattı kullanmak istemiyor . anlatabildim mi durum böyle karman çorman
    Bu durum nasıl çözülür bilemeyeceğim ama ben olsam şöyle yaptırırdım. O numarayı * * 2 1 * 05759998877 # ile gerçekte var olmayan bir numaraya yönlendirir, yeni bir hat alır ve rehberdeki herkese artık bu numaranın kullanılmadığını, bu numaradan gelen arama ve sms'lere artık itibar edilmemesi gerektiğini ve yeni numaranın xxxxx olduğunu bildiren bir sms atardım.

Yanlış numaraya yönlendirme yapıldığı için hattı bundan sonra kimse arayamayacaktır. Rehberdeki herkese de SMS ile bilgi verildiği için zaten arayan veya o numarayı dikkate alan kalmayacaktır.

En kolay ve mantıklı yol bu olur.

Çünkü başkasının adına olan hattı yasal yollardan kapattıramazsınız.
  • xu kullanıcısına yanıt
    olayı anlatamadım

madem hattın yasal sahibi devreye girecekse gitsin ıslak imza versin o halde

niye faturasıza çevirme işlemi yapılsın ki

hattın yasal sahibi devreye girecekse ıslak imza ile hattı kapattırsın o halde!!!!!

adam hattın yasal sahibi olmadan işlem yapılıp yapılamayacağını soruyor.............
    durumu anladık

çözümü yok!!!!
  • sanırım en mantıklısı faturasıza geçip kapanmasıı beklemek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Siz faturasız hatta geçemezsiniz
    Hattın yasal sahibi yapabilir bu işlemi ancak

• 1 ekime kadar eski sahibi olmadan hattı üzerinize alabilirsiniz, 5 gününüz kaldı haberiniz olsun

kontörlü olarak üzerinize alın, kontör yüklemeyin 270 gün sonra kendiliğinden kapanır. (ya da üzerinize aldıktan sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz, kapatmanız da gerekmeyebilir, eski sahibi buna itiraz edip hattı geri açtırırsa kendisi açtırmış olur ve borcuna kendisi katlanır)

son 5 gün unutmayın

bunun size maliyeti kesin emin olmamakla birlikte (ilk vergi, ilk fatura vs) 100 TL'ye yaklaşır, sizin istediğiniz şekilde tek çözüm bu

ya da, eski elemana bir mesaj atıp, hattı kullanmıyorum, ödemeyeceğim de, haberin olsun diyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

1 ekime kadar eski sahibi olmadan hattı üzerinize alabilirsiniz, 5 gününüz kaldı haberiniz olsun

kontörlü olarak üzerinize alın, kontör yüklemeyin 270 gün sonra kendiliğinden kapanır. (ya da üzerinize aldıktan sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz, kapatmanız da gerekmeyebilir, eski sahibi buna itiraz edip hattı geri açtırırsa kendisi açtırmış olur ve borcuna kendisi katlanır)

son 5 gün unutmayın

bunun size maliyeti kesin emin olmamakla birlikte (ilk vergi, ilk fatura vs) 100 TL'ye yaklaşır, sizin istediğiniz şekilde tek çözüm bu

ya da, eski elemana bir mesaj atıp, hattı kullanmıyorum, ödemeyeceğim de, haberin olsun diyebilirsiniz

bunu nasıl yapıcam hocam ? avea bayiine mi gidicez ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

1 ekime kadar eski sahibi olmadan hattı üzerinize alabilirsiniz, 5 gününüz kaldı haberiniz olsun

son 5 gün unutmayın

hat hangi operatördeyse ona gideceksiniz (yani aveaysa evet aveaya)

aveaya gidip hattı üzerinize almak istediğinizi söylüyorsunuz, sözleşme imzalıyorsunuz, daha sonra hatta bir sms geliyor, onu onaylıyorsunuz, işlem tamamlanıyor

sonrasında yeniden aveaya gidip hattı kapatmak üzere dilekçe imzalamanız gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

son 5 gün unutmayın

hat hangi operatördeyse ona gideceksiniz (yani aveaysa evet aveaya)

aveaya gidip hattı üzerinize almak istediğinizi söylüyorsunuz, sözleşme imzalıyorsunuz, daha sonra hatta bir sms geliyor, onu onaylıyorsunuz, işlem tamamlanıyor

sonrasında yeniden aveaya gidip hattı kapatmak üzere dilekçe imzalamanız gerekiyor

çok iyi hocam bugn deneyelim bi . çok teşekkürler

• rica ederim, kolay gelsin
  • quote:

rica ederim, kolay gelsin

hocam şöyle bişy buldm http://www.avea.com.tr/web/Destek/DigerSorulariniz/Hat_Islemleri/Avea_Hattimi_Baska_bir_Kisiye_Nasil_Devredebilirim

iki tarafında bulunması gerekiyor kimlik lazmmış
    o hat devretmek isteyene verilen cevap, sizin cevabınız gayet sade;http://www.avea.com.tr/web/Destek/DigerSorulariniz/Hat_Islemleri/Hat_Devir_Almak_Istiyorum_Ne_Yapabilirim

ama 1 ekim 2013 son, bu geçici bir düzenleme, bu tarihten sonra 2 tarafın da birlikte başvurması gerekiyor
  • quote:

o hat devretmek isteyene verilen cevap, sizin cevabınız gayet sade;http://www.avea.com.tr/web/Destek/DigerSorulariniz/Hat_Islemleri/Hat_Devir_Almak_Istiyorum_Ne_Yapabilirim

ama 1 ekim 2013 son, bu geçici bir düzenleme, bu tarihten sonra 2 tarafın da birlikte başvurması gerekiyor

tamam dostm bugn bi gidelim aveaya bakalm durumu yazarm
  • quote:

quote:

tamam dostm bugn bi gidelim aveaya bakalm durumu yazarm

En mantıklısı bu işi yapmak, benim adıma olan ama açıldığından beri yeğenimin kullandığı vodafone faturalı hattı yeğenim bu şekilde üzerine aldı, hatta o aldığı sıralarda hiç ücrette ödenmiyordu, ama sonradan GSM operatörlerinin itirazı üzerine artık 40 TL gibi bir ücretle bu iş yapılabiliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.