Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
94.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Başvurular başladığına göre bu konunun da açılma vakti geldi. (Son başvuru 31 Mayıs)

Bugün başvurumu yaptım ve hayırlısıyla ağustos ayında askere gideceğim. Ağustos 2018 celbinde askere gidecek olanlar olarak toplanalım. :)

Bilgi paylaşımı yapılacak olan Facebook grubumuz: https://www.facebook.com/groups/agustos2018celbi/ ( 372. Dönem Ağustos Celbi Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları )

Hepimize hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 19 Nisan 2018; 23:34:4 >

• Herkese ortak cevap veriyorum. Lisans mezunu olanlar artık yedek subay aday adayı(Yedek subay statüsü) oluyor. Yani kısa dönem isteseniz de yedek subay aday adayısınız. Ancak sınıflandırma yapıldığında kısa dönem veya yedek subaylık çıkabiliyor. Bunun içinse sınıflandırma yapılması gerekiyor. Lisans mezunu olmayanlar ise doğrudan uzun dönem er (Er statüsü) olarak yapıyor yani yedek subay adaylığı ile ilgili bir durum yok.

Lisans mezunu olmayanlar yani er statüsündekiler, uzun dönem er duyurusu "http://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/agustos_2018_er_23052018.pdf?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber"

Yedek subay aday adayı ve kısa dönem er duyurusu "http://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/agustos_2018_ydsb_04052018.pdf"

Yani 20 temmuzda kısa dönem er mi, yedek subay 1 aylık eğitim mi, 2,5 aylık eğitim mi olduğu belli olacak.
    Evet arkadaşlar bayram iznine geldim.
    28'inde teslim olmuştum.
    Her şeyi aktarayım. Gittiğim Tugay, Komando Tugayı olmuş.
    Bize 20 günde neler neler yaşattılar. Anlatıyorum :

1 - Susuz kaldık. Dilimiz damağımız kurudu. Çöpten şişe bulup, tuvaletlerden su dolduruyorduk.
    2 - Dikenlerde süründürdüler. Kollarımdan kanlar aktı.
    3 - 40 Derece sıcakta asfaltta süründük.
    4 - Komando dansı yaptık. Şınav çektik.
    5 - Günde 5000 Kalori yemek yiyoruz.

Fakat daha yeni başlıyoruz. 60 gün acemi eğitimi alacağız. %90 Doğu'ya gidiyoruz. Gittiğimiz yerde MPT 76 tüfek verecekler.
    Gece atışları yapacağız. 3 gün dağda kalacağız. 25 KM tam teçhizat yürüyeceğiz. 16 kişilik tim yaptılar. 158. Timin 3. adamıyım. Manga çavuşuyum. Önümdeki adam Sıhhiye arkamdaki Mayın dedektör, en öndeki de Mayın dedektör ve hepimizin bir görevi var. Gerisi ağır makineli, roket atar, havancı olarak ayrıldı. Gideceğimiz yerde birlikte görev yapacağız.

Birde en efsane olaylardan biriside, ön takımlarda sessizlik vardı. İstanbul'a geldim 3 günde kendine geldi.

Ve son olarak :

Arkadaşlar lisans mezunları için sınıflandırma sonucu(asal.msb.gov.tr ve trt duyurusu) 20 Temmuzda açıklanacak Teslim tarihi ise 26-27 Temmuz. Daha önceki celp dönemlerinin tümünde teslim tarihinden en az 13-14 gün önce sınıflandırma sonucu açıklanırken bu dönem 6 gün önce açıklanacağı duyuruldu. Bimerden daha önce açıklanması için başvuru yaptım henüz cevap gelmedi,ama herkes yaparsa belki öne alınabilir, en azından 13 temmuza kadar açıklansın ki herkes 2 haftada hazırlığını yapabilsin, şu an ki durumda hangi grup ve nereye gideceğimiz belli olmadığından, 6 günde malzemeleri mi alalım, aileyle mi vedalaşalım, iş yerinde yerimize alınan personele işi mi devredelim? Yani tüm önceki celp dönemleri gibi sınıflandırma sonucunun 13 en geç 16 Temmuzda açıklanması herkes için çok iyi olacaktır.
    Celp Dönemi

AĞUSTOS 2018

Eğitim Birliği

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

Celp Grubu

2

Esas Birliği

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

Kuvvet

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü

KISA_DÖNEM ER

Sınıf

MUHAFIZ

Sevk Başlangıç

10/09/2018
  • Mayis celpi bot baglasin dolar buralar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecilimizi bozdurduk, günümüzü beklemekteyiz.
  • Arkadaşlar buradan nüfus cüzdanınızda kayıtlı olduğunuz il ve ilçelerden hangi celp tarihinde gideceğiniz gözüküyor. Burada "benim kütükteki memleketimde Mayıs yazıyor ama bana yine de çıkmadı" diyen var mı?
    Benim kayıtlı olduğum yer Ağustos gözüküyor ama ben Ağustosta gitmek istemiyorum, ve eğer kayıtlı olduğu ilçenin celp tarihinde gitmeyen varsa o halde benimde Ağustos'da gitmemin kesin olmadığını anlamış olacağım.
    http://www.askerliksorgulama.com/2018-askerlik-celp-donemleri.html

+
    Edit: Celp tarihini ileri bir celbe erteletebilme şansımız var mı? Çünkü ben Ağustos'ta gidecek isem, bunu Kasıma ertelemek istiyorum, çünkü DGS ile uzatma planım var.

Edit1: Bugün askeri şubeye gittim, 1 celp ertelemek istediğimi belirttim. Bana "24 temmuzdaki DGS sınavına girdikten sonra tekrar gel, erteleme işlemini yapayım. Fakat bu zamana kadar sakın e-devlete girip askerliğin çıkıp çıkmadığına bakma, yoksa sistem otomatik olarak sevk eder seni. Ertelemeyi yaptıktan sonra sınav sonucu belli olunca sonuç kağıdını da getirirsin, böylece tecil ettirirsin." dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Celal Şengör -- 2 Mayıs 2018; 16:50:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

Arkadaşlar buradan nüfus cüzdanınızda kayıtlı olduğunuz il ve ilçelerden hangi celp tarihinde gideceğiniz gözüküyor. Burada "benim kütükteki memleketimde Mayıs yazıyor ama bana yine de çıkmadı" diyen var mı?
    Benim kayıtlı olduğum yer Ağustos gözüküyor ama ben Ağustosta gitmek istemiyorum, ve eğer kayıtlı olduğu ilçenin celp tarihinde gitmeyen varsa o halde benimde Ağustos'da gitmemin kesin olmadığını anlamış olacağım.
    http://www.askerliksorgulama.com/2018-askerlik-celp-donemleri.html

+
    Edit: Celp tarihini ileri bir celbe erteletebilme şansımız var mı? Çünkü ben Ağustos'ta gidecek isem, bunu Kasıma ertelemek istiyorum, çünkü DGS ile uzatma planım var.

Edit1: Bugün askeri şubeye gittim, 1 celp ertelemek istediğimi belirttim. Bana "24 temmuzdaki DGS sınavına girdikten sonra tekrar gel, erteleme işlemini yapayım. Fakat bu zamana kadar sakın e-devlete girip askerliğin çıkıp çıkmadığına bakma, yoksa sistem otomatik olarak sevk eder seni. Ertelemeyi yaptıktan sonra sınav sonucu belli olunca sonuç kağıdını da getirirsin, böylece tecil ettirirsin." dediler.
    Temmuza kadar başvurmazsanız, ağustosta gidemezsiniz zaten. Zorla götürmüyorlar. :)

• Ben mi gideyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

Temmuza kadar başvurmazsanız, ağustosta gidemezsiniz zaten. Zorla götürmüyorlar. :)

Alıntıları Göster
    2017 Ekim'de tecili mi bozdurdum bile :) Ama Şubat ve Mayıs çıkmadı, büyük ihtimal Ağustos çıkacak. Ama Ağustos'da gitmek istemiyorum, bunun için 1 celp erteleme işlemlerini araştıracağım, galiba sevk tarihini kapsayan bir rapor alırsam mecburi olarak 1 celp erteleniyormuş diye duydum.
  • Prof.Celal Şengör kullanıcısına yanıt
    Nasıl çıkmadı? Ben Ağustos'ta gitmek istiyorum askere, ona göre yaptım planımı. Ben şimdi tecilimi bozdursam Ağustos'ta askere gideceğim kesin değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 30 Nisan 2018; 15:4:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Casablanca

Nasıl çıkmadı? Ben Ağustos'ta gitmek istiyorum askere, ona göre yaptım planımı. Ben şimdi tecilimi bozdursam Ağustos'ta askere gideceğim kesin değil mi?
    Dostum planlarını çeşitlendirirsen iyi olur, çünkü kesin değil :) Çünkü bende Şubat'da gideceğimi düşünüyordum ama hala bekliyoruz.. Ama beklememin sebebi galiba şu: nufüsunda kayıt olduğun yere göre celp alımı yapılıyor. Ben bugün baktım benim nufusumda kayıt olduğum il ve ilçe Ağustos'da alıyor. O halde benim neden Şubat'da ve Mayıs'da çıkmadığını anlamış olduğumu düşünüyorum. Yukarıdaki mesajımdaki linkden sende ne zaman gideceğini öğrenebilirsin. Ama bu durumu yeni öğrendiğim için kesinlik belirtmek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Celal Şengör -- 30 Nisan 2018; 14:54:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

Ben mi gideyim.

Bu cümleye iyi alışın beyler :) Hadi yolunuz açık olsun. Sivil hayatı unutun içerisi çok farklı. Kantinden su almaya bile sürü halinde uygun adım gideceksiniz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay sonuna doğru bende tecili bozdurcam hakkımızda hayırlısı bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asker öğretmenlik başvuruşu nasıl yapılıyor bilen var mı ? Ekim 2017 de Mebden ek A verip 1 eğitim öğretim yılı ertelemistim yani haziran 2018 a kadar . Şimdi mayıs ayı içerisinde bir şey yapmam gerekiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jagenhagar -- 11 Mayıs 2018; 16:7:54 >
  • Ben de Ağustosta askerim inş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tecili bozdurdum bu haftaiçi ama ağustosta gidememe durum varmış diye okudum/duydum. Var mıdır aslı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Biraz daha detaylandırır mısınız hocam? Ağustos celbinde gidememek derken orasını anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senior.Planner

Biraz daha detaylandırır mısınız hocam? Ağustos celbinde gidememek derken orasını anlamadım.
    Hocam konuyu okudum da yukarıda da arkadaşlar aynı durumdan söz etmiş sanırım. Ağustosta gideceğim diye tecili bozdurdum ama kasıma kalma durumumuz varmış sanırım. Çok kötü olur böyle bi şey olursa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende tecil bozdurup Ağustos dönemine kayıdımı yaptırdım, Kasım celbine kalırmıyım diye sorduğumda yetkili kişi, kalmazsın Ağustos'ta gidersin dedi, ancak şöyle bir durum var ki, sevk tarihleri temmuz ortasında belli olacakmış, acaba acemi birliğimize ne zaman teslim olmamız gerekiyor? Farklı farklı tarihler yer alıyor, teslim olmadan önce çalıştığım yerden çıkıp tatil yapmak istiyorum, kesin tarihleri bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem askerlik için pek sarkma olmuyor hocam. Yüzde 90 Ağustos / Eylül için kendini hazırla.

• Tecili bozdum bende gidiyorum Agustosta anladığım kadarıyla 20 temmuzda yerler açıklanacak ve A grubu çıkarsa 24-26 temmuzda B grubu çıkarsa da 10 Eylul gibi teslim olunacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaman_rölesi -- 14 Mayıs 2018; 21:46:42 >
  • Arkadaşlar öncelikle hepimize hayırlı olsun. Bu Celp olayını bir türlü çözemedim sevk tarihim 24/07/2018 diyor celp tarihi ağustos diyor neden aklımızı karıştırır bu askeriye anlamış değilim ve şubeye telefon açıp sorduğumda sınıf ve tertibat çıkarsa gidersin diyorlar.Sonuç olarak kesin bir şey yok herhalde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.