Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

3CCD Nedir? Farkı nedir?

13
Cevap
0
Favori
2.380
Tıklama
Giriş
    142 Mesaj
    Biri bana 3ccd nin, normal ccd ye göre ne üstünlüğü olduğunu anlatabilir mi?
    panasoniğin 3ccd miniDV leri 1.500 ytl ye düşmüş (2.3 mp, hepsiburada.com da)
    nedir yani bu 3ccd nin olayı?

|
    |
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: muratremx

3 tane ccd sensör mü var yani? Fotoğraf makinalarında da kullansalar ya madem öyleyse?

O zaman fotoğraf makinelerine 3 misli para vermek zorunda kalırız
    |
    |

Orjinalden alıntı: yasir

3ccd de 3 adet ccd mercek bulunur ve her mercek ayrı bir ana renk algılar dolayısı ile 1ccd mercekli kameralardan daha kaliteli görüntü elde edersiniz

dediğin çok doğru hocam plazma şeklinde yerleştirilmiş RGB ye daha duyarlı ben trt de staj yaparken göstermişlerdi bunları
    |
    |
    |
    |
    PHILIPS 55PFL8007K - SAMSUNG UE43MU7000 - SONY STR-DH730 - SONY PS-LX300 - SONY SS-FCR6000SONY SA-W2500 SONY BDP-S790DUNE HD-301 - PS3 FAT 250GBMSI GT70 ONE - ASUS EEEPAD 16GB - IPAD AIR 16GB - IPHONE 6 64GB - IPHONE 6s 64GBNISSAN X-TRAIL 1.6 DCI CVT PPP
  • Teğmen
    139 Mesaj
    Fotolarda 3ccd olmaz çünkü cmos sensör kullanılır kamerada 3ccd gerçekten iyi sonuç verir.
    |
    |

Orjinalden alıntı: gokhancin166

Fotolarda 3ccd olmaz çünkü cmos sensör kullanılır kamerada 3ccd gerçekten iyi sonuç verir.

daha neler cmos kalitesizdir cep telefonlarında kullanılır
    |
    |
    Fotoğraf makinelerinde bu sistem yıllardan beri kullanılıyor ve teknolojik ismi "Foveon" olarak geçmektedir. Bildiğim kadarıyla Sigma (DSLR makinelerinde) ve Polaroid (compact makinelerinde, fakat piyasaya henüz çıkmadı) firmaları bu algılayıcı yapısını fotoğraf makinelerinde kullanıyorlar. Ayrıntılı bilgi içinhttp://www.dpreview.com/reviews/sigmasd10/#x3 sayfasına göz artabilirsiniz.
    |
    |
  • Yarbay
    2637 Mesaj
    fotoğraf makinelerindede kullanılmakta olduğu doğrudur. öte yandan sigmalar yeni yıl ile birlikte türkiyede.
    |
    |
    || 2*1 GB Kingstone DDR2 800MHz || CoolerMaster 460W PSU || Askere gittim gelicem 12-2009 || Geldim 03-2011 ||
  • Binbaşı
    1889 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: tembeler

fotoğraf makinelerindede kullanılmakta olduğu doğrudur. öte yandan sigmalar yeni yıl ile birlikte türkiyede.

Nasıl yani?

Sigma DSLR'ler Türkiye'de zaten satılıyordu ki.www.tetris.com.tr'ye bakabilirsin.
    |
    |
  • Yarbay
    3674 Mesaj
    Sevgili dostum Kemal'e katılıyorum. Sigma D-SLR'ların Türkiye'de satışı zaten vardı. Hatta ben de aydınlardan link vereyim.

http://www.aydinlarfoto.com/tm/departments.asp?category_id=003001&brand_id=190
    |
    |

daha neler cmos kalitesizdir cep telefonlarında kullanılır

daha daha neler cmos algılayıcılar cddd lere nazaran daha temiz (noise siz) bir görüntü verirler. sadece yapıları itibariyle daha hassastırlar. canon, pentax ve sony cmos u çok ileri bir seviyeye taşıdılar. özellikle canon eos serilerinde geliştirilmiş cmos algılayıcılar kullanır.

dandik bir cmos sensör çekilmezdir doğru, ama pekte sallamamakta yarar var
    |
    |
    evet aydınlar herşeyi satıyor bunlar gibi çok firma var türkiyede çıktığı gibi bütün ürünler satılıyor zaten ama ben bundan bahsetmemiştim neyse sağlık olsun
    |
    |
    || 2*1 GB Kingstone DDR2 800MHz || CoolerMaster 460W PSU || Askere gittim gelicem 12-2009 || Geldim 03-2011 ||
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
üniversite
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.