Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
94.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Agustos 2018 celbine selam olsun :) Gebze

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolunaychill kullanıcısına yanıt
    galiba agustosun başı olması gereken tarihler geri çekildi A grubu için msb asal sekmesinde duyuru vardı
  • 7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE
    KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 26-27 TEMMUZ 2018,
    İKİNCİ GRUBU İSE 10-11 EYLÜL 2018 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE
    SEVK EDİLECEKLERDİR.

MSB sitesinden aldım bu bilgileri.
  • Bu ayın sonuna dek vaktimiz var değil mi tecili bozdurmak için?
  • Son tarih 31 Mayıs tecil bozmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdremix -- 17 Mayıs 2018; 9:8:30 >
  • Evet ona baktım ama ben uzun dönem er olarak gideceğim MYO mezunuyum 4 yıllık için sabır edemedim maalesef o bitmeden işti güçtü derdine düşünce mecburiyetten ama mayıs celpi B grubunda değişti tarihler .
  • Ağustosta uzun dönem için işlemleri yaptık. Psikolojik Danışman arkadaşlar varsa Samsunda görüşmek üzere. Umarım aksilik çıkmaz ve uzun dönem denk gelir. Bundan sonra sevk yerleri açıklanana kadar başka işlem yapmamıza gerek yok, değil mi?
  • Benim bildiğim şu anlık başka bir işleme gerek yok sadece sivil hayatın tadını çıkarman gerekli
  • Bizim 371. Kd. B grubu ertelenmesi sizleri de etkilemiş. Hayırlısı olsun.

İskenderun ve sahil güvenlik ile ilgili soruları bekleyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asal basvuruyu yapıcam 3 gündür e devlette Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı farklı bilgisayarlar denedim yokmu bunun bi yolu
  • Metalurjist kullanıcısına yanıt
    Hocam A grubu gelirsek hemen hemen beraber şafak sayacağız. Merak ettiğim askerlikte iş bölümü nasıl olacak.

• İş bölümünün tamamen rastgele olacağını düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, arkadaşlar ben ağustosu tercih etmemdeki sebep uzun dönem çıkma ihtimalinin fazla olması böyle bir durum var mı diğer dönemlere göre yoğunluk az olur diye düşündüm.
    Bu arada fiziksel özellikler ve bölümün uzun dönem çıkmasında etkisi varmıdır? 1.86 82kg beden eğitimi öğretmenliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soykanhalil -- 20 Mayıs 2018; 18:51:3 >
  • Selam arkadaşlar. Bende 16 mayısta tecilimi bozdurup Ağustos celbinde askere gitmek istediğimi askerlik şubesine ilettim. İşlemlerimi yaptıktan sonra verdikleri kağıtta 26.07.2018 tarihine kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor. Oradaki memur orada yazan tarihte askere gidersin dedi. İnşallah bir sıkıntı çıkmazda gideriz. 4 yıllık mezunum, uzun dönem istedim.

Düzeltme:
    372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Arkadaşlar ben dediğim gibi 16 mayısta başvurumu yaptım. Fakat bu maddede yazan gibi E-Devlet'ten sevk öncesi hazırlık işlemi falan yapmadım. Şimdi girip baktığımda Bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz diyor. Ama askerlik durum belgemde Sınıflandırma ve tertibat bekliyor yazıyor. Şu an yapmam gereken bir işlem var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aramazmert -- 21 Mayıs 2018; 15:34:20 >
  • arkadaşlar ben ögrencilik kaydımı sildim
    bugun e devlette hata oldugu için manuel olarak tecil bozduruldu subede ve sonrada aıle hekımıne gıdıldı
    agustosta gıtmek ıstedıgımıde soyledım ve agustos a şartlamıştım kendımı
    bugun sabah baslayıp oglen aıle hekımı ıle sonra bulan işlemlerden sonra aksam sisteme girdiğim zaman

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 01/02/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENİ : SON YOKLAMAYA TABİ

bu ne demek ben agustosta gitmek ıstiyorummm
    zaten ogrencılıgımı bozmasam 31.12.2018 kadar tecildim acaba bırkac gun beklemem mı gerek sıstemde degısıklıgı gormek ıcın bılen varmı yenı sıstemı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 21 Mayıs 2018; 22:30:35 >
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Gamer007_ öncelikle merhaba senin durumunla aynı şeyi yaşadım fakat e devlete bir kaç gün sonra düşüyor önemli olan sana askerlik şubesinin verdiği kağıtta yazan sevk tarihi geçerli bende ağustos ayında gidiyorum ama ağustos değil biliyorsundur umarım 26/07/2018 yeni tarih bende şubeden verilen kağıtta ise 24/07/2018 sonuç olarak temmuz celpinde gideceksin umarım.
  • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da askerlik şubesinden kağıdını almış arkadaşlara bir sorum olabilir mi acaba ?
    hatta sorum ise : askerlik şubesinden aldığınız kağıtta doğum tarihinin yanında yazan üç basamaklı rakam neyi sembol ediyor acaba ?
    müdür öncelikle ben işlemi e devlette sorun oldugu için dün sabah manuel olarak yaptırdım ve manuel girişten sonra bana aile hekimine gittikten sonra işlemin tamamlanır e devlette sisteme bir kaç gün sonra düşer dediler geri gelmene gerek yok demediler yada bir kagıt vermediler umarım e devlette sisteme cok gec olmadan girer beklemedeyim

cunki basruvu evraklarım daha sısteme gecmemıs suan ındır dıyorum gelmıyor e devlette
    istanbul asal merkerzi aradım kadın agustosta gıdersın ya 27.07.2018 yada eylulün ılk haftası olur dedı 2 hafta kala acıklanır dedı o zaman temmuz yada eylulde gıdıyorum
    sonra inegölüde aradım oda sorun yok gıdıyorsun dedı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 22 Mayıs 2018; 10:24:29 >
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    o zaman sıkıntın yok gidersin büyük ihtimal bu dönem benim de sevk tarihim 24/07/2018 diyor aynı şeyleri diyorlar bana da.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.