Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

B310 mu en kullanışlısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13’ü diye biliyorduk sülüste 14 ü son katılım tarihi yazıyor.

İstanbul,Sarıyer’den Bursa yol ve iaşe bedeli 59 TL :)

• herkese hayırlı akşamlar ben kısa dönem 2.grup olarak gidicem sülüsü bugün çıkardım birşey dikkatimi çekti 4 yıllık mezunum sülüste tahsili durumunda üni./y.o.mezunu yazıyor fakülte mezunu yazması gerekmez mi?birde benim ehliyet sınıfı boş geçilmiş yazılmamış b sınıfı ehliyet var onu da tecili bozdururken söyledim diye hatırlıyorum sizlerde nasıl kısa dönem yapacaklarda var mı benim gibi?
  • madenipara11 M kullanıcısına yanıt
    Hepimizde aynı yazıyor sıkıntı yok. Bende iktisat bitirdim bende de öyle. Ehliyete gelince benim ehliyetim olduğu halde yazdırmadım. Ancak bir arkadaş şubede yazdırmıştı ama onun da süluste ehliyeti yazmıyor.
  • Meslekçi yedek subay olarak eğitim sürecini tamamladık. Bugün yemin törenini yapıp birlikten ayrıldık. Zaman bir şekilde geçiyor insan her şeye alışıyor. Hepimize şimdiden hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harhu1

Meslekçi yedek subay olarak eğitim sürecini tamamladık. Bugün yemin törenini yapıp birlikten ayrıldık. Zaman bir şekilde geçiyor insan her şeye alışıyor. Hepimize şimdiden hayırlı teskereler.

Teşekkürler.

Bana yük olmayacak ufak bir çanta hazırlayacağım.Acemiye giderken olmazsa olmaz dediğin var mı? Yazarsan çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doce

quote:

Meslekçi yedek subay olarak eğitim sürecini tamamladık. Bugün yemin törenini yapıp birlikten ayrıldık. Zaman bir şekilde geçiyor insan her şeye alışıyor. Hepimize şimdiden hayırlı teskereler.

Teşekkürler.

Bana yük olmayacak ufak bir çanta hazırlayacağım.Acemiye giderken olmazsa olmaz dediğin var mı? Yazarsan çok iyi olur.

Gideceğin yerdeki birine sorsan daha iyi olur aslında. Çünkü birlikten birliğe çok farkedebiliyor. Ben karamürseldeydim. Yanımda büyük bir çantayla gittim. İyi ki de gitmişim. 10 gün askeri kıyafet verilmedi. Sivil kıyafetlerle dolaştık. Pijama, eşofman filan son 3 gün verildi.
    Askeriye genel olarak ihtiyaç olabilecek her şeyi veriyor ancak sorun ne zaman verdiği. Ben kalitesiz bulduklarımı yazayım en kötü onları yanına al. Verdikleri çamaşırlar kalitesiz, zaten beyaz slip don ve beyaz atlet verdiler. İçlik yün gibiydi ama giyenler şikayetçiydi. Alt içlik verilmedi. Çoraplar da sıkıntılı. Spor ayakkabı spor ayakkabıdan başka her şeye benziyordu. Diş macunu diş fırçası vermediler. Traş seti vs de verilmedi. Şampuan sabun yok. Tırnak makası lazım oluyor. Ayakkabı boyası da vermediler.
    Tabi bunlar bizim gittiğimiz yerde oldu. Senin birliğinde veriliyor da olabilir. Biz de kantin sıkıntıydı. Hemen hiçbir şey bulunmuyordu. Telefonsuz yapamam diyorsan tuşlu telefon götür. Bizde kontrol vs yapılmadı. Akıllı telefonla gelen baya bir kişi vardı. Eğer yedek subay olarak gidiyorsan muhtemelen çok sıkı kontrolden geçmezsin. Eğer er olarak gidiceksen de dediğim gibi gitmiş olan veya orda olan birine sorsan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.

• Son of Hades kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan932

Telefon önerisi olan ?

B310 mu en kullanışlısı

En kullanişlisi isinizi gorur.

• Sanliurfa gelen var mi :) atarsa 87

• quote:

Ankara polatlı macerasını tamamladık ):)))
  • Bu atarsa muhabbeti nedir? Benim bildigim safak denirdi, safak yerine deniyor ama kelime olarak niye atarsa, onu anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayaligenc

quote:

Ankara polatlı macerasını tamamladık ):)))

Hayırlı olsun hocam. Ben karamürseldeydim. Tuzla deniz harp okuluna atandım. Sizin neresi çıktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Bu atarsa muhabbeti nedir? Benim bildigim safak denirdi, safak yerine deniyor ama kelime olarak niye atarsa, onu anlamadim.

Şafak 100.

Atarsa 99.

Şafak atarsa yani. Yarını söylüyor. Şafak attıktan sonra 99. Atarsa 99. Ama şafak 100 aslında.

1 gün daha az şafak söylemek için deniliyor.

İlk başlarda şafağımı soranlara direkt şafağı söylüyordum. Sonlara doğru otomatikman atarsa demeye başlıyor insan sıkıldıkça.

- Aşkım şafak 20 az kalmış dayan
    + Ne yirmisi atarsa 19. Kalpten götürcen beni kız

Askerlik yapanlar bilir 1 günün kıymetini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH POWER -- 4 Mart 2018; 0:32:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Önemli bir sorum var. 12 sinde katılırsak 12 sindemi çıkacağız ? Sadece bunu merak ediyorum
  • Sevk başlangıç tarihinden itibaren 6 ay

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Benimde Kastamonu çıktı kısa dönem size birkaç sorum olacak

Askerlik açısından zor bir yer mi? Nasıl bir hava var (komutanlar,eğitimler vs.)

Acemi birliği kaç gün sürüyor

Şunu yap bunu yap veya yapma dediğiniz şeyler var mı püf noktaları

kısaca bilgi verebilirseniz memnun olurum

• Şöyle bir sıkıntı var. Sevk başlangıç tarihi 12.03.2018 , Birliğe katılacağı tarih 14.03.2018 diyor. Yol süresi 1 gün yazmış. 14'ündemi orada olacağız yoksa 13 mü. Yardımcı olacak var mı ? Heh birde 12 sinde gidebilirmiyiz. Teşekkürler :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutbaba12 -- 4 Mart 2018; 4:20:20 >
  • Beyler 35c eyt ne demek
  • lastmandar kullanıcısına yanıt
    Selam dostum 2. Celp

Brnim de ankara polatlı eğitim izmir menemen de usta tolga.sural1 facebook veya tsural instagram ulaşabilirsin

Ayvalıklıyım

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.