Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
94.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Yds bildirmeseydin keşke yedek subay olmak istemiyorsan. 6 aylık asker için YDS bir işe yarayacağını sanmıyorum ama yedek subay için işe yaradığını duymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakkınızda hayırlısı olsun. Girerken dış dünya ile bağlantınızı kesin. Tamamen farklı bir hayat içeride yaşanan. Hiçbirşeyi yadırgamayın. Çok sorgulamayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-45 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler hocam. Dış dünyada eş, dost var nasıl keselim irtibatımızı var mı dikkat etmemiz gerekenler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Senior.Planner

Öncelikle teşekkürler hocam. Dış dünyada eş, dost var nasıl keselim irtibatımızı var mı dikkat etmemiz gerekenler?
    Hocam o anlamda demedim ben. Yani karakterinizi dis dunyada birakin. Iceride o kadar degisik ki hersey... Ustune o cuval buyuklugunde uniformayi giyince anlayacaksin bu dediklerimi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Mayısta tecili bozduk ama yerler açıklanmadan önce bedelli çıkarsa yapma ihtimalimiz var mıdır?
  • mactriyanon M kullanıcısına yanıt
    Çıkartılacağı zaman ki anlaşmalara bağlı yani maddelerinde yazan şeylerin incelenmesi lazım.
  • mactriyanon M kullanıcısına yanıt
    Nizamiyeden adım atmadıkça yararlanabilirsin hocam.

• 372. Dönem YD ve KD olarak listede toplanıyoruz tüm tertipleri bekliyoruz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CmV5qL1NC3N2Py1LSP2Vjrx9sqrSNLDIwfPcANIWqHc/edit#gid=0
  • Listeye baktım da herkes yedek subay olmak istiyormuş. Neden bu kadar rağbet var acaba?
  • golgeninrahati G kullanıcısına yanıt
    Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaman_rölesi -- 23 Kasım 2019; 17:4:49 >
  • dolunaychill kullanıcısına yanıt
    4 + 4 saat nöbet tuttuktan sonra pişman olabilirsin.
  • Askerliğim boyunca ne benim nede farklı bir arkadaşımın iğnesi bile yer değiştirmedi.Benim şansım olabilir , kötü örnekler olabilir.Ama acemi birliğindeki arkadaşlarda yurdun 4 bir yanına dağıldı onlardan da benzeri bir vukuat duymadım.

Telefonu doğrudan cebine koy içeri gir zaten çok sıkıntılı bir yer ise donuna kadar arayıp buluyorlar (çok saklamanın manası yok) , değilse zaten çok dikkat etmiyorlar.

2.bir önerim gittiğin yerde birliğe yakın bir esnaf vardır .bu market olabilir otopark olabilir vs. buraya emanet verebilirsin hafta sonu çarşıya çıktığında içeriye nasıl sokulur konusunda epey bilgin olacağından rahatlıkla sokarsın.

Bir de telefonu 3 kat jelatine sarıp bavul içinde sokma yöntemi var ama o konuya tam hakim değilim :)
  • gewaltmensch kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim. Birde kısa dönem asker kaç gün şafak sayıyor? Dağıtım izni vs. kullanmadığını varsayarsak.

• Arkadaşlar merhaba,

2018 Ağustos celbinde ben de askere gidiyorum. Gömülü 20 lik diş ameliyatı ile ilgili bir sorum olacak. Alt çenemin iki yanındaki 20 lik dişler çıkmaya başladı. 2 farklı doktor çene röntgenini inceledi ve ikisinin de ameliyatla alınması gerektiğini, dişlerin gömülü olduğunu, kemiğe dayandığını ve çıkmalarının imkansız olduklarını belirttiler. Ve bu sıralar bu yüzden ağrı çekiyorum ve şişlikler olabiliyor. Sorularım ise;

-Ben bu ameliyatı askerde yaptırabilir miyim? (daha sağlıklı ve profesyonel olacağını düşünüyorum)
    -Hava değişimi verirler mi? Evet ise kaç gün olur?

Askerdeyken ameliyat olan veya böyle bir deneyime sahip arkadaşı olan varsa bilgilendirmenizi rica ederim.
  • Kütük Trabzon ikametgah Sakarya Yd evet kmd hayır nasip bakalım 😊

• Gün olarak değil ay olarak hesaplama yapılıyor, kişi kişi değişiyor nedeni ise yol süreleri.Ama fikir vermesi açısından acemi birliğine başladığın gün 165/164 günün kalır.
  • Akplt kullanıcısına yanıt
    Dostum acemi birliğinde olmaz.usta birliğine gittiğinde hangi ilde olursan o ilin herhangi bir hastanesinde operasyon geçirirsin.

"-Ben bu ameliyatı askerde yaptırabilir miyim? (daha sağlıklı ve profesyonel olacağını düşünüyorum) " parantez içindeki yorumunu askerden gelince bir daha konuşalım şimdilik sadece gülümsedim extra bir şey söylemiyorum

Hava değişimine en az 10 gün iş göremez raporu olması gerekiyor.Diş doktorları MAX 3-4 gün verebiliyor.

Netice itibariyle koğuşta raporunu geçirirsin , geçmiş olsun .

• Akplt kullanıcısına yanıt
    3 kez oldugum lanet ameliyat, 4. icin gel alalım en kısa zamanda dediler ama 3-4aydır gitmedim, simdide askere gidiyom bi 6 ay daha ertelerim operasyonu :) Gözünü korkutmayayım benim diş problemleri cocukluktan gelme, daha disciden iceri girdiğimdeki kokudan ve cıızz diye dönen aletin sesinden iğreniyorum artık.. Bıktıgım icin 4. operasyona gitmedim.. İzin nasıl olur bilmem ama devre tavsiyesi olsun bi 10 gün evine gidemeyeceksen o ameliyatı askerdeyken olma derim.. Min. 5-6 gün zor oluyor sonra rahatlıyor ama..

Gecmis olsun şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaman_rölesi -- 7 Haziran 2018; 6:5:41 >
  • Askerlik başladıktan sonra güzel bir haberle askerlik süresinin kısalmasını duyar mıyız devreler? Seçimlerde çoğu parti süreyi kısaltırız diyor.

• Bu askerlik nasıl bişeyse askerden geleli bir yıl falan oluyor ama canımı sıkan bir şey olduğunda hala “neyse lan en azından askerde değilim” diyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.