Şimdi Ara

(3D) FULL HD TV KULLANICILARI İÇİN OYUNLARDAKİ LAG (GECİKME) PROBLEMİ VE OLASI ÇÖZÜMLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
6
Favori
21.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün servisi aradım Input Lag ile ilgili bana daha önce bu konu ilgili sorun yaşayan olmadığını söylediler garibime gitti halbuki forumlarda ana sıkıntı bu konsol kullanan kullanıcılar tarafından.

Şimdi servisi çağırdım bu Input Lag sıkıntısını göstermek için bakalım bir çözüm yolu bulabilecekler mi. Eğer bulamazlarsa ben cihazı iade etmeyi düşünüyorum fakat yerine hangi marka ve model bir led tv almam lazım onu bilmiyorum. Tüplü tvdeki gibi scartla bağlayarak akıcı oynadığım oyunları aynı şekilde oynamamı sağlayabilecek bir led tv varmıdır acaba asıl sorun o.

Versiyonum 4.60.27 1.4 High Speed HDMI kablo kullanıyorum forumdaki ayarları yaptım ama nafile hala gecikme var ve konsolu bu nedenle açmak bile istemiyorum canımı çok sıkıyor oyun keyfi diye birşey kalmadı teknoloji eve girince.
  • CRT performansı asl beklemeyin LED TV'lerden. Öyle bir gerçek olsa keşke ama maalesef yok. LED TV'lerin görüntü motorları daha kaliteli yayın vermek üzere çalışma prensibine sahip. SD kanallar ve HD yayınlar için bu avantajlı bir fonksiyon olabilir ama oyuncular için büyük bir eksi. Lag için asla sıfır bir değer veremeyiz bu TV'lerde. Monitörler söz konusu olsa 6 ms'lik tepki süresi normal kabul edilirken, TV'lerde 30 - 50 arası normal kabul edilebilir. Tabii bu algıya göre de değişir.

Siz söylediğim ayarları uyguladınız mı? Giriş tipini PC yapıp, modu oyuna getirdiniz mi? İnanın servisin dediği aşağı yukarı doğru aslında. Konsol ve PC oyuncuları ayarlamaları yapmadan önce lag'dan söz ediyorlar ama doğru ayarlar ve güncellemelerle hissedilirliğinin azaldığını söylüyorlar.

Bir LED TV alacaksanız bunu maalesef kabul etmeniz gerekiyor. Ancak sizde normalin dışında bir sorun var sanırım PS3'ü bile açtırmayacak derecede olduğuna göre.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Tabiki ilk başlarda CRT gibi performans bekliyordum ama araştırmalardan sonra Input Lag olmayan LED TV olmadığı kanaatine vardım. Input'tan HDMI'yi seçtim aynı menüden mavi tuşa basarak PC ve Oyun her iki seçeneğide denedim. Resim modu Game Mod'a aldım. Fakat bir değişiklik olmadı gözle görülür oyunlarda bu nedenle keyif alamıyorum. PS3 kafe sistemi kuran bir arkadasımda lag yasamadım dıyor senın 3D tvden kullanıyor kurdugu kısı ıcın ıyıce kafam karıstı. Servis yarın gelıcek belkıde ben ayarlarda bır yanlıs yapıyorumdur tvden o nedenle olmustur o zaman bellı olur bakalım ne olacak. Anormal bir gecikme değil bendeki çok ufak bir oranda ama o bile oyunları oynamama engel oluyor. Dövüş oyunlarında combo yapamıyorum, yarış oyunlarında aracı kontrol etmek zor oluyor yoldan cıkıyor veya barııyerlere carpıyor, fps oyunlarında hedef tutturmak bır ıskence oluyor. 1 sn gibi bir gecikme gibi görünüyor ama genele bakınca öyle değil gibi 1 snlık bır gecıkme oyunu oynamaya engel olacak derecede olmaz sanırım.

• Piyasada Input Lag olarak en iyi performansı verebilecek bir seçim mi sizce 42LW4500. Daha az Input Lag değerine sahip bir Led Tv alarak bu seferde 3D özelliğinden mahrum kalmakta istemiyorum. Sizin kullandığınız modelde sanırım LW4500 PS3 oynarken performansından memnun musunuz peki?
  • Battlefield 3 multiplayer oynadığımı söyleyeyim o halde ben. 8mbps internet bağlantıma rağmen multiplayer oyun performansında lag beni etkilemiyor. En korktuğum şeydi açıkçası benim de bu paneli alırken ama Crysis 2, BF3, MW3 gibi FPS'lerde, Assassin's Creed'de, Street Fighter 4 gibi pek çok oyun denedim ve oynadım. Hani birinde olsa bile belki diyeceğim ama elinizdeki panel de arızalı olabilir. Çok uçuk ya siz kapatmış olduğunuz halde bir fonksiyon çalışmaya devam ediyor olabilir. TV'nizin oyun performansını düşürüyor olabilir.

PC ve Oyun seçeneklerini aynı anda denediniz mi? TV'nin ayarlarındaki fonksiyonlar kapalı mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pila_

Piyasada Input Lag olarak en iyi performansı verebilecek bir seçim mi sizce 42LW4500. Daha az Input Lag değerine sahip bir Led Tv alarak bu seferde 3D özelliğinden mahrum kalmakta istemiyorum. Sizin kullandığınız modelde sanırım LW4500 PS3 oynarken performansından memnun musunuz peki?

LW4500 için sadece ben değil, ana konuya bakarsanız ben dahil pek çok kişi oyun performansının iyi olduğunu söylüyor. Servis bir gelsin bakalım, hatta mümkünse ve ellerinde ölçebilecek cihaz var siz oyun oynarken tepkime süresini de ölçmelerini isteyin bakalım bir de.
  • Evet denedim zaten game moduna alınca truemotion kapanıyor otomatık onun altındakı secenekte kapanıyor bılmem ney karartma dıye gecıyor.
  • quote:

Piyasada Input Lag olarak en iyi performansı verebilecek bir seçim mi sizce 42LW4500. Daha az Input Lag değerine sahip bir Led Tv alarak bu seferde 3D özelliğinden mahrum kalmakta istemiyorum. Sizin kullandığınız modelde sanırım LW4500 PS3 oynarken performansından memnun musunuz peki?

LED TV olarak en iyilerden biri bu fiyat düzeyinde, daha düşük input lag arıyorsan plasma bakacaksın ama ıonlarda da image retention sorunu var. Bende LW650S var, oyun konsolu performansı gayet iyi, doğru video ayarlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 5 Aralık 2011; 16:59:05 >
  • TV yı gercekten cok begendım yayın,hd video ve 3D videolarda çok iyi. sadece ps3 bakımından tat alamadım umarım ben yanlılıyorumdur servis gelsin birde onlar görsünler bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

LED TV olarak en iyilerden biri bu fiyat düzeyinde, daha düşük input lag arıyorsan plasma bakacaksın ama ıonlarda da image retention sorunu var. Bende LW650S var, oyun konsolu performansı gayet iyi, doğru video ayarlarında.

Evet benim ürünü almamdaki neden özellikle sizin anlatımınız ve kullanan arkadaşların yorumları oldu. Birde gidip yerinde gördüm fakat dükkan modunda yanıltıcı olabiliyor sadece 3D videoları izletiyorlar. O an bir tv yayını yada ps3 deneme şansınız olmuyor. Birde tüplü tv performansını da bekleyince biraz insanın tadı kaçıyor Input Lagla karşılaşınca. 6000 TL'lık tvde bile Input Lag varmıs hemde normalın epey ustunde rahatsız edıcı arkadasıma bır musterısı soylemıs.

• Belki de gözünüz aşırı hassastır diyeceğim ama comboları yapamıyorum diyorsunuz. O zaman gerçekten büyük bir sorun var demek oluyor. Servise mutlaka güncelleme de yaptırmayı ihmal etmeyin olur mu?
  • Şimdi tüplü tvdeki akıcılıkla kıyaslayınca daha önce hiç led tv kullanmayan biri olarak bir gariplik hissediyorsunuz oyunlarda akıcılık olarak. Tüplü tvde rahatlıkla yaptığınız comboyu led tv de yaparken biraz daha hızlı yapmak gerekiyor ekrana gecikmeli olarak geldiğinden. Tvnin versiyonu 4.60.27 bunun daha üst sürümü varmı onu bilmiyorum.
  • Bunca yorum sonrasi keske arkadaslardan biri lw4500 ve monitor u yanyana baglayip bi timerla kayit alsaydi, cok faydali ve uzun uzun bole iyi sole iyi demek yerine objectif bi cevap olurdu.
  • Saatlerdir şu mesajı arıyordum sonunda buldum.

ledzep adlı kullanıcının başka bir başlıkta LG Cinema 3D serisinden 47LW5500 kullanıcısı kendisi. Eve monitörüm yok, alma arayışındayım. Aldığım zaman bu şekilde bir video eklemeye çalışırım ben de mutlaka. Şimdilik fotoğrafla idare edelim.

quote:

Lag değeri daha önceki sayfalarda verilmişti sanırım, yine de merak eden varsa diye çektiğim resmi ekliyorum. Resim PC modunda çekilmiştir. 51 ms'lik bir fark var görüldüğü gibi; aşırı takıntılı olmayanlar ve oyun turnuvalarına katılmayacak olanlar için gayet tatminkâr. (misal ben )

(3D) FULL HD TV KULLANICILARI İÇİN OYUNLARDAKİ LAG (GECİKME) PROBLEMİ VE OLASI ÇÖZÜMLERİ

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Saatlerdir şu mesajı arıyordum sonunda buldum.

ledzep adlı kullanıcının başka bir başlıkta LG Cinema 3D serisinden 47LW5500 kullanıcısı kendisi. Eve monitörüm yok, alma arayışındayım. Aldığım zaman bu şekilde bir video eklemeye çalışırım ben de mutlaka. Şimdilik fotoğrafla idare edelim.

quote:

Lag değeri daha önceki sayfalarda verilmişti sanırım, yine de merak eden varsa diye çektiğim resmi ekliyorum. Resim PC modunda çekilmiştir. 51 ms'lik bir fark var görüldüğü gibi; aşırı takıntılı olmayanlar ve oyun turnuvalarına katılmayacak olanlar için gayet tatminkâr. (misal ben )

(3D) FULL HD TV KULLANICILARI İÇİN OYUNLARDAKİ LAG (GECİKME) PROBLEMİ VE OLASI ÇÖZÜMLERİ

dusty hocam malumunuz oyun severler için lw4500 serisi ön plana çıkıyor. buradaki örnek lw5500 serisi için :)

sizde aynı şekilde test edip fotoğraf koyarsanız gerçekten çok aydınlatıcı olacak

47lw4500 alacaktım darty'den direkten döndüm (2400 tl) kısacası içim acıyor :))

son olarak bu oyun konsollarınının hangisi daha düşük lag seviyesinde çalışıyor? hangisi daha opsiyonel? ps3-xbox?

yada bununla ilgili bir başlık varmı okuyalım öğrenelim?

• Ben şu sıralar monitör alma telaşesi içerisindeyim iş sebebim dolayısıyla. Bu şu evde bu TV dışında ikinci bir monitörüm olmadığı için emanet monitör bulup, bu işi yapmam mümkün değil ama monitör aldığımda yaparım elbette. Gerçi alacağım monitör de tepki süresi yüksek bir IPS panel olacak, o da fikir vermeyecektir sanırım.

Spesifik olarak öyle bir başlık maalesef yok ama genel kanı oyun performansında LW4500'ün önce çıktığı yönünde.
  • lw5500 kullanıcısı olarak ve devamlı ps3 te oyun oynadıgımdan cod mw3 vsvs lw4500 dede denedim hiç bir fark yok bu insanları yanıltmasın 4500 ün daha akıcı oldugu filan yok

sırf bu iş için ayırdıgım odamda 2 tv duruyor şimdi

biri sony 40 w4000 bide lg 42 lw5500 lg de single oyunları oynuyorum ve filim seyrediyorum

sony w4000 dede online oynuyorum ve 2 tv arasında dehşet vericek kadar akıcılık farkı var

bana kimse kalkıpta işte biri 2008 üretimi bir tv aralarında görüntü kalitesi var filan demesin

ben fanatik değilim olsam zaten sır şu pasif gözlükten dolayı bile olsa lg almazdım

abartısız diyorum lg nin bakın 3d si değil normal Hd görüntüsü 2d olarak beni tatmin etmiyor 2008 model w4000 sony hd de eziyor geçiyor valla true motion filan oyun oynarken hikaye oldugundan söylüyorum bunu sonuçta 2 side 60hz çalışıyor

lg nin tv leri sadece 3d de başarılı öyle bir samsung un bir sony nin yanına yanaşamaz Hd görüntüde ama 3d de parçalar

• quote:

Orijinalden alıntı: O-G-U-Z-H-A-N

lw5500 kullanıcısı olarak ve devamlı ps3 te oyun oynadıgımdan cod mw3 vsvs lw4500 dede denedim hiç bir fark yok bu insanları yanıltmasın 4500 ün daha akıcı oldugu filan yok

sırf bu iş için ayırdıgım odamda 2 tv duruyor şimdi

biri sony 40 w4000 bide lg 42 lw5500 lg de single oyunları oynuyorum ve filim seyrediyorum

sony w4000 dede online oynuyorum ve 2 tv arasında dehşet vericek kadar akıcılık farkı var

bana kimse kalkıpta işte biri 2008 üretimi bir tv aralarında görüntü kalitesi var filan demesin

ben fanatik değilim olsam zaten sır şu pasif gözlükten dolayı bile olsa lg almazdım

abartısız diyorum lg nin bakın 3d si değil normal Hd görüntüsü 2d olarak beni tatmin etmiyor 2008 model w4000 sony hd de eziyor geçiyor valla true motion filan oyun oynarken hikaye oldugundan söylüyorum bunu sonuçta 2 side 60hz çalışıyor

lg nin tv leri sadece 3d de başarılı öyle bir samsung un bir sony nin yanına yanaşamaz Hd görüntüde ama 3d de parçalar

peki oyun konusunda lg fark atıyormu?

• Merhaba arkadaşlar dün itibariyle
    panasonic TX-P42ST33E
    modeline sahibim.tvnin önünde reald3d logosu var
    3d özelligi var ama gözlükleri aktifmiş, bende real3d gözlükleri var bundan 3d görüntü alabilir miyim elimdeki ekipmanla?
    half sbs bi 3d videoyu gomda açınca 3d özelligini aktive ettim bu gözlüklerle işe yaramadı.
    stereost. playerda deneme fırsatım olmadı hemen mavi-kırmızı gözlük gibi gösterdi.
    player ve gözlük konusundaki tavsiyelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum
    teşekkürler
  • O-G-U-Z-H-A-N@ Zaten Sony özellikle HD yayınlarda ve PS3 uyumunda neredeyse piyasadaki tüm LED TV'leri arkasında bırakır bence. Yalnız işte mevzu 3D olunca o zaman LG oluyor bu sezonda. Onun da seninn yaptığın gibi hakkını vermek gerekiyor yani.

Ben aktif 4500 kullanıcısıym. PC bağlantısında kullanıyorum. Zaten 4500, 5500 arasındaki tepkime süresi farkı normal gözün algılayamayacağı kadar düşüktür. 3D oyun performansında sadece single playerda değil, multiplayerda da 4500 gayet akıcı oyun sunuyor bana.

PS3, XBOX arasında bir lag karşılaştırması yapmam mümkün değil. Sizin lag mevzusunda kurmuş olduğunuz tüm sistemin rolü vardır. Sadece konsol, sadece TV tek başına yüklenmez bu yükü.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.