Şimdi Ara

/-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
23.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: koraytugay

The Diamond Monster 3Dfx Voodoo 1 vardı bende de.

Diomand Viper 550 mi ne almıştım sonra atmıştım 3dfx kartını galiba.
    Çok önceydi şimdi hafızam yanıltıyorda olabilir beni.

Bu arada $ işaretleri yüzünden yazından keyif alınmıyor dostum. Ş harfi yok mu klavyende? Bari S kullansaydın.

Yazı ek$i'den alınmış sanırım.
  • İlk pc'min ilk ekran kartıydı voodoo3 30000 16mb. Isınma problemi vardı ama. Pasif soğutucusu yetmiyor diye hatırlıyorum. Kart garanti bittikten bi süre sonra mefta olmuştu.

Ondan sonra chip'ten gforce2mx'lerin oc ile gf2gts'lere yetiştiğini öğrenip gf2mx almaya "adı yasak olan malum kazıkcı şirkete" gitmiştim. Onlar da bana "bu da aynı" deyip "32mb geforce 256 sd" kakalamıştı, ben de yemiştim

Anlamlı bi kazıktı. Ondan sonra bidaha kazık yemedim ekran kartından
  • Çok duygulandım, bende 3 3000 ile oynadığım Quake III ün etkisinden kurtulamamıştım uzunca bir süre, sene 99-2000 gibiydi sanırım, şimdi çok daha iyi kartlar olmasına rağmen o zamanlar aldığım zevk bir başkaydı...
  • ilk vgam 4mb s3 sonra 8mb sis vs vs vs şuan gtx 260
  • benide ekleyebilirsin dostum.
    bu arada vodoo 3 3000 in yanmasına şahit olan başka arkadaşlarda var galiba :) kart durmasada driver cd si duruyor hala :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

benide ekleyebilirsin dostum.
    bu arada vodoo 3 3000 in yanmasına şahit olan başka arkadaşlarda var galiba :) kart durmasada driver cd si duruyor hala :)

Tamam kardeş aramıza hoşgeldin imza şık olmuş
  • quote:

1999

16 MB 3dfx Voodoo 3

benimde ilk sahip olduğum kart bu onboard dan kurtulmuş 35 liraya ikinci el almıştım.Ama bütün pc yle beraber yandı.

16mb vuduuu üç çocuğun teki g-force yla hava atıyodu. O zamanlar vuu duuu 3 te önemli yerdeydi hani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 3 Mart 2009; 22:16:08 >

• ben 32mb TNT2 ile başladım ama yakın zamanda retro pc toplamayı düşünüyorum, voodoo' sunu satmak isteyen arkadaşlar arıyorum.
    Not: Benide ekleyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Silver_Sky

ben 32mb TNT2 ile başladım ama yakın zamanda retro pc toplamayı düşünüyorum, voodoo' sunu satmak isteyen arkadaşlar arıyorum.
    Not: Benide ekleyin

Ekledim seni
  • quote:

Orjinalden alıntı: legend86

quote:

1999

16 MB 3dfx Voodoo 3

benimde ilk sahip olduğum kart bu onboard dan kurtulmuş 35 liraya ikinci el almıştım.Ama bütün pc yle beraber yandı.

16mb vuduuu üç çocuğun teki g-force yla hava atıyodu. O zamanlar vuu duuu 3 te önemli yerdeydi hani.

o zamanlar bütün mahalle bizim eve bilgisayarda oyun oynamaya gelirdi.ben de baktırır durardımhep kendim oynardım bozulcak diye kimseye vermezdim

• quote:

Orjinalden alıntı: Source

quote:

teşekkür ederim ;)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Source

quote:

teşekkür ederim ;)

Rica ederim

• efsanevi diamond monster II'yi bilgisayara taktığım günü unutamıyorum. Yeniden doğmuştu makina. Hala duruyor kart. Efsane olarak hep duracak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabies

efsanevi diamond monster II'yi bilgisayara taktığım günü unutamıyorum. Yeniden doğmuştu makina. Hala duruyor kart. Efsane olarak hep duracak..

Kesinlikle, nerde o günler..
  • vay be arkadaşlarımızın ekran kartlarına ağzımız açık bakardık bizim ki mainboard dı da yaz hocam
  • 3dfx dediğimiz 3 Dimensional Fx teknolojisidir.3dfx 3boyutun ve fx in babası olarak nitelendirilebilir. Hatta ilk çıktığı zaman bir çok oyunda with 3dfx veya without 3dfx yazıyordu.Nvidia 3dfx i satın alarak piyasıyı elinde tutuyordu. Nvidia nın piyasanın hatrı sayılır bir bölümünü kaybetmesine xbox neden oldu.Sonra xbox ı microsoft batırdı veya fes etti.

Yine de batışında ki en büyük neden şu an Ps3 e ekran kartı veren Nvidia yüzünden oldu. Xboxun ekran çipi ve anakart çipi Nvidia ya aitti. ( Geforce3 ve bir Nforce 2 türevi )

Microsoftun konsol işinde ki acemiliğinden ve salaklığından yararlanan Nvidia çok güzel bir anlaşmaya imza attı. Ekran kartlarında nanometrik küçülmeye gittiği halde microsofta anlaşma gereği ürünlerini aynı fiyattan sattı.

Bu da Xbox un rakipleri karşısında sürekli pahalı kalmasına neden oldu. Oda yetmezmiş gibi microsoft her sattığı Xbox tan ciddi zararlar etmeye başladı. Yanılmıyorsam Xbox'ın toplam zararı 3 milyar doları geçti. Bu nedenle microsoft konsolu öldürdü.

Not: Microsoft ile nvidia arası uzun bir süre limoni kaldı Xbox yüzünden. Hatta FX5000 serisi ekran kartlarının başarısızlıklarında microsoftunda parmağı vardı. Dx9 u tam destekleyemedi Fx serisi. Bu da Atiyi tekrar yarışa soktu ve nvidia ya ciddi zarar verdi.

Abimgilin şimdiki çok kaliteli bir bilgisayar parasına ekran kartı aldıklarını hatırlıyorum.FAN ını kurmak son derece yersizdir. Ozman x86 mimarisi hayranları diye külüpte kurulsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: PLATINIUM

FAN ını kurmak son derece yersizdir. Ozman x86 mimarisi hayranları diye külüpte kurulsun.

Dikkat edersen bu bir fanatik kulübü değil "UNUTMAYANLAR" Kulübü düzgün okuyup düzgün cevap vermeye çalışın biraz

• Hey gidi eski günler...

İlk ekran kartı hızaşırtma denemelerini yaptıgım ve Belleklerini 166 dan 183MHz e zorladıgım ancak cpu darbogazlarına yenik düşen 3Dfx voodoo 3 3000 imi unutamıyorum. PC'deki 2. ekran kartımdı. (İlki Savage3d idi)
    Listeye ismimin eklenmesini rica ediyorum..
  • walla arkadaşlar forumda okadar yazı okuyunca eski günlerim aklıma geldi.
    İlk topladığım pc 512 KBTrident isa ekran kartı var eşşek kadar karttı.
    Sonra s3ler geldi önüme üzerinde ram takacak tuvası olanlar ram falan takmaya çalıştık bozuk olanlardan.Onun yanına ilk voodoyu takınca quake bi giriş yaptık allahım rüya mı bu.Hele o 32mb tntler çıkınca dedim bu olay bitmez bizim makinelerde 64mb ram var ekran kartı 32mb.
    Aradan uzun zaman geçti o isa tridenti duruyordu bi yerde bi arkdaş gitti Gforce3 aldı bir pc parasına kart geldi millet ağzı açık baka kaldı.Ben kaşla göz arası rafta duran gforce3 tridentle değiştirdim elemana vermişler kutuyu içinde trident çıkın yüz ifadesini görmek nasip olmadı ama elemandan çıkan ses hala kulaklarımda dükkadakilerde şokta sabah kutun içideki yerine eşşek kadar tridenti görünce.Ne günlerdi ya
    Ama bu gforce3ler nereleye kayboldu bilmiyorum nette de birar satışa çıktı 2. el gforce yok ya piyasade alanlar okadar parayo verince sanırım evlerinde çerçeve yapmıştır.
    Ben arkadaşın almış olduğu Gforce GTS 64 mb sanırsam 350 liraya almıştı 2 sene önce 20 liraya sattım benim içim cız etti.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.