Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.163
Cevap
122
Favori
570.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 356.Dönem (Ağustos 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Adayları

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    356. Dönem - Ağustos 2014 / Celbi Formu (Lütfen doldurun):
    https://docs.google.com/forms/d/1WR6hXDV1x2I6yMiMNC15PrSCC4fH88FIvZmNJxALoSI/viewform

356. Dönem - Ağustos 2014 / Celbi Form Sonuçları:
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ag1rIIgi-LbjdHNBcXUxZVV6eklPMmItTVhkX0cwY0E&usp=sharing#gid=0
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    356. Dönem - Ağustos 2014 / Sınıflandırma Anketi:
    https://docs.google.com/forms/d/1SXVGc7ttN9-4q-0X9ly7yevSxqQ8JQKngr1-pdDKvdk/viewform

356. Dönem - Ağustos 2014 / Sınıflandırma Sonuçları:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mlju55jyMakj39Kdtsrh1iaHCqUiGMapSsOKea4hSfY/edit?pli=1#gid=148930589
    Facebook Grubumuz:
    https://www.facebook.com/groups/272843992895653/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancomeng -- 7 Eylül 2014; 10:46:50 >

• 2012 yılında üniversiteden mezun oldum. askerliğimi tecil ettirdim. tecilim 07.06.2014 te bitiyor. ağustos celpi için herhangi bir işlem yapmalımıyım yedek subay adayıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idealprens

2012 yılında üniversiteden mezun oldum. askerliğimi tecil ettirdim. tecilim 07.06.2014 te bitiyor. ağustos celpi için herhangi bir işlem yapmalımıyım yedek subay adayıyım.

Aynı durumdayım neredeyse.Haziranda sevk işlemleri için başvuracağız diye biliyorum ancak emin değilim.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resulsen

quote:

2012 yılında üniversiteden mezun oldum. askerliğimi tecil ettirdim. tecilim 07.06.2014 te bitiyor. ağustos celpi için herhangi bir işlem yapmalımıyım yedek subay adayıyım.

Aynı durumdayım neredeyse.Haziranda sevk işlemleri için başvuracağız diye biliyorum ancak emin değilim.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun oluruz.

15 Mayisa kadar askerlik subesine gidip basvurunuzu yapmalisiniz Agustosta gidebilmek icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Beyler Mayıs 15 son gün diye biliyorum. Ben tecili bozdurdum geçen hafta ağustos celbi için 12-13 ağustos ta askere gideceğiz 25 temmuz gibi gideceğimiz yerler belli olacak e-devletten öğrenebiliyoruz. Hazirana kalmayın sakın.. yoksa diğer celp dönemine gidersiniz..Askerlik şubesine bi sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: cancomeng

quote:

quote:

Beyler Mayıs 15 son gün diye biliyorum. Ben tecili bozdurdum geçen hafta ağustos celbi için 12-13 ağustos ta askere gideceğiz 25 temmuz gibi gideceğimiz yerler belli olacak e-devletten öğrenebiliyoruz. Hazirana kalmayın sakın.. yoksa diğer celp dönemine gidersiniz..Askerlik şubesine bi sorun

Tecil bozdurma durumunda yaklaşık 2 ay önceden başvuru yapılması gerektiği doğru.Ancak bizim tecilimiz zaten sona eriyor muhtemel sevk tarihinde 31.07.2014 yazıyor.Yok mu benzer durumda olan?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tecil bozdurma durumunda yaklaşık 2 ay önceden başvuru yapılması gerektiği doğru.Ancak bizim tecilimiz zaten sona eriyor muhtemel sevk tarihinde 31.07.2014 yazıyor.Yok mu benzer durumda olan?

Bende senin gibi tecilliydim ve tecilim haziranda bitiyordu fakat askerlik şubesini telefonla aradığımda eğer ağustos ta gitmek istiyorsan tecilini bozdurmalısın dedi..Eğer bozdurmazsan diğer dönemde gidersin askere dedi..Mayıs 15 son günüymüş ağustosta askere gitmek için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende senin gibi tecilliydim ve tecilim haziranda bitiyordu fakat askerlik şubesini telefonla aradığımda eğer ağustos ta gitmek istiyorsan tecilini bozdurmalısın dedi..Eğer bozdurmazsan diğer dönemde gidersin askere dedi..Mayıs 15 son günüymüş ağustosta askere gitmek için.

Anladım teşekkürler bilgi için yarın bi şubeyle görüşeyim.Ağustosu kaçırmamam gerekiyor mayısa yetişemedim zaten şubat 15 sonmuş başvuru için

• Ooo gençler hoşgeldiniz

Atarsa $1 yavru vatan kibristan selam olsun

• Son yoklamaya tabi Yedek Subay aday adayi
    356. Agustos Celbi +1

Sistem Muhendisligi

beyler liste liste sunlari goturun bunlara gerek yok orada var denen malzemeler, gorev yapilacak yerde cantalar sivil kiyafetler vb. iceri alinmadan kilitleniyorsa bu esyalarin ne faydasi olacaktir askere ?

ayrica uzun donem sorusu dunki basvuruda sorulmadi
    siniflandirmaya esas ek bilgi formu

bu formda sol gozunuzu kapatabiliyormusunuz
    anne baba yabanci dil, ayakkabi gibi sorularin disinda
    KOMANDA olmak istiyormusunuz
    ve ek sorular var fakat uzun donem sorusu yok

bu konuda beni aydinlatabilirmisiniz arkadaslar ?

Sube bos sistem 10:30 'a kadar arizali idi, 1 aydir yagmayan yagmu o gun delicesine yagdi, bereketdendir dedik uzerinde durmadik 8)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 21 Nisan 2014; 0:41:11 >
  • Bende gidiyorum ağustosta tecili bozdurdum geçen hafta yaş 26 meslek inş mühendisi kısa dönem evet komando hayır ikamet İstanbul doğum Yeri erzincan.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Bende gidiyorum ağustosta tecili bozdurdum geçen hafta yaş 26 meslek inş mühendisi kısa dönem evet komando hayır ikamet İstanbul doğum Yeri erzincan.

356 'lar henuz uyanmadi eagle_beagle . irtibat kopmasin devre oluruz bakarsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Bende gidiyorum ağustosta tecili bozdurdum geçen hafta yaş 26 meslek inş mühendisi kısa dönem evet komando hayır ikamet İstanbul doğum Yeri erzincan.

Uyanmadi derken erken anlamında mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Uyanmadi derken erken anlamında mi

biliyorsun bu celp icin basvuru toplama 16 ŞUBAT–15 mayıs arasindadir.
    karar aldirdik fakat bazilari icin daha erken, guzel bir donem yaz bahar kis 3 mevsim yasanacak.

• Selam arkadaslar bende agustos 2014 kismetse askerim teslim tarihlerimiz ne zaman olur bilen varmi ?

• Konu açılmış hayırlı olsun :) Bende inşallah bu dönemde gideceğim. İnşallah kısa çıkar, yedek subay olmak istemiyorum.

Hayatımda hiç askerlik şubesine gitmedim, askerlikle ilgili hiçbir şey bilmem diyebilirim.

Şimdi ben yüksek lisans öğrencisiyim. Öğrenciliğim devam ederken lisans diplomamı götürüp kısa dönem olarak müracaat etmemde sakınca yok değil mi?

Ağustosta kısa dönem askere gitmek için 15 Mayısa kadar askerlik şubesine diploma, nüfus cüzdanı ve vesikalık fotoğraflarla gidip müracaat etmek gerekiyor öyle mi? Başka yapmak gereken bir şey var mı?
  • s0ft kullanıcısına yanıt
    Tecili okul yaptirdigi icin iptal dilekcesi vermen gerekiyor ben subeye sormadim ama boyle olmasi gerektigi yazilmis. Ben de yuksek yapiyorum. Mezuniyet 15 mayis a yetismezse diye gecen hafta sevk tehir iptal dilekcesi verdim. 9 mayisa kadar mezun olursam o sekilde basvuru yapicam. Yetismezse lisans diplomasiyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Konu açılmış hayırlı olsun :) Bende inşallah bu dönemde gideceğim. İnşallah kısa çıkar, yedek subay olmak istemiyorum.

Hayatımda hiç askerlik şubesine gitmedim, askerlikle ilgili hiçbir şey bilmem diyebilirim.

Şimdi ben yüksek lisans öğrencisiyim. Öğrenciliğim devam ederken lisans diplomamı götürüp kısa dönem olarak müracaat etmemde sakınca yok değil mi?

Ağustosta kısa dönem askere gitmek için 15 Mayısa kadar askerlik şubesine diploma, nüfus cüzdanı ve vesikalık fotoğraflarla gidip müracaat etmek gerekiyor öyle mi? Başka yapmak gereken bir şey var mı?

Hepimiz icin hayirli olsun, devre oluruz bakarsiniz.

Lisans diplomanizdan ziyade Yuksek ile basvurursaniz uzun donem memur olarak yapma sansiniz artar. Sakincasi bu 8)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 21 Nisan 2014; 1:37:59 >

• İptal dilekçesi verip aynı anda başvuru da yapabiliyoruz umarım.

@BNYZ

Benim açıköğretim mezuniyetim de var, sırf yedek subaylık çıkmasın diye örgün diplomasıyla değil de açıköğretimle başvuracağım hocam. Zaten yüksek lisans öğrenciliğim devam edecek askerlik esnasında.

@yeappa
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

İptal dilekçesi verip aynı anda başvuru da yapabiliyoruz umarım.

@BNYZ

Benim açıköğretim mezuniyetim de var, sırf yedek subaylık çıkmasın diye örgün diplomasıyla değil de açıköğretimle başvuracağım hocam. Zaten yüksek lisans öğrenciliğim devam edecek askerlik esnasında.

@yeappa

Valla acik kapali birsey fark etmiyor, kapalida da acik gibi okunuyor artik, derslere pek katilmadigimdan biliyorum. ihtisasiniz onemli. Gida muh, makina muh vb. muh doktor ogretmen bunlara ihtiyaci var aliyor. bu sebepten mezunu cok bolumlerin belgelerini ibraz etmek kisa icin sans oranini yukseltecektir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.