Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende sistemde teknik aksaklık falan filan diyor halen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastmandar

Hocam bende izmir bornovada yapıcam özelden size ulaşayım birkaç sorum olabilir heyecan yaptım şimdi

Tamamdir dostum ne demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılacağı tarih 15'i diyor. Yani 15'inde birliğe katılsam sorun olmaz değil mi?
  • crazcan kullanıcısına yanıt
    15 i demiş zaten neden sorun olsun.
  • Teknik aksaklık uyarısı veriyor. Sevk için askerlik şubesine gidecek zamanım yok, işlerim yoğun. Bana e devletten alabileceğimi söylemişlerdi. Şimdi hata alıyorum. Bir işi de doğru yapsınlar elimdeki telefonu kıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

370. dönem 1. grup olarak Ankara/Mamak MEBS Okulu'nda dün itibariyle acemiliğimi bitirdim. Mamak MEBS birliği ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa sorabilirler. 2. tabur 5. bölüğe düşmeye çalışın. Diğerlerine nispeten rahat edersiniz.

Sana demiştim 2 5 olacaksın diye 2 4 e iyi bakaydın ahh ahh

2/5 gerçekten büyük sürpriz oldu. Mustafa yüzbaşı ve Dursun uzman biraz sorunlu olmalarına rağmen iyi insanlardı. Ayrıca üç tane onbaşı-çavuş dışında hepsi iyi sayılırdı. Kadro onbaşı-çavuşlar sürekli terhis olup yenileri gelmelerine rağmen 2/5 kadrosu çok iyiydi. Asteğmenlerimiz yine gayet iyiydiler. Soğuk,yağmur,çamur demeden günde 10 saat dışarıda tutmasaydılar daha iyi olacaktı.

B grubunda Ankara/Mamak MEBS birliğine gelecek arkadaşlar mutlaka 2/5 için çabalayın.

• B grubu için e-devlet üzerinden sevk belgesini alabilen var mı? Sistemde gerçekleşen teknik arıza nedeniyle sonra deneyin diyor. Belgeyi alabilen veya aynı hatayla karşılaşan var mı?
  • Beyler 12 veya 13unde katılmak gerekiyor diye biliyordum

Sulusu almadım yol izni mi ekleniyor 13un üstüne ona göre bilet alicam, ist-ankara

• Tam olarak hangi linkten bakıyoruz

• Biraz önce 160 numaralı edevlet çağrı merkezini aradım sisteme kısa dönem gidecek olan kullanıcıların girişi sağlanmadı ilerleyen saatlerde belgenizi alabilirsiniz dedi.
  • oguzhan932 O kullanıcısına yanıt
    Bu tarihlere yol izinleri ekleniyor. nihai sonuç sülüsünde yazıyor olacak. Her 800 km için 1 gün. E-devletten alanlar ikametgah adreslerine göre, askerlik şubesinden alanlar aldığı askerlik şubesinin birliğe olan uzaklığına göre. Sülüsteki birliğe katılma tarihi en son katılma tarihi olacak aksi takdirde bakaya kalmış kabul edilecek ama 12 marttan önce de birliğe katılamayacaksınız çünkü askerlik ancak 12 martta resmen başlamış olacak.
    Ama teknik olarak 12 ve 13 mart herkes için kesin teslim tarihleridir.Pek tabii bu tarihleri baz alarak da hareket edebilirsin. En fazla 1 gün oynar ankara-istanbul. 1 gün erken teslim olma pişmanlığı yaşamayacağını düşünürsen bir sıkıntı olacağını zannetmem. Ama sana tavsiyem sülüsü almadan bilet almaman olurdu biraz daha bekleyip çünkü otobüs falan neyse değişiklik olur ama uçaklarda sıkıntı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g42fx -- 1 Mart 2018; 13:42:28 >
  • Arkadaşlar ben de sevk işlemini tamamladım az önce ancak bildirilerde ikinci grup teslim tarihi 12-13 mart olarak gözüküyordu. BU sülüste sevk tarihi 12 mart, katılacağım tarih ise 14 mart olarak gözüküyor. 13 ü sondu ise neden 14 mart gözüküyor. Benim 14 martta mı birliğe gitmem gerekiyor?
  • Nevatoryum N kullanıcısına yanıt
    evet katılacağınız tarih en son katılacağınız tarihtir. yol izinleri eklenmiş hali yani. ama istersen 12 13ünde de katılabilirsin. Sevk işlemini e devletten mi tamamladın? Şayet öyleyse ikametgah ilin ve eğitim birliğin neresi?
  • g42fx G kullanıcısına yanıt
    Evet e-devletten tamamladım. İkametgah İstanbul. Eğitim birliğim Maltepe hocam.
  • Nevatoryum N kullanıcısına yanıt
    Yani buradan anlıyoruz ki herkes yol izni kapsamında en az bir gün alacak çünkü maltepe de istanbul il sınırları içerisinde. Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP
    B grubu için e-devlet üzerinden sevk belgesini alabilen var mı? Sistemde gerçekleşen teknik arıza nedeniyle sonra deneyin diyor. Belgeyi alabilen veya aynı hatayla karşılaşan var mı?

İşlem sayfasında hata devam ediyor... "Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı."

Aşağıdaki bağlantıdan, er yada yedek subay sınıflandırma sonucunu seçiyorsunuz...

https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-bakanligi

* Düzenleme: 14:20 itibariyle sayfaya erişim sağladım, işlem yapabiliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi websosyal -- 1 Mart 2018; 14:24:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani ben şu an 14 ünde teslim olsam herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi? Gün sayısı olarak ya da herhangi bir dezavantajı yoksa şayet 14 ünde katılmak daha iyidir diye düşünüyorum, bir gün bir gündür sonuçta. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?
  • Arkadaşlar herkese şimdiden hayırlı tezkereler

Telefonunu saatini mp3 playerını hala almayan varsahttps://forum.donanimhaber.com/samsung-b310-tuslu-telefon-ve-asker-paketi--131639124
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

Kardeşim ilaç da sokarsın telefonda o curcunada kimse birşeye bakmıyor. Yanınızda biraz para olsun 30 tl Mehmetçik sigortası var onu yaptırıyorlar. Zorunlu değil ancak şehitler ordan yardım yapılıyor. 3200 tane acemi er girdi içeriye. Vakit yetmez biz 2 gün sivil takıldık içerde o derece

arkadaşlar bende mamaktayım 12 de başlayavcak askerlik şimdi biz ayın 30 cuma yemin edip cumartesi pazar evci veriyolarmı ???
    tüm arkadaşlara sorummm
  • quote:

Orijinalden alıntı: performans1

quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

Kardeşim ilaç da sokarsın telefonda o curcunada kimse birşeye bakmıyor. Yanınızda biraz para olsun 30 tl Mehmetçik sigortası var onu yaptırıyorlar. Zorunlu değil ancak şehitler ordan yardım yapılıyor. 3200 tane acemi er girdi içeriye. Vakit yetmez biz 2 gün sivil takıldık içerde o derece

arkadaşlar bende mamaktayım 12 de başlayavcak askerlik şimdi biz ayın 30 cuma yemin edip cumartesi pazar evci veriyolarmı ???
    tüm arkadaşlara sorummm

1. dereceden akraban yemin törenine gelirse ve Ankara içinde kalacak yerin varsa izin verirler. Yalnız acemilik için 21 gün diyen var 24 gün diyen var 6 Nisan'da olabilir yemin töreni haberin olsun.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.