Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
60
Favori
244.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birliğe katılacağımız gün sadece e devletten çıkardığımız sevk belgesi ile mi gideceğiz benim şimdi şubeye gitmeme gerek yok değil mi cevap verirseniz sevinirim herkese hayırlı tezkereler
  • Var kardeşim

Eğitim : Kastamonu İl Jandarma
    Esas Birlik : Siirt İl Jandarma
  • Çok teşekkür ederim, tavsiye için. Umarım sıkıntı çıkarmazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koskaca forumda tek ben mi gidecem Manisa/alaşehire 😂

Askerligini burda yapmıs olanlar bilgi verebilirmi ulaşım konusunda .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: er ryan 2

Arkadaşlar birliğe katılacağımız gün sadece e devletten çıkardığımız sevk belgesi ile mi gideceğiz benim şimdi şubeye gitmeme gerek yok değil mi cevap verirseniz sevinirim herkese hayırlı tezkereler

Evet +nüfus kimliğinle
  • Arkadaşlar Mrb, bende bugün sevk belgesini aldım.

Birlik: Top. ve Füze Okl. Öğr. ve Kurslar Tb./Ankara/Polatlı
    Kuvveti: Hv. K. K.Lığı
    Sınıfı: Topçu
    Statüsü: Yd. Sb. Adayı
    Sevk Tarihi: 30.01.2017
    Katılacağı Tarih. 01.02.2017

Herkese hayırlı olsun.
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    aynen oyle, ya karakol ya cezaevi, senin gibi askerlik beni bekliyor, hadi hayirlisi, sen birde cavustun dimi ?

telefonu saklama, iceri sokma gibi taktikler neler, biri diyor cebine sok, oteki diyo cantana koy altlara.. yaw askeriye okadar salak olamaz yaa, illa fark eder bulur ?
  • 3 gündür buca askerı cezaevi arıyorum Bir Allahını kulu yok mu

• Arkadaşlar Ankara güvercinlik jandarma lojistik komutanlığına tren garından nasıl gidebilirim ? Bilgi verirseniz sevinirim
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Yılmaz Türk Jandarması oldun artık. Acemiyr tel götürme ustaya götür. Biraz kafanı dinle. İlla götüreceğim dersen hafıza kartı olan renkli ekran nokialar var onlardan al. İçine müzik atıp dinlersin.

Acemiye teslim olurken x ray dan geçip aradılar çantayı. Yapacaksan da pantalonun cebine koy en altlara sakla sonra sakladığın pantalonun üzerine ilaç koy sorarlarsa ilaç var dersin geçersin. İlacı mutlaka isterler bahanen olur yani. Sim kartını da traş köpüğünün kapağının kenarına bantla. Yada ne biliyim kuytu kenara sakla.

• Zaruri durumlar dışında izin kullanmayın arkadşalar devreleriniz terhis olup sizin kaldığınız bir gün bir hafta gibi gelir.

• Aynı yere düşen arkadaşları WhatsApp grubuna bekliyoruz.

https://chat.whatsapp.com/GFd3dSB0O4z38xrtqatpaw

• zx6r kullanıcısına yanıt
    ben zaten goturmeyi dusunmuyorum da, millet oyle konusunca yani cok kolaymis gibi, bi sorim dedim, yani koskoca askeri, karsinda cocuk yok kandirasin falan..

valla gidip gorecez, bu kisa donemleri karakolda falan sofor yapmazlar diyorlar, dogru dimi, gonullu olsak dahi ?

bu arada cevaplamayi unuttum, acemi ve usta birligim ayni yer gorunuyor, istanbul il jandarma komutanligi, usta birlikte kura cekimi dagilacaz
    acaba bu kurayi biz mi cekiyor yoksa bilgisayar kendisi mi atiyor ?
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Şöför olan kısa dönem arkadaşlarım oldu.

Fakat gittiğin yerin ihtiyacına göre şekillenmekle beraber acemilikte k belgesi adı sanırım. Onu ücretsiz alabiliyorduk benim zamanımda.

Kura olayına gelince alay istediği mezunları ayırır gerisi kura çeker. Kura adil olmakla beraber her alay komutanının farklı yoğurt yiyişi var.

Askerlikte ortalama almak ya da genel konuşmak yanlış olur.

• İzmir buca askericezaevi var mı arkadaşlar usta birliği? bir tane Allahını kulu yok mu

• 333. dönem uzun devre komutanınız olarak (7 sene geçmiş vay be) sorun cevaplayalım arkadaşlar. Eğitim ısparta eğirdir dağ komando, görev mardin nusaybin

• Eğitim Birliği 15. P.EĞT.TUG. 5 İNCİ P.EĞT.TB. / SAMSUN
    Esas Birliği 2.KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.EMN. VE MHF.BL./MALATYA

Beyler malatya hakkkında bilgisi olan varsa paylaşsın pek kimseyi göremedim usta birliği malatyaya çıkan tek gidicek gibi hissediyorum.

Emniyet ve muhafız bölüğü ne yapar arkadaşlar nöbet tutcan bol bol dediler doğrumu? Birde usta askerler çavuş onbaşı astek kimseyi tınlamıyormuş sakın ola çavuşum onbaşıyım astekim gibi havaya girip usta askerlere çatma seni ezerler dedi.
  • EĞİTİM BİRLİĞİ: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI MAMAK/ANKARA

ESAS BİRLİĞİ: 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28 İNCİ TOP. A. 3 ÜNCÜ TOP.TB. 3 ÜNCÜ 155/39 MM.LİK K/M.OB.BT MAGOSA

Hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar..

• Acemi - usta :İl J. K. Lığı / Tekirdağ aynı yer varmı? Yada bilgisi olan ?

• istanbul il jandarma kısa dönem varmı var ise 539 893 86 27 :)

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.